home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Ünlü Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur’dan “Yaşlanmayı Reddet” rüzgarı!

04 Nis

Kısa sürede 2. baskısı yapılan kitap, genç kalabilmenin, yaşının iyisi olabilmenin ve güzellik koruyuculuğunun sırlarını veriyor
 
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur’un kaleme aldığı Yaşlanmayı Reddet, 2. baskısıyla raflarda yerini alırken, Cihantimur yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi:” Yaşlanmayı Reddet ortalama 3 senede tamamlanmış bir kitap. Amacım 21.yüzyılda ivme kazanan estetik cerrahi ve güzellik uygulamalarının biraz daha anlaşılır olmasını sağlamaktı. Yanlış anlaşılan, birer tabu haline getirilen güzellik anlayışına farklı bir bakış açısı getirebilmekti. İç güzelliğin ve dış güzelliğin bireysel ve toplumsal yaptırımlardan ziyade, bir bütün olarak algılanması gerektiğini, güzellik meselesinin aslında görebilme ve hissetme ile alakalı olduğunu vurgulamaktı. İşte bu sebeple kitabın en fazla soru alan kısımları “kusur güzeldir” ve altın oranı dışlayan bölümler oldu. Neden bu şekilde bir ifade kullandığımı anlayan ve gerçekten kendini iyi hissetmeye başlayan insanları görebilmek beni çok mutlu ediyor”.
 
op. dr. bülent cihantimur yaşlanmayı reddet
 
Güzellik koruyucusuyum
 
Yaşlanmayı reddet 2. baskını kısa sürede yaptı. Bunun nedenini her insanın aslında söylemek istediği ama bir türlü nasıl başarabileceğini bilmediği yaşlanmayı kabul etmeme olgusuna bağlıyorum. Her zaman söylediğim gibi hepimiz güzeliz ve tek yapmamız gereken bunu korumak. Ben mesleğimi güzellik koruyucusu olarak adlandırıyorum. Kitapta bir güzellik koruyucusundan nasıl, ne zaman ve hangi koşullarda faydalanmanız gerektiği de yazıyor. Eğer zamanında önlemler alınırsa, yaşının iyisi olmanın, iç huzuruyla dolu, kendisiyle barışık bireyler olmanın, kısaca yaşlanmayı reddetmenin nasıl mümkün olacağını anlatılıyorum” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, ayrıca bedenlerimizin bir lütuf ve bu lütfun kıymetini her an hissederek yaşamak gerektiğini de vurguladı.
 
Son söz her zaman hastalarımın
 
Yaşlanmak, estetik ve güzellikle ilgili olan her şey hala söylenmemiş olarak duruyor, duracak ve hiç kimse, hiçbir zaman çözemeyecek bu durumu. İnsanoğlu nefes aldığı müddetçe yaşlanmak istemeyecek. Bu kitapla korumayı, korunmayı, bedeni ve tekniklerimi biraz daha iyi anlıyor okuyucu. Hasta deneyimleri var kitapta. Son sözü her zaman hastalarıma veririm. Kitapta güzellik koruyucusu olarak birilerinin yaşamında nasıl var olduğumuzu görüyorsunuz. Bir insanın savunmasız, çırılçıplak duygularını, zamanı geriye alma çabalarını, memnuniyetsizlik yaşadığı noktada nasıl estetik cerrahiden yardım aldığını okuyorsunuz. En önemlisi neler hissettiğini kavrıyorsunuz” açıklamasında bulunan Cihantimur, özellikle sosyal medyada kitaba hesaplarında yer veren, kitapla ilgili görüşlerini dile getiren herkese teşekkürlerini dile getirdi.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->