home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Organik Saç Ekimi

Estetik International laboratuarlarında 2 senelik AR GE çalışması sonrasında hayata geçirilen Organik Saç Ekimi, hastanın, kendi yağlı dokusundan hazırlanmış kök hücre enjeksiyonu kullanılarak yapılır.

 

Normal saç ekiminde en önemli eksiklerden birisi, ekilecek alanın ekim işlemine uygun hale getirilmemesinden kaynaklanır. Saç ekimi adı üstünde bir ekim işlemidir. Nakledilen saç kökleri ve ekilecek alan ne kadar kaliteliyse, saç ekimi de bir o kadar başarılı sonuçlar verecektir.

 

Kök Hücre ile Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi tekniğinde kişinin kendi vücudundaki yağdan temin edilen kök hücreler kullanılmaktadır. Ekim öncesinde saç derisine enjekte edilen sıvıda bol miktarda kök hücre bulunur.

 

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Hastanın kendi yağ dokusundan alınan ve kök hücreler ile zenginleştirilen sıvı, saç ekimi yapılacak bölgeye enjekte edilir. Bu sayede hem çalışma alanı şişirilerek rahat nakil ortamı sağlanır, hem de klasik saç ekimi işlemlerinde saç köklerini zedeleyen kimyasal enjeksiyona gerek kalmaz.  Uygulama için hazır ve verimli hale getirilen saçtan yoksun bölgeye donör alandan alınan sağlıklı kıl kökleri uzman cerrahımız tarafından kolaylıkla nakledilir.

 

Organik Saç Ekiminin Avantajları

 

Organik saç ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonunu sayesinde hastaya pek çok fayda sağlanır. Organik Saç Ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonu:

• Ekim alanı verimli hale getirir
• Saç ekimi işlemini kolaylaştırır
• Kimyasal kullanmadan alanda çalışma yapılmasını sağlar
• Yeni transfer edilen saç köklerini besleyerek tutulma oranını artırır
• Saç ekimi işleminden, etkili ve verimli sonuçların alınmasını sağlar
• Daha canlı, sağlıklı ve uzun ömürlü saçların çıkmasını kolaylaştırır

Neden Organik Saç Ekimi?

 

Klasik saç ekimi süreçlerinde, sadece donör alan dediğimiz, hastanın sağlıklı kıl köklerine odaklanılır. Greftler alınır ve saçtan yoksun bölgeye nakledilir. Oysaki kelleşen alanda azalan ve saç köklerini besleyemeyen bir yağ eksikliği gözlemlenir. Dikkat ederseniz bu alanda deri, kemiğe yakınlaşmış ve içi boşalmıştır. Siz bu alana yeni saç köklerini nakletseniz dahi, başarıyı yakalama olasılığınız çok azdır.

 

Kelleşme sorunu yaşayanların sahip oldukları sağlıklı kıl kökleri, gerçek anlamda onların hazinesiyken, bu şekilde yapılan bir girişim, saç ekimi sonrasında, sağlıklı saç köklerinin de ölmesine sebep olacaktır. Ayrıca klasik saç ekiminde greftlerin daha rahat ekilmesi ve saç ekimi uzmanına kolaylık sağlaması için, kel alana enjekte edilen kimyasalların yine bu sağlıklı saç köklerine zarar verdiğini biliyoruz.

 

İşte Organik Saç Ekimi, özellikle bu noktalarda çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Hastanın kendi yağından elde edilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu, hem saç ekimi işleminin rahatça yapılabilmesini sağlar, hem de artık verimsizleşmiş saçtan yoksun alanı sağlıklı hale getirir.

 

Organik Saç Ekimi ve Bölgesel Yağlanma

 

Organik Saç Ekimi enjeksiyonu ayrıca bölgesel yağlanma sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonu için, hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alanları hedef alırız. Çünkü yağ depolarımızda yoğun miktarda kök hücreler bulunur. Söz gelimi erkeklerde özellikle karın, kalça, göbek ve basen bölgelerini tercih ettiğimiz bölgesel yağlanma alanları, Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile alınarak, hastaya aynı zaman da form kazanmasını da sağlamaktadır.

 

Sağlıklı, Dökülmeyen ve Gür Saçlar

 

Saçtan yoksun bölge Organik Saç Ekimi enjeksiyonu ile verimli hale getirildiğinde, cilt alt dokusunda bazı süreçler yaşanır. Dediğimiz gibi bu alanda saç dökülmesi yaşanmasının nedenlerinden birisi kemiğe yaklaşmış, saç derisidir. Bu enjeksiyon ile, öncelikle deri altının yağlanması sağlanır. Kök hücreler diğer yapılarla birleşerek, yeni hücrelerin yapımını hızlandırır ve cilt altı dokusunu verimli hale getirir. Bu noktada ekilen greftler, çıkış yerlerindeki sağlıklı alanda olduğu gibi, yeni bölgelerinde yaşamaya devam ederler. Zaman içinde kök hücrenin canlandırma mekanizmasıyla daha da güçlenerek çıkan yeni saç kökleri, eskisinden daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşulmasını sağlamaktadır.Elbette hala aklınız da hala bir çok soru olabilir bu konu da hemen bizi arayabilir ya da Saç Ekimi sayfamızı ziyaret ederek çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
Saç dökülme nedenlerine kısaca baktığımızda, karşımıza genetik şifrelenme, erkeklik hormonu olarak bilinen testesterona bağlı gelişmeler, beslenme alışkanlıkları, mevsimsel döngüler, stres, kanser tedavileri, travmalar ve cilt hastalıkları çıkıyor. Latince alopecia olarak isimlendirilen saç dökülmesi bugün artık 18 yaşından itibaren karşılaşılan bir durum olamaya başladı.
Yaptığımız araştırmalar neticesinde bazı sistemik ya da iç hastalıklarının da saç dökülmesini tetiklediğini biliyoruz. Tiroid, demir eksikliği gibi sorunlar da saç dökülmesine sebep olabiliyor. Ayrıca saçların yaş aldıkça fizyolojik sürece bağlı kalarak, inceldiğini ve seyrekleştiğini de söyleyebiliriz.
Kadınlarda saç dökülmesi ise, çoğunlukla gebelik ve gebelik sonrasında, hormonal dengesizliklerde ve yine demir ve tiroid sorunlarında çok fazla gözlemleniyor.
Organik saç ekimi ile klasik saç ekimi arasında sadece yarım saat - 45 dakikalık bir fark vardır. Bu 45 dakikalık fark ise, hastanın kendi yağının alınıp, kök hücreden zengin hale getirilmesi aşamasından kaynaklanır. Kellik sorunu yaşayan hastanın kellik derecesine göre değişen bir saat ortalaması verilebilir. Kaç adet greftin alınacağı ve nakledileceği Organik Saç Ekiminin de süresini belirlemektedir. Ortalama 3000-4000 greft nakli 7-8 saate yapılabilir. Bu süre zarfında hastamız, tv izleyebilir, kitap okuyabilir.
Organik Saç Ekimi ile normal saç ekimi arasındaki temel fark, ekim alanının verimli hale getirilmesidir. Kelleşen saç derisini incelediğimizde, alanın kafatasına ve kemiğe yaklaştığını ve saç köklerini besleyen mekanizmadan yoksun kaldığını gözlemleriz. Bu durum saç köklerinin beslenemediği için ölmesine neden olduğu gibi, aynı zamanda yeni ekilen saç köklerinin de verimsiz bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Klasik saç ekiminde sıkça rastlanan yeni ekilen saç köklerinin dökülmesi ve cılız çıkmasının altında yatan en önemli sebeplerden bir tanesi budur.
Ayrıca klasik saç ekiminde, saç ekimi uzmanı greftleri tek tek saçtan yoksun alana yerleştirmeden evvel, bölgede rahat çalışabilmek ve gözenekleri açabilmek için, kimyasal enjeksiyon yaparak, derinin bir miktar şişmesini sağlar. Fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde bu kimyasalların aynı zamanda yeni ekilen saç köklerine zarar verdiğini gözlemliyoruz. Yeni ekilen saçların verimsiz çıkmasının ya da ölmesinin temel sebeplerinden bir tanesinin de bu aşamada kullanılan kimyasallar olduğunu biliyoruz.
İşte Organik Saç Ekiminde, hastanın kendi bölgesel yağından alıp, kök hücre açısından zenginleştirdiğimiz sıvı, her iki noktada da yardımımıza koşuyor. Öncelikle kimyasal kullanılmasına gerek kalmıyor, Organik Saç Ekimi enjeksiyonu, enjekte edildiği alanı şişirerek kolay saç nakli yapılmasını sağlıyor. Ayrıca ve en önemlisi ise, kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu, verimsizleşen saçtan yoksun bölgeye, yeniden hayat veriyor. Kök hücreler bu alanda anında harekete geçip, dokuların yeniden canlanmasına vesile oluyor. Bu aşamada Organik Saç Ekimi sayesinde ekilen saçlar, doğal, canlı, sağlıklı ve dökülmeyen bir saç hacmine kavuşulmasını sağlıyor.
Organik Saç Ekimi hastanın özgüven kaybı yaşadığını fark ettiği, dış görüntüsünden memnun olmadığını belirttiği, kısaca kellik sorununu bir problem haline getirdiği her zaman diliminde yapılabilir. Fakat saç ekimi işlemini ötelemek, bir başka zaman ertelemek, her geçen gün sağlıklı saç köklerininiz de azalacağı riskini de taşıdığı için, ne kadar çabuk karar verilip yapılırsa, bir o kadar avantaj sağlanacağı unutulmamalıdır.
Hayır, Organik Saç Ekimin hiçbir zararı yoktur. Klasik saç ekimi tekniklerine göre, çok daha fazla sağlıklı ve hastanın bünyesine uyumlu bir teknik olduğunu vurgulamak isteriz. Kelleşme sorunu yaşayan hastanın bölgesel yağından alınarak ve kök hücreden zenginleştirilip hazır hale getirilen Organik Saç Ekimi enjeksiyonu, başka herhangi bir yabancı ve yapay madde kullanılmadan yapılır. Klasik saç ekiminde kullanılan zararlı kimyasallar kullanılmaz, hastanın birebir kendi hücrelerinin, yine kendi bedeninde, fakat bir başka alanda yaşamasına imkan verilir. Bölgesel yağlanma alanından alınan yağın yine hastaya herhangi bir zararı yoktur. Hatta bu bölgenin form kazanmasına da fayda sağlamaktadır.
Organik Saç ekimi fiyatları, saçtan yoksun alanın büyüklüğüne yani, transfer edilecek saç kökünün miktarına göre değişkenlik gösterir. Muayene sırasında Organik Saç Ekimi uzmanının sorunlu bölgeyi inceler ve donör alandaki sağlıklı kıl yapısının varlığını kontrol eder ve sonrasında organik saç ekimi fiyatı belirlenir.

Organik Saç Ekimi fiyatlarını öğrenmek için mutlaka muayene olmanız ve doktorunuzla ön görüşme yapmanız gerekir. Türkiye’de ve dünyada ilk defa uygulanan ve test deney grupları arasındaki açık ara farklılıkla, maksimum etkiyi sağlayan Organik Saç Ekimi fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.
TC Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden kamusal alanlarda fiyat bilgilendirmesi yapmak hukuka aykırıdır. Bu sebeple Organik Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve ayrıca ücretsiz muayene olmak için sizleri Estetik International Sağlık Grubu bünyesindeki kliniklerimize bekliyoruz.


Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

Serkan.N

Merhaba ben geçen yıl bu organik saç ekimini estetik international kliniklerinde oldum şunu söyleye bilirim sonuç beklediğimden çok iyi oldu ve yeni saçlarımdan çok memnunum. ayrıca klinikleri çok profesyonel ve konforlu olumsuz yorumların kasıtlı yapıldığını düşünüyorum çünkü kendim yaptırmadan öncede bir sürü gerçek hasta deneyimini bana gösterdiler ve şimdi benimde önce ve sonram o listede gidip görebilirsiniz.

5

Gencer

saç ekiminde karar vermek zor oldu süreç iyileşme süreçleri donor bölge ne oluyor derken kafa karışıyor. eğer saçınız dökülüyor ve kesin saç ektireceksiniz iyi karar vermek lazım ve ucuzuna kaçılacak konuda değil geri döküldükten sonra paranız çöp oluyor. Bülent hoca ve ekibi kendisinede ektirdiği için bana güven verdi ve burda yaptırmaya karar verdim şimdi sonuç almaya başladım öneririm.

5

emrah

Klinikteki ilgileriniz ile çok rahat bir operasyon geçirdiğim için teşekkür ederim saçlarım kendini göstermeye başladı elinize sağlık

5

ömer

saçlarım aşırı seyreldiğinde araştırmaya başladığımda saç ekimi için Bülent hocayı tavsiye ettiler, klinik ortamaları ve ekipleri itibari ile güzel bir hizmet aldım herkese öneririm.

5

Can Rüstem

Saç ekimi çok sıkıntılı sanıyordum sonrası sıkıntılı filan diyorlardı bir arkadaşım bu yöntemi oldu onda başarılı sonucu görünce bende yaptırdım, şuan ikimizde organik saç ekiminden memnun kaldık. yaptırmayı düşünüyorsanız burada muayene olmadan karar vermeyin deriz

5

Sarih

arkadaşım yaptırdı eşlik etmek için bende gittim, aynı gün eve döndük ertesi gün sosyal hayata devam etti, çok az ağrı hissetmeside enteresan geldi bana şimdi bende düşünüyorum

5

Harun

Bir çok sitede incelediğim ve burdaki yorumlarında etkisi ile ben estetik internationalda organik saç ekimi yaptırmaya karar verdim , fiyatlar kesin olarak muayene sonrasında verip yardımcı oluyorlar tavsiye ederim

4

aykut

saç ekimi iyi olduğu söylenen çok yerle görüştüm , içlerinde farklı ve güze sonuçları organik saç ekimi yöntemiyle estetik internationalda görüp yaptırmıştım. şimdi sonuçlarından çok memnunum öneririm

4

H.G

aralık ayında birkaç klinikle beraber estetik international kliniklerine gittim orda bana bu yöntemini anlattılar, eski hasta deneyimlerinide gösterdiler saç ekimi estetik olduğu kadar bir sağlık operasyonu olduğu için endişelerim vardı bunların hepsi giderilmiş oldu. Fiyat konusunu değil en iyi sonucu nerde nasıl alacağınızı düşünüp karar verin ben sonuçtan memnunum . klinik ve çalışanlarıda size yardımcı oluyor ve güler yüzlüler

5

Cemal

Kliniklerinde organik saç ekimi ve sonraları , diğer gördüğüm örneklerle belirgin farkları vardı . hasta deneyimleri oldukça olumlu olduğu için bende estetik international da organik saç ekimi yöntemini seçtim. İkinci beni ikna eden aldıkları ödüller oldu , türkiyede bir çok ödülü belli, yerlere bağışlar yaparak kazanabilirsiniz belki ama , yurt dışında ciddi kıstaslar var ödül almanız için. Bende memnun hastalarından biriyim , imaj için I phone na dünya para harcarken saç için ucuza kaçmadığım için mutluyum.

5

Levent

saç ekimi için bir sürü klinik var gibi geliyor ama araştırınca adam gibi gerçek sonuçlar alan nadir yer vardı, fiyatlar ararsında makas aralığı çok fazlaydı , beni ikna eden yer estetik international oldu, sonuçtanda süreç içindeki ilgilerinden ve yeniden kavuştuğum saçlarımdan çok menunum şimdi.

5

Nihat

Güvenimi en çok artıran olay iki doktorunuzun kendisinede bu yöneemle saç ektirdiğini görmem oldu , ve hiçbir yanıltıcı durum olmadığını şuan bende aynı deneyimi yaşıyorum , başka yöntemler ile yaptıran yakın arkadaşım şuan yeniden buraya ekim yaptırmaya geliyor.

4

Serkan.N

Saç ekimi için bende bu yöntemi seçtim estetik international da Bülent bey yaptı operasyonumu, dedikleri kadar garantiymiş, hocanın geliştirdiği özel yöntem olması güven vermişti böyle şeyler için genelde hep yurt dışında çare ararız ama bu konuda Bülen Cihantimur varken önerim başka hiçbir yeri düşünmeteye gerek yok. Fiyat konusunda ödemede kolaylık yaptılar

4

hakan

İstanbulda çok merkez araştırdım, uygun yaptıran bazı arkadaşlar vardı , komik denebilcek ücretlere oldular ama sonrasında pişman oldular hem acı çektiler hemde istedikleri sonuçları alamadılar. Bende kararsızdım ama Başka bir arkadaşımın vesilesiyle Bülent Cihantimur ve ekibiyle görüştüm fiyat başta pahalı gelmişti ama sonuçları görünce şimdi pişman değilim teşekkür ederim onlara

5

Kemal

Uzun süre araştırıp aralıkta haberdeki estetik international İstanbul kliniğinde saç ektirdim. Şuan saçlarıma tamamen kavuştum, çok hızlı bir iyileşme dönemi yaşadım

5

Yunus

Organik saç ekimi saç sorunu için çok iyi bir uygulama operasyon sonrasında olumsuz hiçbir durum oluşması bir yana çok hızlı bir iyileşme yaşadım saç ektirmeden önce benim korkum iyileşme süresiydi ve onu rahat atlattım şimdi saçlarımdan çok memnunum. Saç ekirmekten kormayın özellik böyle bir yere

4

Şems

kök hücre yöntemiyle 06.04.2016 tarihinde ektirdim , acı hissetmedim desem yeridir. Şuan saçlarımdan memnunum, çok teşekkür ederim harika bir yersiniz

5

R.Ç

estetik international saç ekimi için çok süper bir klinik, saç ekimi için araştırma yaparken daha önce saç ektiren bir iki arkadaşıma sordum ve şikayet hiç duymadım. Muayeneye gidip önce sonralarını gördükten sonrada karar verdim organik saç ekimi yaptırmaya karar verdim iyikide bu kararı almışım yeni saçlarım eskisinden güzel oldu

4

Zek.A

saç ekimi için en büyük çekincem iyileşme süreciydi ve eski saçlarımı kaybetme korkusuydu ve saçlarım oldukça seyrek durumdaydı . operasyonun üzerinden şuan 1 yıl geçti ve şuan çok memnunum herkese tavsiye ederim

4

Ergin

saçlarım aşırı seyreldiğinde araştırmaya başladığımda estetik internationalı tavsiye etmişlerdi yabancı arkadaşlarımdan bir tanesi amerikandan buraya gelmiş özellikle organik saç ekimi için. Klinik ortamaları ve ekipleri itibari ile güzel bir hizmet aldım herkese öneririm.

5

okan

organik saç ekimi süper bir icad olmuş başarılı insanları herkes örnek almalı , yeni saçlarımı dedikleri gibi berberim dahi ayırt edemedi

4

vedat

organik saç ekimi başarılı bir yöntem estetik internationaldaki herkese çok teşekkür ederim

4
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor