home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Saç Mezoterapisi

Deri altına enjekte etme manasına gelen Mezoterapi, birçok estetik amaçlı kullanımlarının yani sıra, saç mezoterapisi yapılarak , saç dökülmelerinde de en etkili ve önemli tedavi yöntemlerinden birisi olarak kullanılmaktadır. Saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam süresi daha uzun saç telleri üretebilmesi için ihtiyacı olan malzemelerin doğrudan saçlı deri içersine verilerek köklerin aktive edilmesi işlemidir. Saçlarınızı dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha güzel gözükmesini sağlamak ve saçlarınızda sıklaşma sağlamak saç mezoterapisi ile mümkündür.

 

Mezoterapi Nedir?

 

Mezoterapi çok ince uçlu bir iğneler vasıtası ile saçlı derinin orta tabakası olan Dermis veya Hipodermis bölgelerine, minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon yöntemidir. Dermis tabakası cildin fonsiyonel tabakasıdır. Buraya yapılan mezoterapi uygulamasıyla, saç kökünün beslenmek için gereksinim duyduğu vitamin , minaral, oligelement ve dolaşım düzenleyicileri, hedef dokuya doğrudan verilmiş olur. Kısacası mezoterapi alternatif bir tıp yöntemi değildir. FDA onaylı farmokolik ürünlerin alternatif bir yolla bedene verilmesi işlemidir ve tamamen tıbbı bir uygulamadır. Yaş ve cinsiyet ayrılımı gözetmeksizin herkese uygulanabilecek olan mezoterapinin amacı, tamamen lokal bir işlemle hücre metabolizmasını uyarıp doku canlılığını tekrar kazanmaktır.

 

Mezoterapi İle Uygulanan Maddeler Nelerdir?

 

Bu ürünler saç köklerini besleyen vitaminleri,mineralleri,özel yapıtaşı proteinleri, anti-oksidanları ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçları içerirler.

 

Saçli Mezoterapisiden Kimler Faydalanır ?

Mevsimsel, strese bağlı, gebelik sonrası ya da metabolik nedenlerle saçlarında aşırı dökülme yaşayanlar, kırılma, cansız ve mat görüntüden şikayeti olanlar saçlı deri mezoterapisinden yararlanabilirler. Saç mezoterapisinden sonra saç gelişimi ve sağlıklı saç telleri üretilmesi için gerekli olan eksikliklerin yerine konmasıyla daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur.

 

Saç Mezoterapisi Nasıl Fayda Sağlar?

Saçlı deride kan dolaşımı artar, saç köklerinde hücresel çoğalma ve büyüme hızla uyarılır, saçlı deri gerekli nem oranına ulaşır. Besinsel destek aynı zamanda saç tellerinin koruyucu keratin kılfının da geliştirilmesini sağlar.

 

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır ?

Saç mezoterapisi ihtiyaca göre 4 – 10 seans uygulanabilir. Bu sayı saçlı derideki ve saç tellerindeki hasarın düzeyine ve dökülme hızına göre belirlenir. Seans aralıkları 7 – 10 gündür.  Tamamiyle saç analizine göre değişmektedir.

 

Saç Mezoterapisi Ağrılı mıdır?

Saç mezoterapisi çok ince uçlu iğnelerle yapıldığından hissedilen acı kolaylıkla tolere edilebilir düzeydedir. İşlem sonrası buzlu ped uygulaması ile kişi rahatlatılır. Başlı deriye masaj yapılarak da rahatlaması sağlanmaktadır.

 

İlk Etkiler Ne Zaman Görülmeye Başlar?

İlk olumlu gelişmeler 3. ya da 4. seanstan sonra görülmeye başlanır. Bazı hastalarda ayda bir devam tedavisi (idame) halinde tedaviye devam edilebilir. Ortalama etki süresi 3 – 4 yıldır. Düzenli periyodlarda ilerleyen zamanlarda tekrar edilmelidir.

 

(121 oy, 4,71)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->