home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

 

Dengeli bir yağ dağılımı, orantılı bir kontür hattı, çekici bir insan bedeni için temel unsurlar arasında yer alır. Liposuction uygulamasıyla mevcut hatlarınız düzenlenebilir ve şekilli bir forma sokulabilir.

Pek çok insan diyet ve spor yapmasına karşın eritemediği ve şekle sokamadığı bölgesel yağlanma sorunundan mustarip. Liposuction uygulaması, işte bu inatçı ve genel vücut hattını estetik dışı bir görüntüye sokan bölgesel yağlanma sorununa çözüm getiren son derece çağdaş bir uygulamadır.

 

Liposuction nedir?

 

Liposuction, insan bedenindeki dengesiz yağ dağılımını düzenlemek için uygulanan bir cerrahi işlemdir. Özellikle bölgesel yağlanma sorununa etkili bir çözüm olan liposuction ayrıca pek çok estetik cerrahi prosedüründe yardımcı bir eleman olarak da kullanılır. Örneğin erkek hastalarda görülen göğüs büyümesi sorunu için uygulanan jinekomasti ameliyatlarında liposuction kullanılır. Çarpık bacak düzeltme operasyonlarında, çarpıklığı kamufle edebilmek için hastanın bir başka yerinden yağ toparlaması yaparak, sorunlu alana ilave yapılır. Kısaca liposuction mevcut estetik cerrahi operasyonunun sonuçlarını iyileştirmek ve etkili bir hale getirmek için sıklıkla kullanılan bir uygulamadır.

 

Liposuction ameliyatları başka bir prosedürle birleştirilmeden salt olarak uygulandığında ise çoğunlukla diyet ve egzersize yanıt vermeyen inatçı bölgesel yağların giderilmesini sağlar. Doğal kontürün oluşturulması için yağlı ve çıkıntı sorunu yaşatan bu bölge, liposuction uygulamasıyla alınarak bir heykel gibi şekillenebilir.

 

Liposuction Türleri

Bugün estetik cerrahide kullanılan farklı liposuction türlerine rastlamak mümkün. Bu türlerin hepsinin amacı bölgedeki yağı dışarı almak ve hastaya kontür düzenlemesi sağlamak veya bir başka estetik cerrahi girişimini desteklemektir.

 

Turmescent Liposuction tekniğinde kanamayı ve işlem sonrası yaşanabilecek rahatsızlıkları minimuma indirgemek amacıyla sorunlu bölgeye anestezik bir solüsyon verilerek, bölgenin şişirilmesi sağlanır.

 

Ultrasound Liposuction tekniğinde yağ dokusunu gevşeterek, hızlı ve kolay bir şekilde daha büyük yağ miktarlarını dışarı çıkarmak için ultrason enerjisinden faydalanılır.

 

Laser Liposuction tekniğinde ise Smartlipo veya Slimlipo isimleriyle bilinen lazer teknolojileri kullanılır. Ayrıca liposcupture teknikleri de mevcuttur.

 

Liposuction uygulama alanları

 

Liposuction uygulamasıyla tedavi edilebilir vücut bölgeleri erkekler ve kadınlar için farklıdır. Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyundur. Liposuction, hastalarının yaklaşık %15 ila %25’ini oluşturan erkeklerin en yaygın tedavi alanları ise çene, boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.

 

Liposuction nasıl yapılır?

 

Liposuction tek başına, yani herhangi bir estetik cerrahi prosedürüne yardımcı teknik olarak kullanılmadığında, lokal anestezi altında da yapılabilecek bir uygulamadır. Doktor ve hastanın aldığı ortak kararla genel anestezi de tercih edilebilir. Estetik cerrahınız sizin anestezi şeklinize karar verir ve işlemin yapılacağı alanlar kalemle sınırlanır. Tedavi alanının yakınına bir veya birden fazla küçük kesiler yapılır. Hangi teknik kullanılacaksa ona göre ince kanüller ya da incecik tüpler bu kesilerden içeri sokulur. Cerrahın yönlendirmesiyle aletin titreşimi, derinin altındaki yağların eriyerek dışarı atılmasını sağlar. İşlemin süresi, bölgenin büyüklüğüne ve çekilen yağın miktarına göre değişkenlik gösterir.

