home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Saç Ekimi Organik Olarak Yapıldığı Taktirde Tutunma Oranının Artacağını Biliyor Muydunuz?

 

Saç Ekimi Yüksek Başarı Oranı Organik Saç Ekimi İle Sağlanıyor

 

Organik Saç Ekimi Kişinin kendisine ait yağ dokusunun içeriğinden elde edilen kök hücre yardımı ile güçlendirilen sıvı Saç Ekimi Yapılacak bölgeye enjekte edilerek ekim yapılacak alanın zenginleşmesi ve ekilen saçların daha rahat tutunarak ve beslenerek uzamasını kolaylaştırması yöntemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde çok daha yüksek başarı elde edilebilir.

 
saç ekimi kelliğin sonu
 

Saç Ekimi diye adlandırılan saç kökü nakli Estetik International bünyesinde özel bir teknik olan ve Dünya’da ilk defa Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından uygulanan Organik Saç Ekimi olarak adlandırılan bir yöntem ile yapılmaktadır. Doğal bir görünüm için tercih edilebileceği kadar zor tutunan saç köklerinin daha kolay tutunması, tutunduktan sonar daha kolay ve zengin şekilde beslenip gür saçlara kavuşabilmeniz için etkili bir yöntemdir.

 
saç ekimi doktoru bülent cihantimur
 

Saç Ekimi için tüm Dünya sadece saç köklerini hangi yöntem ile alacağına odaklanmış iken Op. Dr. Bülent Cihantimur saçları nasıl alacağından daha çok, alınan bu saç köklerinin ekileceği alanda nasıl tutunup besleneceğine dair daha çok düşünmüştür. İki yıl kadar klinik araştırmalar sonucu geliştirdiği bu saç ekimi tekniğini ilk once kendisinde denemiş ve olağan üstü sonuçlar almıştır. Saç Ekimi nasıl daha başarılı olur üzerine düşünürken dikkat ettiği nokta şu olmuş. Saçların dökülmesinin bir sebebi var, yoksa dökülmezdi peki o zaman biz bu saç dökülmüş alana saç nakli yaptığımız zaman bu saç kökleri nasıl tutunacak nasıl beslenecek ve nasıl dökülmeyecek? İşte bu nokta da sağlıklı ve doğal bir saç nakli için saç köklerinin nasıl alınacağından çok, bu alınan saç köklerinin nakledileceği alanın nasıl daha çok zenginleştirilip saç köklerinin beslenip daha sağlam şekilde tutuna bileceği üzerine araştırmalar yapmıştır.

 

Görmüştür ki eğer saç nakli yapılacak alan vücudun zaman içinde yağ ve kan olarak fakirleştirdiği alanları kişinin kendi yağ ve kan hücreleri ile zenginleştirebilirse saç ekimi yapıldıktan sonra kolayca tutunabiliyor ve sağlıklı beslenebildiği içinde dökülme olmuyor.

 

Saç Ekimi Yapmadan Önce İzlenen Yol Nedir?

 

Saç Ekimi için bize gelen kişilerin ilk once saç nakli için uygunluğu ve izlenecek yol, hangi yöntem ve hangi miktarda saç nakledileceği ile ilgili doktorlarımız bazı çalışmalar yapar. Bu çalışma sonrası tarafımıza müracat eden kişi ile saç naklinin yoğunluğu gibi bazı konularda fikir birliğine varılır kendisine tavsiyelerde bulunulur.

 

Eğer kişi Organik Saç Ekimi’ni tercih ederse hastanın hastanın fazlaca yağ birikmiş bölgesi tercih edilerek bir miktar yağ dokusu alınır. Yine Estetik International’a özel Cihantimur Yağ Transferi ile sadece bir kaç milimetre çapında bir delikten girilerek neredeyse iz kalmayacak biçimde işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sonrası hastanın karın bölgesi gibi yağ alınan bölgede bir yağ azalması da olur bu da hastalarımızı ekstra memnun etmektedir. Alınan yağ içerisinde hatırı sayılır miktarda zengin kök hücreler bulunur, bu zengin kök hücreler yine özel bir teknik ile vücudunuzdan alınan yağdan ayrıştırılarak saç ekimi için kullanılabilecek uygun hale getirilir.

 
Saç Ekimi Yapılırken İlaç Değil Kök Hücre Kullanıyoruz

 

Klasik bir saç ekimi öncesi hastanın kafa tası ile derisi arasında neredeyse yağ kalmamıştır neredeyse kuru diyebileceğimiz bir haldedir ve saç ekimi kolay yapılabilsin diye özel bir ilaç enjekte edilir. İşte bir çok klinik deneyde ispatlandığı üzere bu sıvı yeni ekilen saç köklerine oldukça zarar vermektedir. Biz bu sebepten ötürü ayrıca saç nakli olduktan sonra saç kökü daha iyi beslenebilsin diye ilaç kullanmıyor kişinin kendi yağ dokusundan ayrıştırdığımız tamamen doğal hastanın kendi kök hücresini kafa tası ile deri arasına enjekte ediyoruz. Böylece saç nakli çok daha kolay yapılabiliniyor ve saç nakli sonrası saç kökleri çok daha sağlıklı şekilde beslenip tutunabiliyor.

 
Saç Ekiminde Dünya’da Bir İlktir Organik Saç Ekimi

 

Estetik International da geliştirilen bu yöntem sayesinde oldukça başarılı sonuçlar alınmış ve tüm Dünya’ya tanıtılmıştır. Yöntemin yaracısı Sayın Op. Dr. Bülent Cihantimur Dünya Estetik Cerrahlar Kongresinde yaptığı sunumda oldukça beğeni toplamıştır. Başta Avrupa ve Orta Doğu olmak üzere Dünya’nın her yerinden bu yöntem ile sorunsuz ve kalıcı Saç Ekimi için sağlık kurumumuz tercih edilmektedir.

 
Kopyalarından Sakının Aslı İle Sağlıklı Saçlara Kavuşun

 

Bir çok hasta bize gelmektedir ve mutsuzdur ki hayalini kurdukları halde diledikleri saç ekimi kendilerine yapılamamış ve başarılı sonuçlar alınamamıştır. Elbette bize geldiklerinde kendilerinde önceliğimizi nakil yapılacak alanın zenginleştirilmesine veriyoruz, böylece daha sağlıklı saçlar için zemin hazırlıyoruz. Amacımız bir defada maksimum sayıda sağlıklı saç kökünü nakledip, nakledilen alana tutunabilmesini sağlamaktır.

 

Saç Ekimi yapılacak alan ne kadar kök hücre bakımından zenginse ne kadar bu alan aktif olur kan dolaşımı sağlanırsa o alandaki saç kökleri en iyi şekilde beslenebilecek ve sağlıkla uzun yıllar kişinin de arzu ettiği gibi varlığını sürdürebilecektir.

 
saç ekimi yaptıranlar
 

 
saç ekimi için bizi tercih eden hastalarımızdan biri
 

 
saç ekimi yaptırdı inanabiliyor musunuz?
 

Saç Ekimi İçin Bizi Tercih Ettiler

 
Saç Dökülmesinin Ana Sebepleri ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Bazı sebepler vardır ki ilk başta önlem almak neredeyse imkansızdır bu durum elbette genetiktir. Genetik olarak saç dökülmesi mümkün olabilir ve bunun için önceden çokta fazla alınacak önlem olmayabilir. Bu durum “Androgenetik Alopesi”yani erkek tipi saçların artık tutunamayıp dökülmesi durumudur. Bayanlarında 10’da 1’inde bu durum yaşanabilir. Bunun dışında dış etkenler oldukça fazladır örneğin saç şekillendiricilerin aşırı kullanımı, sağlıksız beslenmek, bazı hastalıklar gibi etkileyici sebepleri saymak mümkündür. Siz elinizden geldiğince bu dış etkenleri kontrol altında tutmanızdır. Böylece saçlarınızın çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Saç Ekimi öncesi saç dökülmesinin esasen sebepleri incelenmelidir ve varsa bu saç kaybına sebep olan etkenlerin bir, bir ortadan kaldırılması gerekir. Eğer hastanın hormonel ya da kandeğerlerinde bir olumsuzluk tespit edilirse saç ekiminden önce bu olumsuzlukların giderilmesi uygun olur. Saç Ekiminden çok hastanın önemli bir sebepten saç kaybı varsa ilk önce bu sebeplerin araştırılıp sorunların tedavi edilmesi en makul yöntem olacaktır.

