home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Meme Büyütme de Simetri ve Doğallık

Meme Büyütme oldukça fazla tercih edilen ve bizim de sıklıkla yaptığmız operasyonların başında gelmektedir. Bizim için en önemli olan doğallık ve simetrinin sağlanmasıdır. Bir çok sebep ile meme büyütme operasyonu geçirmek isteyebilirsiniz bu işlem için altın oranın dikkate alınması ve size en yakışan ölçüler de olmasını sağlamaya öncelikle özen gösteriyoruz.

 

Meme Büyütme Operasyonları

 

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya ve ya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir.  Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir ve ya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir ve arzuladığınız meme büyüklüğüne kavuşabilirsiniz.

 

Meme büyütme için çoğunlukla implant kullanılır ve ya Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir.

 

Kimler meme büyütme operasyonu yaptırabilir?

 

•  Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayanlar
•  Göğüslerinde dolgunluk ve form kaybı yaşayanlar
•  Göğüslerinde simetrik bozuk olanlar
•  Göğüslerinin boyutu sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar
•  Farklı hastalıklar sebebiyle göğsünü ya da göğüslerini kaybetmiş olan hastalar

 

Meme büyütme operasyonu nasıl yapılır?

 

Estetik International kliniklerimiz bünyesinde, hastalarımıza en rahat geçirecekleri iyileşme sürecini yaşatabilmek adına meme büyütme operasyonlarımızı epidural anestezi yöntemiyle kısmı uyuşukluk vererek yapıyoruz. Teknolojik donanım ve kullanılan materyallerin hepsi, çok daha konforlu ve çok daha az izle operasyonun tamamlanmasını sağlıyor. Meme büyütme operasyonlarında kullandığımız protezleri, dual plane tekniği ile meme kas dokusunun altına yerleştiriyoruz. Bu teknik sayesinde hastalarımızın çok çok daha az ağrı duymasını ve az kesi izi ile işlemin sonlandırılmasını amaçlıyoruz. Ayrıca bu teknik, en doğal ve en konforlu meme büyütme operasyonunun yapılmasını da sağlıyor.

 

Meme büyütme operasyonu izi nasıl olur?

 

Az evvelde dediğimiz gibi kullandığımız dual plane tekniği, meme dokusunda çok az kesi yaparak, protezin yerleştirilmesine fayda sağlıyor. Kesi izinin boyutu ise ortalama 3 cm ebadında, iz ise kesinlikle günden güne solan ve belli belirsiz bir hale gelen şekle giriyor. Herhangi bir dekolte ya da plaj kıyafeti giyildiğinde gözükmüyor.

 

Meme büyütme operasyonunun olmazsa olmazları

 

Meme büyütme operasyonu olmak isteyen hastalarımıza her zaman göğüslerde iriliğin değil, diriliğin çok daha önemli olduğunu vurgularız. Ayrıca meme büyüklüğünde mutlaka hastanın genel boy ve beden proporsiyonun dikkate alınması gerekir. Çok kısa boylu bir hastamıza, daha uzun boylu bir hastamızla aynı ölçülerde göğüs büyüklüğünün yakışmayacağını anlatmaya çabalarız. Ama her iki şekilde de, diri ve formunda olan göğüsler en makul olanıdır. Bu sebeple meme büyütme operasyonlarında öncelikle boyuttan evvel simetriye ve doğal yaklaşımla planlanmış, diri göğüslere odaklanılmalıdır.

 

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor