home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

 

İstenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanın en modern yolu olan lazer epilasyon, ülkemizde en sık uygulanan kozmetik prosedürlerinin başında geliyor. Lazer epilasyon gönderdiği konsantre lazer ışıklarını, kıl köklerinin pigmenti tarafından emilip, kıl foliküllerinin yıpratılması prensibine dayanarak çalışan bir sistemdir.

 

Günümüzde çeşitli lazer cihazları geliştirilerek, kıl ve cilt tipine uygun bir şekilde kullanılmasına ve bireylerin istenmeyen tüyler sorununa kalıcı çözümler üretilmesi amaçlanmıştır. Lazer epilasyonun ilk keşfedildiği zamanlarda, beyaz cilt rengi, koyu kıllar üzerinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenirken, bugün gelişmiş cihazlarla hemen hemen tüm cilt ve kıl tipleri varyasyonlarına uygun hale getirilmiştir. Farklı lazer epilasyonları ışık kaynaklarının cinsi ve atım sayısına göre değişkenlik gösterirler. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, gideceğiniz merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına, kişiye özel ve kişinin bedeni üzerindeki farklı tüy tiplerine özel cihazlar kullanabilecek kapasitede olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

 

Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde lazer epilasyon uygulamalarına bireysel, kişiye özel çözümler getiriyoruz. Bünyemizde bulunan farklı tip lazer epilasyon cihazlarıyla, tüy, cilt tipi ve cilt rengine uygun şekillerde lazer epilasyonu planlaması yapıyor ve bireylerin istedikleri ölçülerde tüylerinden acısız bir şekilde kurtulmalarını sağlıyoruz.

 

Neden lazer epilasyonu tercih etmelisiniz?

 

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için en çağdaş, en pratik prosedürlerden birisidir. Bireysel çözümlerle, bölgesel kullanım için farklı lazer cihazlarının kullanımıyla istenmeyen tüylerin tamamından kurtulabilir ve ömür boyu pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Ağda, jilet gibi geleneksel yöntemlerin oluşturabileceği hijenik olmayan, cildi tahriş edebilecek yaklaşımları dışlar ve kalıcı bir çözüm sunar. FDA, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onay almış ve güvenilirliği konusunda kusursuzluğu kanıtlanmış cihazlarla yaptıracağınız lazer epilasyon, bireylere güvenli, pratik, hijyenik bir konfor sağlar.

 

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

 

Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir. Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur. Zerre atışlar sayesinde cilde ulaşan lazer ışığı, kıl köküne yoğunlaşarak saniyelik süreler içinde, kılda çok büyük bir ısı oluşturur. Bu sırada, etrafındaki dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü ve kıl kökünü besleyen damarları ve uykuda bekleyip, yakın zamanda tekrar çıkacak olan kıl köklerini de tahrip eder. Bu şekilde süregelen seanslar sonrasında lazer epilasyon yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur.

 

Lazer Epilasyon alanında kullanılan başlıca sistemler ; Alexandrite  ,  Diyote, Ultrasonic Epilasyon  ve  Ndyag ‘dır. Estetik International bünyesindeki lazer epilasyon merkezlerine gittiğinizde cilt ve kıl yapınız, kıllarınızın yoğunluğu ve teninizin tonu uzmanlarca analiz edilerek sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenecektir.

 

Lazer epilasyon öncesi

 

Lazer epilasyondan maksimum faydayı almak ve olası potansiyel risklerden kaçınmak için, uygulama öncesi lazer epilasyon uzmanı sizin tıbbı geçmişinizi gözden geçirir ve fiziki muayenenizi yapar. Beklentileriniz, istekleriniz belirlenir. %100 güvenli bir lazer epilasyon seansı için aşağıda saydığımız koşulların yerine getirilmesi önerilir:

• Lazer epilasyon öncesinde iki hafta boyunca güneşlenme, solaryum, ağda, kimyasal peeling veya kolajen enjeksiyonlarından kaçının
• Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında tedavi alanına parfüm, deodorant ya da herhangi bir potansiyel tahriş edici ürün sürmekten kaçının
• Kanama riski nedeniyle aspirin, anti-inflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyelerden kaçının

 

Lazer epilasyon sonrası

 

Lazer epilasyon sırasında ağrı eşiğine bağlı olarak en fazla iğne batığı kadar bir acı hissedebilirsiniz. Az da olsa kızarıklık, çok az şişme ve hassasiyet gözlemlenebilir. Lazer epilasyon uzmanının tavsiyesi ve doktorlarımızın reçete edeceği antiseptik kremler sürülebilir. Lazer epilasyon sonrasında ayrıca 2 hafta süreyle doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanızı da öneriyoruz.

 

Kimler lazer epilasyon yaptırabilir?

Lazer epilasyon vücudunun herhangi bir bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen kadın erkek fark etmeden, erişkin herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. İstenmeyen tüyler, bayanları olduğu kadar erkekleri de en çok uğraştıran bakım problemlerinden birisi olduğu ve özellikle yaz aylarında pürüzsüz görünmek istendiği için tercih ediliyor. Uzun yıllar boyunca istenmeyen tüylere ağda, jilet, epilatör gibi çoğu geleneksel yöntemlerle üstesinden gelmeye çalışan bayanların yanı sıra artık erkekler de göğüs, sırt, kaş arasındaki istenmeyen tüyler için bu yönteme başvuruyorlar.  

