home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Minör Terapi

Minör terapi

Minör otohemoterapi ozonun kullanıldığı bir uygulamadır. Minör terapide hastadan küçük bir miktar kan alınır ve kanın hücresel elemanları korunurken kana ozon ilave edilir. Hastanın sorunlu bölgesine enjekte edilen karışımla kısa zamanda olumlu sonuçlar alındığı kanıtlanmıştır.

Minör terapide kanın, kas içine enjekte edilmesi ile genel dolaşıma ve bağışıklık ağına anında müdahale edilmesi mümkündür. Nükleik asitle enfeksiyona ve oksidatif stres yaşayan dokuya karşı hizmet verecek uygun antikorların üretilmesi sağlanır. Minör tedavinin ilginç bir özelliği de, uygulama ile bedenin kendi viral stoklarıyla antikor üretmesidir. Her hasta kendine özgü bir viral türün taşıyanı olduğu için, minör terapiyle hasta kendi retrovirüslerini oluşturabilir.  Böylece minör otohemoterapi için kendi antikorunu üretebilen bedenle tam manasıyla kendi kendini iyileştirme metodu olduğunu söyleyebiliriz.

Minör otohemoterapi, özellikle otoimmün bozukluklar ve uzun süre kronik hastalıklar yaşayan hastalara, vücutlarındaki ikincil savunma mekanizmasını uyarmak için uygulanır. Bu tarz hastalarda beden uzun vadeli bir hastalıkla mücadele ettiği için bir süre sonra birincil savunma mekanizmalarının zayıflamış olduğu görülür.  Ozon tedavisi, özellikle minör otohemoterapi, ikincil savunma mekanizmasını uyarıp devreye girmesini ve hücrelerin eski yeteneklerine yeniden kavuşmasını sağlar.

(1 oy, 4,00)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->