home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Ultherapy

Zamanın izlerini yok etmek artık mümkün! Üstelik ameliyat olmadan, kesi izi yapılmadan, hiçbir yabancı maddeye maruz kalmadan radikal bir değişimle yüzünüz toparlanıyor, cildiniz Ultherapy sayesinde kendi kendini onarıyor!

Ultherapy / Ulthera nedir?

Ultherapy, ultrason dalgalarının cildin derin katmanlarına kadar ulaşıp, cildi sıkılaştıran; kaş, boyun ve çene bölgesi başta olmak üzere tüm yüze uygulanabilen, ameliyatsız yüz yenileme ve sıklaştırma yöntemidir.  Zaman içinde cilt dokularında meydana gelen gevşeme, sarkma ve form kaybı gibi kusurlar ancak cildin derin tabakalarında bulunan yumuşak dokuların toparlanmasıyla düzeltilebilir. Ameliyatsız yüz germe uygulamalarına yeni bir soluk kazandıran Ulthera, FDA onaylı bir prosedür olup, kesi izi olmadan derin katmanlara ulaşır, kolejen üretimini tetikler ve hedeflenen lifting etkisini yaratır.

Ultherapy, ameliyat olmak istemeyenlere, davetkar bir alternatiftir!

Ultherapy uygulaması

Acısız, kesi işlemi olmadan yapılan ultherapy uygulaması, cihazın sorunlu bölgeye değdirilerek, monitörde cilt alt dokusunun görüntülenmesiyle başlar. Ancak ameliyatla ve kesi yapılarak ulaşılabilecek alanları görebilmemize olanak sağlayan monitör sayesinde en derin yumuşak dokulara ulaşmamız mümkün olur. Uygulama başlığı, termal ısının derin cilt altı dokusuna ulaşmasını sağlayarak kolejen üretimini tetikler ve lifting etkisi açığa çıkarılır.

Ultheraphy uygulama bölgeleri

Tüm yüz bölgesindeki genel sarkma ve kırışıklık tedavisinde kullanılan Ultherapy;

-boyun ve gıdı gölgesinde sarkmalar

– üst göz kapağı düşüklüğü

– alın bölgesi kırışıklığı

-yanaklardaki form kaybı

– kaş düşüklüğü

-dekolte bölgesindeki kırışıklar

-çene bölgesi çizgisi

gibi sorunların çözümü için uygulanabilir.

Ultherapy seansları

Ultherapy uygulama seans ve süreleri, sorunlu bölgenin yapısına ve sorunun boyutuna göre değişkenlik gösterir. Ortalama yarım saat ila 1 saat arasında işlem tamamlanır.

Ultherapy acı veriyor mu?

Acı eşiği hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte, çoğu hasta işlemin acısız olduğunu söylemektedir. Ultrason enerjisini alan hasta farklılığı hisseder fakat bu his geçici bir durumdur. Ayrıca hissedilen bu enerji, kollajen yapı sürecinin başladığının sinyalidir.

Ultherapy ne kadar güvenli?

Klinik çalışmalarda güvenliği kanıtlanan ve FDA tarafından onay olan Ulthera, bugün dünyada 100 binden fazla insan üzerinde uygulanmış ve olumlu sonuçlar vermiş bir işlemdir. Buna ek olarak ultrason enerjisi son 50 yıldır, tıp alanında kullanılan en etkili yöntemlerden biridir.

Ultherapy’nin herhangi bir yan etkisi var mı?

Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık, çok düşük bir ihtimalle hafif şişme, karıncalanma ve hassasiyet olabilir. Bu son derece doğal ve geçici bir durumdur.

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->