 

Liposuction sonrası

 

Günümüzün gelişmiş liposuction teknikleriyle artık şişlik, morluk veya ciltte dalgalanma sorunları minimum düzeyde yaşanıyor. Birçok hasta yapılan prosedürün çapına ve kendi güncel hayatlarının fiziksel yoğunluğuna göre işlemden birkaç gün sonra günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyor. Ağrı eşiğine bağlı olarak değişse de, pek çok hasta iyileşme süreçlerini ağrı kesici kullanmadan atlatabiliyor.

 

Liposuction sonrasında cerrahınız gerekli gördüğü durumlarda size korse giymenizi önerebilir. Bu, cildin kasılmasını engellemek ve şişliklerin oluşumunu önlemek amacıyla uygulanan tedbir alıcı bir uygulamadır. Atılan küçük kesi izleri birkaç hafta içerisinde iyileşir ve 1 sene sonra tamamen kaybolurlar.

 

Liposuction sonrası kilo alma

 

Liposuction uygulaması ile bölgesel yağ hücrelerinin tamamına yakını ortadan kalkar. Alabileceğiniz 3-4 kilo kilo ile bu alanda yeni hücrelerin oluşumunu sağlayamazsınız fakat aşırı bir kilo alımında bu bölgenin dışında bir başka alanın yağlanması muhtemeldir. Bu sebeple yeni görünümünüzü korumak için kararlı bir kilo koruma programına dahil olmanızı öneriyoruz.

 

Konusunda uzman ve nitelikli bir estetik cerrah tarafından yapıldığı takdirde liposuction uygulamasından son derece faydalı geri dönüşler alabilirsiniz ve işlemin güvenliği konusunda da kuşku duymanıza hiç gerek kalmaz. Vücudunuzun şeklini geliştirmek ve estetik bir yapı oluşturmak için mükemmel bir tercih olan liposuction uygulaması kesinlikle bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction sizi bölgesel yağ fazlalığından kurtarır. Bu yüzden ilk seçenek olarak diyet ve egzersize başvurmalı ve eğer sonuç alamazsınız liposuction uygulamasını düşünmelisiniz.

 

Sonuçlar

• Kliniğimizde liposuction uygulaması yaptıran hastalarımızın çoğu birkaç gün sonra işlerine geri dönerler.
• Kesiler genellikle başkaları tarafından fark edilemez şekildedir ve bir süre sonra tamamen silinir.
• Liposuction’dan sonra bölgeye göre korse gibi yardımcı ürünler, uygulamadan optimum sonuçların alınmasına fayda sağlar.
• Hastalarımız uygulama sonrası genel ağırlıklarını koruduğu takdirde kalıcı, estetik ve son derece etkili bir sonuç alırlar.
• Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Sadece bölgesel birikmiş ve form kaybıyla estetik dışı bir görüntü oluşturan alanlarda yağlanma sorununu çözümleyen bir uygulamadır. Düzenli egzersiz, sağlıklı ve dengeli beslenme sonrasında hala bölgesel estetik kaygılar taşıyorsanız, liposuction prosedürünü düşünebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular
Liposuction, deri ve kas arasında bulunan aşırı yağ dokusunun kaldırarak vücudun kontur hattını düzelten bir cerrahi tekniktir
Liposuction için iyi bir aday, gerçekçi beklentileri olan, sağlıklı ve liposuction sonuçları ile mutlu olma olasılığı yüksek olan kişilerdir. Bölgesel yağlanma sorunu için sağlıklı beslenme, diyet ve egzersiz programlarına dikkat etmesine rağmen kurtulamayan bireyler liposuction yaptırabilirler
Liposuction sonrasında bireyler yeni bir vücut şekline veya işlem nereye yapıldıysa o alandaki kontür hattında forma sokulmuş bir görüntü kazanırlar. Liposuction yapılan alanda yağ hücreleri tekrar büyümezler ama genel anlamda aşırı bir kilo artışında değişim yaşanabilir.
Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyun bölgesidir. Erkekler de ise, en yaygın tedavi alanlar çene ve boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.
Liposuction uygulamasının ciddi riskleri ve komplikasyonları yoktur. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda uygulamanın en tehlikeli yönü, tek bir günde çok fazla liposuction uygulamasının yapılması veya liposuction ameliyatı gerçekleştirildiği aynı günde birden fazla ilgisiz cerrahi işlemlerin yapması olarak gösterilmiştir. Son derece güvenilir bir işlem olan liposuctionda her cerrahide yaşanabilecek nadiren enfeksiyon, kanama, deri ülserasyonlar ve sinir hasarı gibi riskler vardır.
En fazla sorulan soruların başında liposuction fiyatları olsa da, cerrahın seçimi kararı sadece liposuction fiyatına bağlı olmamalıdır. En ucuz liposuction fiyatı, eksik işlemler yapılıyor anlamına gelebilir. Bu sebeple maliyetlerden evvel sağlığınızı düşünmenizi ve soracağınız soruları bu doğrultuda planlamanızı öneriyoruz. Doktorunuza liposuction hakkında herhangi bir soruyu sormaktan çekinmeyin. Tüm önemli ve kafanıza takılan soruları sorun ve nihai kararı vermeden önce aldığınız cevaplara göre seçinizi yapın. Estetik International kliniklerimizde liposuction uygulaması, son derece titizlikle ve bu konuda uzmanlaşmış cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır.
Liposuction hastanede veya ameliyathanesi olan klinik ortamında yapılması gereken bir işlemdir. Liposuction için güvenli bir cerrahi tesis, cerrahi enfeksiyonların riskini en aza indirger. Bu koşulla ayrıca temizlik için yüksek standartları korumak ve hastanın maksimum seviyede rahatı için de önem arz eder.
Liposuction sonrasında iki gün boyunca, minimal ağrı hissedilebilir. Gün geçtikçe azalır.
Liposuction sonrası cildin görünümü cildin elastikiyetinin bağlıdır. İyi elastikiyeti olan bir ciltte liposuction sonrası pürüzsüz ve doğal görünüm oluşur.
Liposuctionda gerekli çok küçük kanüller (microcannulas) kullanılır ve bu sadece çok küçük bir kesi yapılarak uygulanır. İz tamamen iyileşir ya da silik noktasal boyutta kalır.
Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuctionla sadece diyet ve egzersizle veremediğiniz bölgesel yağlanma sorununu çözümlersiniz.

Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

Sevgi

İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ediyorum . Tüm çalışanlarınız inanılmaz iyi hherkese çok teşekkür ediyorum. Bülent cihanitmur işine çok hassas bir doktor. merakla beni bekleyen tüm arkadaşlarımı buraya yönlendireceğim, teşekkürler estetik international hastanesi

AYGÜL.p

yağ transferi ile çarpık bacaklarımı düzelttiler bunun içinde liposuction yaptılar , kliniklerinde bir taşla iki kuş vurmuş oldum hepsi güzel insanlarr

Tüli

Öncelikle Bülent hocama sevgiler, Liposuctions ve devamında yağ transferi yöntemi ile meme büyütme operasyonu olmak çok değişik bir deneyimdi, diğer operasyonlar içinde tercih edilebilecek bir yer tavsiye ediyorum

Sevgi

ilgili ve işini bilen doktorumun verdiği güven sayesinde burada operasyon oldum herkese tavsiye ederim.

Sevgi

film sahnesinde gibi hissettiren ve sonucu gerçek bir rüya gibi hissettiren bülent hoca ve ekibine sevgiler

c.o

öncelikle bizi karşılayan ve güven veren ekibinize sonra bizi gözümüz kapalı kendimizi teslim ettiğimiz doktorumuz yücel beye teşekkür ediyorum zamanla kurtulamadığım fazla yağlardan kurtuldum size teşekkür ederim

Nergiz

.İşlemden korktuğum halde çıkarken kendimi çok iyi hissettim. Bülent BEY VE EKİBİ HARİKA İŞLER ÇIKARTIYORLAR

Melda

Liposuction sonrası spora ve sağlık beslenmeye dikkat etmelisiniz , bu zayıflamaya yardımcı bir yöntem . Burada doktor ve ekibin yaptıkları bilgilendirmeler ve hastaya ilgileri üst düzey bir klinik olduğu için tercih ediyorum

Öykü

Girişten başlayarak bütün birimlerdeki çalışanlar gayet güler yüzlü, işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışarak yardımcı olma garetindeydiler. Liposuction ve yüz gerdirme operasyonum hünerli elleriyle çok başarılı geçti.

doğu

Sağolsun çok güler yüzlü ilgili çok titiz çalışıyorlar. İlginiz emeğiniz için çok teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim. istediğim gibi bir karına kavuştum

aslı

Vücudumdaki fazla yağlardan kurtulamıyordum beni görsel olarak rahatsız ediyordu liposakşın ile kolayca bu sıkıntımdan kurtuldum doktorum ve ekibi çok iyilerdi tavsiye ederim

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor