home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Ozon Nedir?

Ozon nedir?

Ozon terapisine adını veren ozon, çok yakından bildiğimiz oksijeni oluşturan yapıtaşlarından biridir. Atmosferde de bulunan bu bileşik oldukça fazla enerji taşır. Ozon renksizdir ve kendisine has bir kokuya sahiptir.

Ozonun kimyasal olarak incelenmesi sonrasında, çok yüksek miktarlarda dezenfektan özelliğinin olduğu saptanmıştır. Bu veriler doğrultusunda eskiden yalnızca havada bulunan ozon, bugün su arıtma tesislerinde ve dezenfektan ürünlerde kullanılarak pek çok alanda fayda sağlamaya başlamıştır. Bir nevi mikrop öldürücü olarak tanımlayabileceğimiz ozon, sağlık ve estetik sektörünün de dikkatini çekerek bazı uygulamalara dahil edilmiş ve araştırmalar sonrasında bağışıklık sistemini güçlendiren, oksidatif stresi yok eden, sinirsel ve zihinsel problemlerin giderilmesinde yardımcı olan bir ajan olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bütün bu saydığımız yönleriyle tam manasıyla canlandırıcı bir anti aging ajanı olan ozonun kanserden alzheimer’a kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını da unutmamak gerek.

(1 oy, 5,00)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->