home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Örümcek Ağı Estetiği

Ameliyatsız Estetik

Örümcek Ağı Estetiği Hakkında

 

Örümcek Ağı Estetiği ile zamana meydan okuyun ameliyatsız yüz gençleştirme tekniği ile değişime hazır olun.

 

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

 

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak, daha da derinleşmeye başlar. Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden olur. Yüzünüzdeki değişimi eski resimlere bakarak çok daha net bir şekilde anlamaya başlarsınız. Örümcek Ağı Tekniği işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlar.

Ameliyatsız estetik tekniklerin en iyi uygulayıcısı olan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bizzat geliştirmiş olduğu Örümcek Ağı Yöntemi, isim ve patent hakkı kendisine ait olan bir tekniktir. Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği ilhamını, doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil, dayanıklılık ve üstün mekanizmasından almaktadır. Örümcek ağı estetik açısından son derece ilgi çeken şeklini, tesadüfen, gelişi güzel oluşturulmamış organik yapısı incelendiğinde, karşımıza insanlığa fayda sağlayacak bazı özellikler görülmüştür. Tekniğin isim babası olan Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2000’li senelerden bu yana tekniğin geliştirilmesi için ARGE çalışmaları yapmış ve Estetik International cerrahi kliniklerinde uygulamaya başlamıştır.

 

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Prensibi

 

Örümcek ağı estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, yöntem ve işleyiş mekanizması farklıdır.

 

Örümcek Ağı Estetiği Neden Çok Tercih ediliyor?

 

Ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri içerisinde en etkin sonuçların alınabildiği Örümcek Ağı Estetiği, sosyal hayattan koparmayan, kısa sürede uygulanan, şişlik, morluk gibi cerrahi işlemlerin olası komplikasyonlarına yol açmayan, çağdaş bir uygulamadır. Örümcek ağı estetiği yaptıranlar tekniği en çok “basit bir uygulamayla, cilt germe işlemini başarıyla yerine getirmesi” sebebiyle tercih ettiklerini ve sosyal hayattan koparmadan, işlem sonrası makyaj dahi yaparak klinikten ayrıldıkları için sıcak baktıklarını belirtiyorlar.

 

Örümcek ağı estetiği uygulamasından hemen sonra canlanmaya başlayan cilt, cilt tipine, beslenme tarzına ve mevcut yaşa bağlı olarak gelişimini devam ettiriyor. Örümcek ağı estetiği asıl etkisini 3. aydan başlayarak belli ediyor ve yine kişinin hayat tarzına göre ortalama 3 sene kadar etki mekanizmasını koruyor. Tekrarlanabilir bir uygulama olması yine örümcek ağı tekniği yaptıranların tercih sebepleri arasında yer alıyor. Yaşınızı bir nevi uygulama yaptırdığınız yaşta donduruyorsunuz diyebiliriz. Söz gelimi 30 yaşında örümcek ağı estetiği yaptırdıysanız, 35 yaşınıza geldiğinizde, hala 30 yaşında bir cilde sahip oluyorsunuz. Bu şekilde tekrarlayarak yapılan uygulamalar, yaşa bağlı olarak azalan kolajen üretimini uyarır ve yaşınızı dondurmanıza fayda sağlar.

 

Örümcek Ağı Maskesi ve Kremi kullanımı ile alınan sonuçlar üst düzeye çıkartılabilinir.

 

Videolar

 

 

Örümcek Ağı Estetiği İle İlgili Temel Sorular

 

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Fayda Sağlar?

     • Yüzünde kırışıklıkları olan,
• Yüzünde sarkma yaşayan,
• Alt göz kapak ve çevresinde kırışıklıkları olan,
• Dudak ve ağız çevresinde form kaybı yaşayan,
• Çene altı çizgisi ve gıdısı belirgin hale gelen,
• Yüzünü gençleştirmek ve yenilemek isteyen,.
• Kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsinde faydalanabileceği ameliyatsız bir tekniktir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?
Örümcek Ağı Estetiği öncesi cilt temizlenir ve cilde lokal uyuşma sağlayan anestezik krem sürülür. Muayene esnasında belirlenen sorunlu bölgelere ince uçlu iğneler vasıtasıyla ipler cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlenir. Belirlenen adette ip yerleştirildikten sonra, cilt tekrar temizlenir ve işlem tamamlanır. Örümcek Ağı Estetiği ortalama yarım saat sürmektedir.

 

Örümcek Ağı Estetiğinde Kaç Adet İp Kullanılır?
Kaç adet ipin kullanılacağı hastanın yüzündeki deformasyona ve yaşına göre değişkenlik gösterir. 30’lı yaşlardaki bir bayana genel olarak 100 adet uygulanırken, yaş ilerledikçe kullanılan ip sayısı da artar.

 

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Neler Yaşanır?

