home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Ultrasonic Uygulamalar

Ultrasonik uygulamalar tüm dünya ile aynı anda Estetik International Sağlık Gurubu kliniklerinde Applisonix if Violet™ teknolojisiyle yapılıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda geçerliliği kanıtlanan Ultrasonik epilasyon, ilk ultrason tabanlı epilasyon sistemi olarak, istenmeyen tüylerden kurtulmak için tasarlanmış en yenilikçi teknolojilerden bir tanesidir.

 

Ultrason dalgalarıyla çalışan Ultrasonik epilasyon, cihazın ağız kısmında bulunan cımbız mekanizması sayesinde kıl köklerini tutup, yakarak, oldukça etkili ve aynı zamanda ağrısız bir epilasyon imkanı sağlıyor. Özellikle yüz bölgesinde bulunan istenmeyen tüyler için, kaş şekillendirme, üst dudak, çene altı, koltuk altı ve bikini bölgesi için son derece uygun bir cihazdır.

 

Ultrasonic Uygulamalar Yan Etkileri

 

Ultrasonik uygulamalar bilinen bir yan etkisi yoktur. Tek tek kılları tutarak işlemi gerçekleştirdiği için, yoğun kıllı bölgelerden ziyade, lazer epilasyonun göremediği beyaz ve sarı kıllar için kullanılır. Yine ince uçlu yapısı sayesinde kaş kontörü ve kaş şekillendirilmesi için de sıklıkla başvurulan bir tekniktir. Dolayısıyla lazer epilasyonla beraber yapılabilecek, tamamlayıcı bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz.

 

Sonuç Olarak

 

Ultrasonik uygulamalar , cihazın hemen ağız kısmında bulunan cımbız, iğneli epilasyon tekniğini anımsatsa da, aslında tamamen farklı sistemle çalışan yöntemlerdir. İğneli epilasyonda olduğu gibi kıl köküne inme ya da elektrik şoku verme gibi özellikleri yoktur. İğneli epilasyonla kıyaslandığında çok daha hijyenik, güvenli ve ağrısız bir uygulamadır. Çoğu epilasyon tekniğinde benlerin üzerine uygulama yapılamazken, ultrasonik epilasyonla benli bölgede güvenli bir çalışma imkanı yaşanır. Lazer uygulamaları arasında en acısız ve cilt dostu diyebileceğimiz ultrasonik epilasyonla, kıllar ultrason dalgalarıyla yakıldığı için kıllar kendiliğinden kökünü bırakarak düşer.

 

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...

 

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor