home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

PRPli Fue Saç Ekimi

Saç dökülmesi erkeklerde genetik olarak görülen bir sorundur. Bu sorun ilerleyen yaş ile beraber saçları besleyen kılcal damarların saç köklerini besleyememesi ile giderek artar. Saç ekimi öncesi ve sonrasında saçların beslenmesi için saç prp kliniklerimizde başarıyla uygulanmaktadır. Öndeki saçlar dökülürken arkadaki saçların dökülmemesi genetik yapılarının bir göstergesidir. Aynı sebeple arkadan alınan saç kökleri dökülme eğiliminde bir genetik yapıya sahip olmadıkları için ekildikleri bölgede dökülmezler.

 

PRP Tedavisi Avantajları

 

PRP tedavisi saç Ekiminde şu avantajları sağlar:Saçların verici alandan alınıp transfer edilmesi arasında geçen zamanda ölen saç köklerdeki kayıpları azaltır, ekilen köklerin tutunma oranlarını artırır ve saç ekimi sonrası iyileşmeyi hızlandırır.

 

FUE yönteminde saç kökleri yerinden çıkarılıp tekrar transfer edilene kadar solüsyonda bekletilir.  Bu süre içerisinde çıkartılan saçın yüzde 5-15’i henüz transfer edilemeden kaybedilmektedir. Yapılan araştırmalar, saç köklerinin ekim yapıldıktan sonra ilk bir haftalık sürede kılcal damarlara ulaşamadıklarından öldükleri görülmüştür. İşte bu sorunlara PRP yöntemi bir çözüm getirmektedir. Çıkarılan saç kökleri PRP ile işlemden geçirildiklerinde çok uzun süre canlı kalabilmektedir. Ekim sonrasında ise PRP hücrelerin salgıladığı Growth Faktörler (Büyüme Faktörleri) sayesinde hemen büyümeye ve beslenmeye başlar. Ayrıca PRP içerisinde bulunan VEGF hormonu ekilen saç kökü etrafında yeni kan damarları oluşumunu başlatır ve yeni ekilen saç kökünün beslenme sorununu ortadan kaldırır. Bu sayede hem kökün ekime kadar canlı kalması hem de ekildikten sonra yaşama oranı çok daha yüksektir. PRP sadece ekim yapılan saçların değil saçların alındıkları bölgelerin iyileşmesinde de hızlanma ve iz kalmamasını sağlamaktadır.

 

(20 oy, 3,70)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->