home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Ameliyatları

 

Meme dikleştirme ameliyatları göğüslerde sarkma sorununun çözümlenmesine fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Göğüslerdeki sarkma çoğunlukla emzirme sonrası formun kaybolmasıyla ve ya zaman içinde yer çekiminin de etkisiyle gözlemlenen bir durumdur. Sarkık göğüsler istenilen kıyafetin giyilememesine neden olduğu gibi, kadınlarda çoğu zaman özgüven kaybına da sebebiyet vermektedir.

 

Kimler meme dikleştirme operasyonu yaptırabilir?

• Emzirme sonrası göğüslerinde sorun yaşayanlar,
• Sık kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkık göğüsleri olanlar,
• Yaşa bağlı ve yer çekiminin etkisiyle göğüslerinde sarkma olanlar,
• Meme başı haresi, areola bölgesinde genişleme yaşayanlar,
• Sarkık göğüslerinden dolayı özgüven sorunu yaşayanlar,
• Diledikleri kıyafeti sarkık göğüsleri sebebiyle giyemeyenler.

Meme dikleştirme operasyonu nasıl yapılır?

 

Meme dikleştirme operasyonu çoğu zaman meme büyütme ve ya meme küçültme operasyonları ile eş zamanlı yapılır. Genel anestezi altında yapılan meme dikleştirme operasyonu öncelikle varsa areola bölgesinin küçültülmesiyle başlar. Burada dikkat edilmesi gereken konu, meme dikleştirme operasyonunun göğüslerin boyutunda herhangi bir değişiklik yapmayacağıdır. Sadece memelerin eski formuna ve dik seviyeye getirilmesi sağlanır, göğüsler toparlanır ve işlem bitirilir. Eğer memelerde küçüklük ve ya aşırı büyüklük var ise, yine aynı operasyon içerisinde istenilen boyutlara ulaştırılabilir.

 

Meme dikleştirme operasyonunda ne kadar iz kalır?

 

Estetik International bünyesinde, meme dikleştirme operasyonları için her zamanki gibi en doğal ve en hastalarımıza en az iz-scar oluşumunu sağlayacak yöntemleri tercih etmekteyiz. Mutlaka estetik bir bakış açısıyla yapılması gereken meme dikleştirme operasyonlarında bu sebeple vertikal scarsız santral pedikülü tekniği kullanıyoruz. Bu teknik, meme ovaline en makul ve uygun formu veren ve en az izle işlemin tamamlanmasını sağlayan oldukça yenilikçi bir yöntemdir. Ayrıca vertikal skarsız santral pediküllü tekniği meme dikleştirme operasyonu sonrasında hastalarımıza en az acıyı duymalarını ve yatış yapmadan, evlerine gitme şansını da vermektedir.

 

Meme dikleştirme operasyonunun olmazsa olmazları

 

Meme dikleştirme ameliyatlarında mutlaka hastanın mevcut sarkıklığı incelendikten sonra, memenin şekli, cildin esneklik seviyesi, cildin kalitesi ve mevcut deri fazlalığı göz önünde bulundurularak operasyonun planlanması gerekir. Memeye yapılan kesi bu doğrultuda düşünülerek tasarlanır ve altta yatan meme dokusunun form kazandırılması, yukarıya kaldırılmasıyla meme şekillendirilir. Fazla deri bölgeden uzaklaştırılır ve dikiş atılır. Dikişlerde, yeni oluşturulan yapıya göre dikilir, deri yapıştırıcısı kullanılarak, tüm kesiler kapatılır.

 

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->