home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Örümcek Ağı Tekniği ile İlgilenen Hastaların Dikkatine

02 Nis

“Örümcek Ağı Tekniği” olarak bilinen ameliyatsız yüz germe prosedürü ile ilgili bu konuda yeterli deneyim ve bilgi sahibi olmayan diğer plastik cerrahlar ve doktor olmayan kişiler tarafından yoğun bir şekilde reklam yapıldığı ve bu prosedürün kendileri tarafından uygulandığını belirten çok sayıda reklam ile karşılaşmaktayız.

 

“Örümcek Ağı Tekniği” Op. Dr. Bülent Cihantimur’un kendi geliştirdiği ve uyguladığı bir yöntemdir. Estetik International doktor kadrosu dışında kimsenin bu uygulamayı örümcek ağı tekniği adı altında yapma yetkisi yoktur.. Bu yöntemi uyguladıklarını ifade eden kişiler sadece izlediği videolara dayanarak bazı gereksiz ve bilimsel dayanağı olmayan girişimler yapmaktadırlar. Üzülerek belirtmeliyiz ki “Örümcek Ağı Tekniği’ni” uyguladığını belirten kişilere bu uygulamayı yaptıran hastalar mağdur olmuş ve beklediği sonucu elde edememiş bir şekilde bize tekrar başvurmaktadır.

 

Tabii ki yanlış bir uygulamanın üzerine yapılan doğru uygulama ile bile istenilen sonucun elde edilmesi mümkün değildir. “Örümcek Ağı Tekniği” özel materyallerin, özel bir girişim metodunun kullanıldığı; sonrasında yapılan uygulamaların ve takibinin çok büyük önem arz ettiği ve bu işlemlerin sırasının bile değiştirilmesi ile istenilen sonuçların elde edilemediği kompleks bir tekniktir. Diğer kişilerin uyguladığı yöntemlerde kullanılan materyaller benzer olmakla birlikte Bülent cihantimur’un tekniği ile aynı değildir. Tekniğin basit gibi görünmesi hastaları bu uygulamaya çeken nedenlerden birisi olsa da bu prosedür yetkin bir kişi tarafından yerine getirilmediği taktirde istenilen sonuç kesinlikle elde edilemeyecektir. Zaten bu yöntemi bir sanat haline getiren de bu prensiplerin harfiyen uygulanmasıdır. Tüm bu birikim binlerce uygulama deneyimi sonrasında ortaya çıkmıştır ve bu birikime sahip olan kişi de “Örümcek Ağı Tekniği’nin” sahibi olan Op. Dr. Bülent Cihantimur’dur. Estetik cerrahi camiasında bulunan ve bu yöntemi kendilerinin de uyguladığını belirten diğer kişiler tarafından hastaların mağdur edilmemesi için böyle bir uyarıya ihtiyaç duyulmuştur.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Estetik International Sağlık Grubu

örümcek

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->