 
Saç Ekimi Öncesi Doktor Muayenesi Nasıl Yapılır?

 

Hastanın saç dökülme hızı ve saçların dökülme oranı çok önemli bir etkendir öncelikle bu incelenir. Saç kaybı genetik mi hangi süredir var kelliğe sebep olmuş en önemli etken nedir, genetik mi yoksa bir hastalık mı sebep olmuştur doktorlarımız bunu sorgular. Elbette bunlar için çeşitli yöntemler testler uygulanır ve sonunda saç ekiminin yol haritası çıkartılır.

 

Nakledilecek sağlıklı saç kökleri tespit edilir genelde nakle en müsait bölge ense bölümü olur fakat bu alan uygun değilse yüz bölgesi, sırtınız ya da omuzlarınız değerlendirilir hala uygunluk yaksa bacaklar veya göğüsünüz donör bölge için incelenir. Elbette planlama için bu süreç çok önemlidir çünkü bazı ileri seviye kellik problemi yaşayan hastaların ense kısmı yetersiz olabilir, böyle bir durumda kişi sakal miktarının bir miktar azalmasından rahatsızlık duymayacaksa bu alanın donör olarak belirlenmesi uygundur. Sakal kökleri eğer yeterli ense ve kulak üstü saç kökü az ise tercih edilebilir çünkü oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Son çare göğüs ve bacak bölgesi olarak görülür çünkü buradaki kıl kökleri her zaman istenen sonuçları bize vermemektedir öncesinde mutlaka deneme ekimin yapılması ve gözlenmesi gerekir.

 
Sonraki Aşama Saç Köklerini Hangi Yöntemle Alınacağına Karar Verilmesidir

 

Günümüzde bunun için iki ayrı yöntem bulunur, her iki yönteminde amacı canlı saç köklerini nakletmeye yöneliktir. Bu yöntemlerin kullanımında genel anestezi ihtiyacı yoktur, lokal olarak ağrı azaltılacaktır. Bu yöntemler FUE ve FUT olarak isimlendirilir.

 

1- FUE Yöntemi: Hastanın saç köklerine göre 7-8-9 milimetre çaplarında uçlar tercih edilerek sol kulaktan sağ kulağa kadar olan ve kafamızın arkasından geçen ense kısmından saç köklerinin birer, birer alınması yöntemidir. Saç kökleri alınırken kesi yapılmaz elbette dikme de gerektirmez, bu sayede iz bırakılmamış olunur. FUE yöntemi ile çok daha fazla saç kökü alınabilmektedir bu sayede başarılı bir nakil işlemi yapılırsa çok daha sık ve doğal görünümlü saçlara kavuşursunuz. Eğer sağlıklı saç köklerine sahipseniz üç ila dört bin kadar saç kökü alınmasına olanak verir.

 

2- FUT Yöntemi: Günümüzde sıklıkla tercih edilen bir yöntem değildir. İşlem sonrası iz kalması dolayısı ile de tercih edilmez. İşlemin yapılışı sağ ve sol kulak arkasından başımızın arka kısmını da çevreleyecek şekilde belirli bir alandan şerit halinde saç köklerinin alınarak mikroskop altında ayrıştırılma durumudur. Elbette bu yöntemde kesi olur ve dikiş gerektirir. Bu yöntem sonucu nakledilen saçların dökülme oranı çok düşüktür ve unutulmamalıdır ki yöntemler kişiye uygun belirlenmelidir bazı durumlarda çok daha iyi bir sonuç belki sadece bu yöntemle alına bilecek olabilir bu sebeple bu duruma doktorunuz karar vermelidir. Bu işlem hastane ortamında lokal bir anestezi altında uygulanır. Biz kurum olarak daha yenilikçi ve hasta konforuna yönelik duyarlılığımız sebebi ile FUT yöntemini kullanmıyoruz.

 

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

 

Saç Ekimi öncesi kişinin karşılaşacağı her durumu bilmesi uygulamaya olan güvenini arttıracaktır, elbette bunun için hastanın kendisini psikolojik olarak hazır hissetmesi çok önemlidir. Tüm bu konularda kendini hazır hissetmesi için uygulamayı yapacak olan doktor ile iletişime geçip kendisinden yardım alması bilgilenmesi dilediği tüm soruları yöneltmesi uygun olur.

 
Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 

Uygulama öncesi doktorunuz sizden evinizde bazı hazırlıklar yapmanızı ister, sizden beklenen doktorunuzun tavsiye ve isteklerine uygun hazırlıklarınızı tamamlamanızdır.

Kullandığınız bazı ilaçlar çeşitli olumsuz yan etkiler yaratabilir bu sebeple doktorunuz ile iletişim halinde olmanız ve bu ilaçları doktor kontrolünde operasyondan bir hafta kadar önce bırakmanız gerekebilir.

Size özel bazı vitamin takviyeleri önerilebilir örneğin B ve E vitamini gibi bunları doktorunuzun yönlendirmeleri ile kullanmanız gerekebilir.

Saç köklerinin alınacağı ve saç ekimi yapılacak alana kan dolaşımını hızlandıracağı için masaj tavsiye edilebilir böyle bir durumu dikkate almanızı öneririz.

Eğer nakil öncesi saçlarınızı kestirmek isterseniz lütfen ilk önce doktorunuza bilgi verin.

Saçlarınızı nakil öncesi akşam iyice yıkayın ve güzelce durulamayı ihmal etmeyin.

Nakil olacak gün eğer mümkünse operasyon bitene kadar yemek yememeye dikkat edin.

Operasyon öncesi sizi yoracak her türlü aktiviteden uzak durun strese girmeyin ve kliniğe dinlenmiş bir şekilde gelin.

Operasyon sonrası başınıza hava aldıracak konforlu bir şapka ile kliniğe gelmenizi öneririz.

Nakil başlamadan doktorunuz planlamayı kontrol edecek ve her şey yolunda ise saç nakli yapılacak klinik odasına alınırsınız. Bu aşama da eğer aklınıza takılan soruları lütfen doktorunuza iletiniz. Bu sizin rahatlamanız açısından fayda sağlayacaktır. Saç ekimi öncesi medikal fotoğrafçı resimlerinizi çeker ve işleme başlanır.

Tercihiniz organik saç ekimi ise ilk önce belirlenen bölgeden cihantimur yağ transferi ile belirli miktarda bir yağ dokusu alınır. Özel bir teknik ile bu yağ dokusundan tamamen size ait kök hücreler ayrıştırılır. Saç ekimi öncesi bu kök hücreler saç nakli yapılacak alanda deri altına enjekte edilir, bu sayede saç ekimi de daha kolay yapılır.

Sonrasında tespit edilen donör bölge hazırlanır
Acı duymayasınız diye lokal anestezi yapılır
Fotoğraf çekimi yapılır kafa derinize çizim yapılarak nakil yapılacak alanlar belirlenir
Donör bölge saç sorunu yaşayan hasta için çok değerli olduğundan dolayı doktorunuz zarar vermeden saç kökleri alınır. Kellik oranına göre alınacak saç kökü sayısına göre işlem devam eder gerekirse mola verilir.
Nakledilecek saç kökleri hazır hale getirilir
Saç Ekimi alınan sağlıklı saç köklerinin makul eğimler verilerek nakledilmesi ile başlar, saçların belirli bir açı ile dikilmesi saçlar uzadığında düzgün bir saç şekli için çok önemlidir. Bu noktada doktorun bilgisi profesyonelliği ve tecrübesi çok önemlidir.
Operasyon bitiminde donör alana bandaj yapılır ve işlem sonlandırılır.

 
saç ekimi sonrası hastamızın görüşleri
 

 
saç ekimi yaptıran kişinin yorumu
 

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

En önemlisi işlerinize hemen geri dönmenizde hiç bir sakınca yoktur. Araç kullanabilir ve dilediğiniz gibi işinize gidebilirsiniz. Fakat ertesi gün biraz ödem olabilir, ağrı genellikle olmaz. Saç ekimi sonrası doktorunuz yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken şeyleri sizin ile paylaşacaktır lütfen bunlara dikkat ediniz. Daha başarılı sonuçlar için sizden istenilen dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenlere lütfen özen gösteriniz. Saç ekimi sonrası hijyen çok önemlidir temiz bir yastık kullanın mümkünse kılıfını gün aşırı değiştirin ve steril tutun. Daha rahat ve konforlu bir uyku için sırt üstü kırk beş derecelik bir açı ile yatmanız uygun olabilir. Doktorunuz size bazı krem ilaç ve şampuan önerecektir bunları size tavsiye ettiği şekilde kullanmaya lütfen özen gösteriniz.

 
Saç Ekimi Sonrası Saçların Uzama Süreci Nasıldır?

 

Nakil sonrası bir iki hafta içerisinde “ŞOK DÖKÜLME”diye adlandırdığımız evresi yaşanır. Bu ani dökülme ardından iki ay içerisinde sağlıklı saçlar çıkmaya başlar ve sekiz ay sonunda yeni ekilen saçların oldukça sağlıklı şekilde neredeyse tamamı olacak şekilde uzadığı gözlemlenir. Eğer tercih edilen yöntem organik saç ekimi olmuş ise çok daha verimli sağlıklı saçlarınız olması mümkündür. Bilinmesi gereken en önemli şey saçların ekilmesinden sonra beslenip beslenemeyeceğidir. Eğer saçlarınız sağlıklı bir şekilde beslenemez ise yeniden dökülmesi kaçınılmazdır. Bu konu da geniş bilgi için doktorlarımızdan bilgi almanızı öneririz. Hemen bize ulaşın ve uzmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlasın.

 
Organik Saç Ekimi sayfamızı da incelemenizi öneririz
 
 

Bir ömür sağlıklı saçlarınızın olmasını temenni ederiz.

 
 


Sıkça Sorulan Sorular
Estetik International kliniklerimizde Organik Saç Ekimi, FUE saç ekimi, Bio saç ekimi gibi son teknoloji ekim teknikleri yapmaktayız
Ekilen saçların tekrar çıkması 3 ay sonra olur. Ekim yapıldıktan ortalama 10 gün sonra şok dökülme diye tabir ettiğimiz saç dökülmesi yaşanır ve sonrasında 3 ay içinde ekilen saçlar sağlıklı bir şekilde çıkarak uzamaya başlar. Tüm saç köklerinin hepsinin uzaması ise 6 ay içerisinde gerçekleşir.
Hayır, şart değil, konuyla ilgili olarak talebinizi doktorunuza iletmeniz yeterlidir.
Hayır, uzamaz, saç kökü tüm yapısıyla yeni nakledilen alanda uzamaya devam edecektir.
Saç ekiminde son derece dikkat ettiğimiz, yaş ve saç çizgisi başlangıcı hususlarından dolayı, yaşınıza göre bir saç tasarımı yapılır. Ayrıca operasyon saçlarınızın çıkış yönü dikkate alınarak yapılacağı için, son derece doğal bir yapıya sahip olacaksınız.
Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde yapılıyor
Ekilen saçlar uzar. Tek farkı yeni taşındığı alanda hayatına devam ediyor olmasıdır.
Saçın açıklığına ve ekilen alandaki greft sayısına göre değişken bir zamanlama vardır. Fakat en uzun, ortalama bir gün içerisinde işlem bitirilmeye çabalanır.
Donör alan bulunamaz ve nakli sağlanacak saç kökü yeterli değilse, ekim yapılamaz
Donör olan çoğunlukla ense bölgesidir. Fakat hastanın bu alanda sağlıklı saç kökleri yoksa bedeninin başka yerlerine bakılır. Kasık, göğüs, sakal gibi…

Saç Ekimi estetik international Luigi Saç Ekimi Estetikinternational Elnur Saç Ekimi Merkezi Estetik international

Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

Levent

saç ekimi esnasında operasyonu yapan personel, Bülent beyin son derece titiz ve düzenli çalışması süreç boyunca ilgi alakasından dolayı teşekkürü borç bilirim. Çok memnun kaldım kendisinden . dedikleri gibi ektikleri saçlar oldukça başarılı sonuç verdi şimdi arkadaşlarım yeni randevu yaptıracaklar

5

Uygar

Daha öce hiç ameliyat olmadığım ve bu yüzden heyecanlı olduğum halde çok memnun kaldım ameliyat sonrası hiç bir ağrım sızım olmadı ,saçlarımdan şimdi çok memnunum .doktorum bülent bey ve ekibinden çok mutlu kaldım herkese öneriyorum.

5

Tayyip

öncesinde fiyat konusunda kafam çok bulanıktı fakat iyi bir araştırma sonucunda estetik internationalda karar kıldım, ödeme konusunda oldukça yardımcı oldular ve Bülent cihantimur ‘un kendi ekibine saç ektirdiğini ve onun önce sonralarını gördüm sonuç gerçekten çok iyiy . Şuan benim saçlarımda kendini göstermeye başladı ve iyileşme sürecimide çok kolay atlattım. kısaca tavsiye ediyorum

5

DAAVUT

Saç ekimi için kliniğinize mart ayında başvurdum, ön görüşme yaptıktan sonra kafamdaki tüm soruların cevabını almış şekilde organik saç ekimi yaptırmaya verdiğim bu kararın ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum . Benimle ilgilenen tüm personalinizin gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür edeiyor ve sorunları olan herkese sizi ve kliniklerinizi kesinlikle öneriyorum

5

Yaşar

Bundan 5 yıl önce Bülent Beyle tanıştım harika insanlar saçlarım hala en iyi durumda . saç ekimi için tek tercih edilcek yer diyorum, öncesi ve sonraslarına gidin kendiniz görün . ben ilk maille istemiştim hasta haklarına çok saygılı oldukları hiçbir şekilde paylaşmadılar ama kliniklerinde önce ve sonraları gösterdiler ve ben ve benim gibi bir sürü hasta vardır.

5

Bülent

saç ekimi için harikalar yaratan bir ekip oldukça kelleşmiştim bülent hoca ve ekibinin titiz çalışması ile saçlarımı ektiler ve inanılmaz bir sonuç aldım. Bana saç ekimini yaparken kendiside keldi şimdi oda kendine saç ektirmiş ve sonuçu harika olmuş herkese içtenlikle tavsiye ederim

4

Kemal

benim saçlarımda seyrelme vardı estetik internationalda uyguladıkları özel yöntemle saç ektirdim hem eski saçlarım yeniden canladı , hem artık daha sık ve gür saçlara kavuştum

5

Hasan.K

Çok memnun kaldım hoca ilgili ve anlayışlı bir hekim sizi operasyon öncesinde ve sonrasında güzel hissetmenizi sağlıyor, başarılı bir operasyon yürüttüğü için teşekkür ediyorum yeniden. Ayrıca benimle ilgilenen hemşire ebru hanımada çok teşekkür ederim. Bütün verdikleri hizmetlerden dolayı memnun kaldım iyiki gelmiş tanışmış ve saçımı burda ektirmişim

5

doğan

saç ekimi için için çok fazla klinik var ve sizi yanıltabiliyorlar bana en açık ve dürüst burası geldiği için saç ekimimi burda oldum . kararımda yanılmadımı görmek hoşuma gidiyor . tek uyarım ucuza yaptırıcaz diye boşuna eziyet çekmeyin çok basit bişi değilmiş bu saç ekimi

5

Onur

10 ay önce organik saç ekimi yaptırdım operasyon öncesi ve sonrasında çok ilgilendirler müşteri memnuniyeti mükemmel. Saç ekimi düşünenlerin estetik internationala kesinliklikle gitmesini öneririm

5
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor