home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Op. Dr. Bülent Cihantimur, 13. AMWC’de Sunum Yaptı

25 Mar

Op. Dr. Bülent Cihantimur, bu sene 13. sü Monte Carlo’da düzenlenen, AMWC- Dünya Anti Aging Tıp kongresinde, İple Kepçe Kulak Estetiği konusunda sunum gerçekleştirdi.

 

Monaco Prensi 2. Albert’in yüksek himayesinde düzenlenen13. AMWC- Dünya Anti Aging Tıp Kongresi, 26-28 Mart tarihleri arasında Monte Carlo’da gerçekleşti. Tek Türk konuşmacı olarak davet edilen Op.Dr. Bülent Cihantimur, 2014, Kasım ayında da Monaco’da düzenlenen 3.Dünya Plastik Cerrahi Kongresi’nde kendi geliştirdiği “Genital Güzelleştirme” tekniği üzerine yaptığı sunum kalitesi ve estetik cerrahiye yeni bir bakış açısı getirmesi sebebiyle “Altın Bistüri” ödülünün sahibi olmuştu.

 

Türkiye’ den çok fazla katılımcı vardı
Son13 yıldır dünyada anti aging uygulamaları konusunda oldukça aktif ve bilimsel bir platform oluşmasına katkı sağlayan Dünya Anti Aging Tıp Kongresi’ ne bu sene 6000’den fazla meslek mensubu katıldı. Ülkemizden de sekrörel bazda çok fazla ziyaretçinin akınına uğrayan kongrede, “Geleceğin Estetik Uygulamaları” konseptinde Cihantimur’un sunumunu yaptığı İple Kepçe Kulak Estetiği son derece ilgi çekti. Ayrıca “Rus Kültür Yılı” ‘nın da kutlandığı 2015 AMWC’de, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un yanı sıra, Prof Natalia Manturova, Prof Nikolay ve Prof Alexander Melerzanov konuşma yaptılar.

 

İple Kepçe Kulak Estetiği Anti Aging Kongresini fethetti
Cihantimur’un sunum yaptığı İple Kepçe Kulak Estetiği, lokal anestezi altında ortalama 15-20 dakika içerisinde gerçekleştirilen bir operasyon. Kulak kıkırdağını törpülemeden ve kesi yapmaksızın sadece ince ipler ve iğneler vasıtasıyla yanlış açı yapan kulağa doğru açının verilmesi sağlanıyor. Bu yöntemle, kulaklardaki geniş açı sorunu olan kepçe kulak deformitesi kayboluyor. Müdahale sonrasında sadece saç bandı takılarak işlem tamamlanıyor.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->