home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Popo Estetiği

Popo estetiği, kalçaların genç, doğal ve daha formunda görünmesini sağlayan bir çeşit popo kaldırma ve büyütme operasyonudur. Kalçalarının görüntüsünden hoşlanmayan hastalarımız; boyut, şekil ya da derinin sarkıklığı fark etmeksizin popo estetiği yaptırabilirler.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Operasyonda kullanılmak üzere alınan yağ dokusu saflaştırılır ve kök hücre açısından zenginleştirilir. Tıp literatürüne adını yazdıran Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği ödüllü bir uygulama olan “Cihantimur Yağ Transferi” ile transfer edilen yağ, kök hücrelerin canlandırıcı etkisi sayesinde de daha taze ve sağlıklı bir görünüm yaratır.

Bazı hastalar sarkık deriden şikayetçidirler. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un tıpta çığır açan bir diğer tekniği olan Örümcek Ağı Estetiği ile popo estetiği birleştirilerek bu sorunun da önüne rahatlıkla geçilebilir. Örümcek Ağı tekniği, eriyen medikal iplerin cilt altına örümcek ağı gibi yerleştirilmesi sonucu kolajen üretimini tetiklemesine ve böylece çift lifting etkisi yaratılmasına dayanan bir sıkılaştırma tekniğidir. Örümcek ağı tekniği ile sarkmış deri toparlanır ve elastikiyetini geri kazanır.

Popo estetiğinde kalçaya şekil vermek için hastanın kendi yağı kullanılır. Kullanılan yağ hastaya ait olduğu için sonuçlar son derece doğal olur ve kusursuz kalçalar için operasyon geçirildiği anlaşılamaz. Eğer hastanın vücudunda kullanılabilecek kadar yağ yoksa protezler kullanılabilir. Protez ya da yağ kullanımına, doktorla hasta muayeneden sonra karar verirler.

Neden popo estetiği yaptırmalısınız?

Kalçalarının görüntüsünden, pozisyonundan, hacminden ve sıkılığından şikayetçi olan, çok fazla kilo alma ya da kaybetmeye bağlı kalça bölgesinde dengesiz yağ dağılımı olan, hamilelik sonrasında kalçalarının görüntüsünden rahatsız olan herkes popo estetiği için iyi bir adaydır. Arzu etmediğiniz bir şekil ve hacimle yaşamak zorunda değilsiniz. Bu sorunun, doğal görünümlü, basit ve etkili bir çözümü olduğunu unutmayın! Popoya yağ transferi uygulanan en gelişmiş tekniktir. Bu yöntem çok daha yumuşak ve doğal bir görünümle hissiyat sunar. Aynı zamanda transfer edilen yağ hastanın kendi yağı olduğu için vücudun uygulamayı reddetmesi gibi bir risk de yoktur.

Hazırlık

Popo estetiğinde, vücudun bazı yerlerinde biriken bölgesel yağlar (genellikle karın bölgesinden) alınarak kalçaya transfer edilir. Transfer esnasında hücrelerin zarar görmemesi ve kalıcılıklarının garanti altına alınması için “Cihantimur Yağ Transferi” adındaki özel tekniğin uygulanması en önemli adımlardan biridir. Operasyon belirlenen anestezi çeşidi ile uygulanır ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürer. Operasyondan önce 6 saat boyunca yememe ve içmeme konusunda bilgilendirilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok!

 

Çeşitlilik

Eğer vücudunuzun başka bölgelerinde yağlanma sorunu varsa, daha iyi bir görünüme kavuşmak için bu yağların alınması da bir avantajdır. Meme büyütme, meme dikleştirme ve karın germe, daha ince ve sıkı bir görünüm için popo estetiği ile kombine uygulanabilecek operasyonlardır. Bel bölgesindeki yağların alınması da daha kıvrımlı bir proporsiyon sağlayacaktır. Eğer gerekli görülürse bu operasyon da popo estetiği ile birlikte uygulanabilir.

İyileşme ve Sonuç

Popo estetiğinden sonraki iyileşme süresi sizin yaşınıza, sağlık durumunuza, fiziksel durumunuza ve çevre şartlarına göre değişebilir.

Uygulamada dikiş atılmaz. Mikro girişlerle işlem yapılır. Bandaj takmak zorunda kalmazsınız. Operasyondan hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz ancak operasyondan sonraki 1 hafta içinde ağır kaldırmamanızı, koşmamanızı ve fiziksel güç gerektiren aktivitelerden kaçınmanızı öneririz. Ne kadar çok dinlenirseniz, o kadar çabuk iyileşirsiniz.

Avantajlar

• Sıkı ve doğal sonuç
• Tazelenmiş bir görünüm ve sağlıklı cilt dokusu
• Hızlı iyileşme
• Bölgesel yağlardan kurtulma
• Dengeli bel, kalça oyuntusu

 

 

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->