Lazer epilasyon fiyatları

 

Lazer epilasyon fiyatlarının yüksek olduğu düşünülse de, bu soruna oldukça başarılı çözüm olanağı sunduğu ve tam manasıyla istenmeyen tüylerden kurtardığı için, herkes tarafından tercih edilen bir yöntem olmaya başladı. Estetik International kliniklerimizde yaptığımız farklı kampanya ve fırsat paketleriyle lazer epilasyon yaptırarak, siz de bu konforun tadını çıkarabilirsiniz.

 

Lazer epilasyon ve Estetik International

Lazer epilasyonda bizi seçmeniz için pek çok sebebiniz var:

• Lazer epilasyon konusunda tıbbi lisansımız ve 16 senelik tecrübemiz var
• Lazer epilasyon ekipman ve cihazlarımızın kalitesine önem veriyoruz ve yenilikleri takip ediyoruz>
• Güvenle tüm cilt renkleri ve tüy tiplerine ayrıca kişiye özel tedavi seçenekleri sunuyoruz
• Lazer cihazlarının kontrolü, takibi ve güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için düzenli şekilde bakım ve kalibrasyonlarını yaptırıyoruz
• Hijyenik, konforlu kliniklerimizde, doktor gözetiminde hizmet veriyoruz
• Lazer epilasyonun tamamlanması için doğru ve makul fiyatlandırma prensibine sahibiz

Sıkça Sorulan Sorular
Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.
Lazer uygulamalarında enerji kıl kökünde ısıya dönüştüğü için biraz acı hissedilmektedir. Bu nedenle uygulama yapılan lazer başlıklarına soğutucu bir aparat daha ilave edilmektedir. Bu soğutucu başlıkla birlikte hissedilen acı düzeyi önemli ölçüde azalmaktadır.
Seans sayısı kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulama yaptırılması gözle görünür sonuçlar vermektedir. Ancak seanslar bittikten sonra ortalama üç yıl içerisinde tüylerin bir bölümünün tekrar çıkabilme olasılığı bulunmaktadır.
Ten renginin ve kıl yapısının uygunluğunun tam olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Yanlış uygulamalarda yanıklara yol açma riski taşıyan Lazer epilasyon sadece doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Yetersiz bilgiye sahip olan kişiler tarafından uygulama yapılması, vücudunuzda sonrasında geri dönüşü zor olabilecek zararlara neden olabilir.
İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla uzun yıllardır en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri Alexandrite’ tır. Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği ile birçok kişi tarafından kullanılan bir epilasyon yöntemidir.
Alexandrite lazer cihazlarının etkinlik alanı sınırlıdır. Bu lazer tipi kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok etmektedir. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda bulunduğu için Alexandrite lazerler açık renkli tüylerde istenen sonucu vermemektedir. Bu nedenle ancak açık tenli ve koyu kıl rengi olan kişilerde kullanılabilmektedir. Koyu ten rengi olan kişilerde kullanılması durumunda ise ciltte yanık oluşturma ihtimali vardır.
IPL (Intenses Pulsed Light) bir lazer tekniği değil yoğunlaştırılmış ışık sistemidir. Lazer cihazlarında lazer ışığı tek dalga boyundadır. Bu nedenle her türlü kıl tipine uygulanamaz. Sadece koyu kıl tipinde düzgün bir sonuç verir. IPL’ de ise dalga boyu ayarlanabildiği için her kıl tipine göre epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.
Bu konuda görüşler değişmektedir. Bir kısım uzmanlar IPL ‘in kıl köküne tam ulaşamadığını ve bu nedenle kökten bir çözüm sağlayamadığını belirtirlerken bazı uzmanlar da ince tüylerde IPL’ den başka bir sistemin kullanılamayacağını savunmaktadırlar. Estetik International Sağlık Gurubu doktorlarına göre IPL’ in tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi konusunda yetersiz kalabildiği ve modern ağda olarak kullanılabileceği yönündedir.
Ucuzluğu cihazında ucuz olmasından kaynaklanır. IPL cihazlarının fiyatları lazer epilasyon cihazlarına oranla daha ucuz olduğu için piyasada çok çeşitli IPL cihazları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sonuç vermeyen ve oldukça ucuz cihazlardır. Bu cihazlar ile yapılan epilasyonlar ne yazık ki hiç sonuç vermemektedir. Bu nedenle istediğiniz sonuca ulaşabilmek için gittiğiniz merkezdeki cihazın özelliklerini iyice öğrenmeli ve o şekilde seanslarınıza başlamalısınız. IPL uygulaması da aynı lazerde olduğu gibi uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır çünkü uygun enerji düzeylerinde verilmediğinde, yanık riski bu cihazlarda da geçerlidir.
Ciltte kıl kökünün derin olduğu sırt, kol ve yüz gibi bölgelerde, dalga boyu kısa olan ve cildin derinine inemeyen Alexandrite lazerler tam olarak etkinlik gösteremezler. En etkili oldukları bölgeler kıl kökünün daha yüzeyde olduğu bacaklar, koltuk altları ve genital bölgedir

 

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->