home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Post Bariatrik Cerrahi Sonrası

Post bariatrik cerrahi sonrası

Kilo kaybı sonrası estetik operasyonları hastanede kalma süreci

Kilo kaybı sonrası yapılan estetik cerrahi uygulamalarından hangisini yaptırdığınıza, genel sağlık durumunuza ve size bağlıdır.

Ayakta tedavi dediğimiz ya da daha az prosedürün uygulandığı durumlarda aynı gün hastaneden ayrılmanıza izin verileceği gibi, bu süreç daha fazla uzayabilir. Söz gelimi daha kapsamlı ameliyatlar yapıldığında, doktorunuz değerlendirme için en az bir gece ve muhtemelen bir haftaya kadar kalmanızı önerecektir.

Tüm bu süreç boyunca hastanemizde profesyonel bakım hemşirelerimiz ve doktorlarımız tarafından bakım ve kontrollerinizin yapılacağından emin olabilirsiniz.

 

Kilo kaybı sonrası estetik cerrahi izleri

Bu estetik prosedürlerinde temel amaç sarkan deri fazlalıklarını bedenden uzaklaştırmak olduğu için, kesilerin yapılması mecburidir. Fakat kesiler stratejik olarak yerleştirilir ve bu cerrahiye uygun dikiş teknikleri kullanılır. Bu operasyonlara karar vermeden evvel, tamamen iyileştikten sonra izlerin nasıl görüneceği konusunda net bir fikre sahip olmanız ve doktorunuzdan bu konu hakkında bilgi almanız çok önemlidir. Hastalarımızın hemen hemen tamamı sarkmış bir deri yığınından çok, kesi izlerini tercih ettiklerini belirtirler.

  • Ayrıca kesilerin görünümünü iyileştirmek için sonrasında uygulanabilecek farklı tedavi seçeneklerinin olduğunu da hatırlatmak isteriz:
  • Elastik bandaj veya özel korse giysileri izlere tutarlı bir basınç uygulayarak, sonucun çok daha iyi olmasını sağlarlar. Doktorunuzun tavsiyesiyle 6 ila 1 sene boyunca tedavi amaçlı bu ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Yara izlerine doktorunuzun tavsiye edeceği silikon jel, krem ​​veya bandaj ile müdahale edebilir ve günde en az 12 saat ve en az altı ay süreyle bu tedaviyi yapabilirsiniz.
  • Farklı kök hücre ya da steroid enjeksiyonları, izleri düzleştirip görünümlerini yumuşatabilir.
  • Lazer tedavilerinin)kesi izleri üzerinde son derece etkili sonuçlar verdiği bir gerçek. Sonrasında yine doktorunuzun önereceği seans aralıklarıyla bu tedaviye başlayabilirsiniz.
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->