İşlem sonrası hemen sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Cildinize uygulamanız gereken herhangi bir bakım ya da kür yoktur, her zaman kullandığınız nemlendiricinizi sürebilir, makyajınızı yapabilirsiniz. Hastalarımızın %98’inde herhangi bir morarma, şişme, alerji ya da diğer cilt reaksiyonlarına rastlamazken, %2 lik bir kısımda geçici süreçler yaşanabilmektedir. Cilt altında yaşananlar ise şu şekilde özetlenebilir: Cilt yerleştirilen iplere anında tepki vererek, kolejen üretimini hızlandırır, iplerin etrafına kendi ağını örmeye başlar. 6 aylık süre zarfında ipler erir ve cilt nihai gergin, canlı ve pürüzsüz haline ulaşır. Uygulama sonrası aradaki fark hemen gözlemlenir. Cilt giderek gerilir. 3 ay sonra değişimi, 6 ay sonra ise, büyük değişimi deneyimlersiniz.

 

Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları

     • Ortalama yarım saat süren son derece kısa ve etkili bir uygulamadır,
• Ağrısızdır,
• Kesi yapılmaz,
• Uygulama sonrası hemen makyaj yapılabilir,
• Uygulama sonrası anında sosyal hayata dönüş yapılır,
• Kullanılan ipler kendiliğinden eriyen, zararsız medikal ürünlerdir,
• Son derece basit, risksiz ve güvenli bir işlemdir,
• İz ya da diğer olası komplikasyonları yoktur,
• Tekrarlanabilen bir uygulamadır,

Sıkça Sorulan Sorular
Description
Description
Uygulamanın yapılacağı alan anestezik kremlerle uyuşturulur. Bölgenin durumu göz önüne alınarak, belirlenen adette ip, cilt alt dokusuna iğneler vasıtasıyla yerleştirilerek, ağ gibi örülür. yükleniyor
Erkek ya da kadın fark etmeksizin ilk silik çizgilerin görülmeye başlandığı 30’lu yaşlardan ve cildin toparlanmaya ihtiyaç duyduğu 50’li yaşlara kadar yapılabilir.
Seans aralığını ve seans sayısını, cildin mevcut durumu belirler. Ortalama olarak 2 ya da 3 seans cildin toparlanmasına maksimum fayda sağlayacaktır.
Ciltteki deformasyona göre ip adedi belirlenir. Sıklıkla en iyi sonuca ulaşabilmek için, yüz bölgesinde 100 adet sağ ve 100 adet sol bölüm olmak üzere toplamda 200 adet ip kullanılır.
Sadece yüz bölgesine değil, sarkmaya meyilli ya da formunu kaybederek gevşemiş tüm cilt dokusuna Örümcek Ağı Estetiği yapılabilir. Bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina bölgeleri Örümcek Ağı Estetiği ile toparlanır.
Hastanın durumu ve ihtiyaçlarına göre botoks, dolgu veya yağ transferi uygulamaları eklenebilir. Bu uygulama ayrıca sıklıkla uygulanan lazer tedavileri öncesinde de kullanılabilir. Göğüs güzelleştirme ve popo büyütme operasyonlarında kullanılan implant ve yağ transferine kombine olarak örümcek ağı tekniği kullanımı mükemmel sonuçlar doğurabilmektedir.
Örümcek Ağı Tekniği uygulamasında genellikle özel bir krem cilde sürülerek lokal anestezi yapılır. Ancak 100’den fazla PDO ipin kullanılması gereken durumlarda, ameliyathanede sedasyon altında uygulanması tercih edilmektedir.
Süreç uygulama bölgesine ve kullanılan ip sayısına göre değişkenlik gösterir. Tüm yüz 10-15 dakika içinde, diğer vücut bölümleri ise ortalama 20 dakika içinde tamamlanır.
Dinlenme ya da yatak istirahatine gerek kalmaksızın, makyaj bile yapılarak, uygulamadan hemen sonra sosyal yaşantıya geri dönülebilir.
Yüzün bir tarafında uygulama yaptıktan sonra bile fark gözlemlenir. Örümcek ağı tekniği günden güne bir yenilenme süreci olduğundan, iyileşme süreci hastalar tarafından her geçen gün, final aşamasına kadar gözlemlenir, tazelenme fark edilir.
Bu bir yenilenme ve iyileşme sürecidir. Yerleştirilen medikal ipler 6 ay içinde kendi kendine yok olur. Tekniğin ömrü hastanın cilt yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve yaşına göre değişkenlik gösterir. Bu etkiler göz önüne alınarak etkisinin 3 yıldan fazla sürdüğü gözlemleniyor.
Herhangi bir komplikasyon görülmemektedir. Sadece morarma ve şişmeler görülebilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.
Description

(254 oy, 4,75)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->