home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

 

İstenmeyen tüylerden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmanın en modern yolu olan lazer epilasyon, ülkemizde en sık uygulanan kozmetik prosedürlerinin başında geliyor. Lazer epilasyon gönderdiği konsantre lazer ışıklarını, kıl köklerinin pigmenti tarafından emilip, kıl foliküllerinin yıpratılması prensibine dayanarak çalışan bir sistemdir.

 

Günümüzde çeşitli lazer cihazları geliştirilerek, kıl ve cilt tipine uygun bir şekilde kullanılmasına ve bireylerin istenmeyen tüyler sorununa kalıcı çözümler üretilmesi amaçlanmıştır. Lazer epilasyonun ilk keşfedildiği zamanlarda, beyaz cilt rengi, koyu kıllar üzerinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenirken, bugün gelişmiş cihazlarla hemen hemen tüm cilt ve kıl tipleri varyasyonlarına uygun hale getirilmiştir. Farklı lazer epilasyonları ışık kaynaklarının cinsi ve atım sayısına göre değişkenlik gösterirler. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, gideceğiniz merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına, kişiye özel ve kişinin bedeni üzerindeki farklı tüy tiplerine özel cihazlar kullanabilecek kapasitede olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

 

Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde lazer epilasyon uygulamalarına bireysel, kişiye özel çözümler getiriyoruz. Bünyemizde bulunan farklı tip lazer epilasyon cihazlarıyla, tüy, cilt tipi ve cilt rengine uygun şekillerde lazer epilasyonu planlaması yapıyor ve bireylerin istedikleri ölçülerde tüylerinden acısız bir şekilde kurtulmalarını sağlıyoruz.

 

Neden lazer epilasyonu tercih etmelisiniz?

 

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için en çağdaş, en pratik prosedürlerden birisidir. Bireysel çözümlerle, bölgesel kullanım için farklı lazer cihazlarının kullanımıyla istenmeyen tüylerin tamamından kurtulabilir ve ömür boyu pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Ağda, jilet gibi geleneksel yöntemlerin oluşturabileceği hijenik olmayan, cildi tahriş edebilecek yaklaşımları dışlar ve kalıcı bir çözüm sunar. FDA, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onay almış ve güvenilirliği konusunda kusursuzluğu kanıtlanmış cihazlarla yaptıracağınız lazer epilasyon, bireylere güvenli, pratik, hijyenik bir konfor sağlar.

 

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

 

Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir. Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur. Zerre atışlar sayesinde cilde ulaşan lazer ışığı, kıl köküne yoğunlaşarak saniyelik süreler içinde, kılda çok büyük bir ısı oluşturur. Bu sırada, etrafındaki dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü ve kıl kökünü besleyen damarları ve uykuda bekleyip, yakın zamanda tekrar çıkacak olan kıl köklerini de tahrip eder. Bu şekilde süregelen seanslar sonrasında lazer epilasyon yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur.

 

Lazer Epilasyon alanında kullanılan başlıca sistemler ; Alexandrite  ,  Diyote, Ultrasonic Epilasyon  ve  Ndyag ‘dır. Estetik International bünyesindeki lazer epilasyon merkezlerine gittiğinizde cilt ve kıl yapınız, kıllarınızın yoğunluğu ve teninizin tonu uzmanlarca analiz edilerek sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenecektir.

 

Lazer epilasyon öncesi

 

Lazer epilasyondan maksimum faydayı almak ve olası potansiyel risklerden kaçınmak için, uygulama öncesi lazer epilasyon uzmanı sizin tıbbı geçmişinizi gözden geçirir ve fiziki muayenenizi yapar. Beklentileriniz, istekleriniz belirlenir. %100 güvenli bir lazer epilasyon seansı için aşağıda saydığımız koşulların yerine getirilmesi önerilir:

 
     • Lazer epilasyon öncesinde iki hafta boyunca güneşlenme, solaryum, ağda, kimyasal peeling veya kolajen enjeksiyonlarından kaçının
     • Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında tedavi alanına parfüm, deodorant ya da herhangi bir potansiyel tahriş edici ürün sürmekten kaçının
     • Kanama riski nedeniyle aspirin, anti-inflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyelerden kaçının

 

Lazer epilasyon sonrası

 

Lazer epilasyon sırasında ağrı eşiğine bağlı olarak en fazla iğne batığı kadar bir acı hissedebilirsiniz. Az da olsa kızarıklık, çok az şişme ve hassasiyet gözlemlenebilir. Lazer epilasyon uzmanının tavsiyesi ve doktorlarımızın reçete edeceği antiseptik kremler sürülebilir. Lazer epilasyon sonrasında ayrıca 2 hafta süreyle doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanızı da öneriyoruz.

 

Kimler lazer epilasyon yaptırabilir?

 
Lazer epilasyon vücudunun herhangi bir bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen kadın erkek fark etmeden, erişkin herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. İstenmeyen tüyler, bayanları olduğu kadar erkekleri de en çok uğraştıran bakım problemlerinden birisi olduğu ve özellikle yaz aylarında pürüzsüz görünmek istendiği için tercih ediliyor. Uzun yıllar boyunca istenmeyen tüylere ağda, jilet, epilatör gibi çoğu geleneksel yöntemlerle üstesinden gelmeye çalışan bayanların yanı sıra artık erkekler de göğüs, sırt, kaş arasındaki istenmeyen tüyler için bu yönteme başvuruyorlar.  
 

Lazer epilasyon fiyatları

 

Lazer epilasyon fiyatlarının yüksek olduğu düşünülse de, bu soruna oldukça başarılı çözüm olanağı sunduğu ve tam manasıyla istenmeyen tüylerden kurtardığı için, herkes tarafından tercih edilen bir yöntem olmaya başladı. Estetik International kliniklerimizde yaptığımız farklı kampanya ve fırsat paketleriyle lazer epilasyon yaptırarak, siz de bu konforun tadını çıkarabilirsiniz.

 

Lazer epilasyon ve Estetik International

 
Lazer epilasyonda bizi seçmeniz için pek çok sebebiniz var:
 
     • Lazer epilasyon konusunda tıbbi lisansımız ve 16 senelik tecrübemiz var
     • Lazer epilasyon ekipman ve cihazlarımızın kalitesine önem veriyoruz ve yenilikleri takip ediyoruz>
     • Güvenle tüm cilt renkleri ve tüy tiplerine ayrıca kişiye özel tedavi seçenekleri sunuyoruz
     • Lazer cihazlarının kontrolü, takibi ve güvenilir bir şekilde çalışabilmesi için düzenli şekilde bakım ve kalibrasyonlarını yaptırıyoruz
     • Hijyenik, konforlu kliniklerimizde, doktor gözetiminde hizmet veriyoruz
     • Lazer epilasyonun tamamlanması için doğru ve makul fiyatlandırma prensibine sahibiz
 

Sıkça Sorulan Sorular
Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.
Lazer uygulamalarında enerji kıl kökünde ısıya dönüştüğü için biraz acı hissedilmektedir. Bu nedenle uygulama yapılan lazer başlıklarına soğutucu bir aparat daha ilave edilmektedir. Bu soğutucu başlıkla birlikte hissedilen acı düzeyi önemli ölçüde azalmaktadır.
Seans sayısı kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulama yaptırılması gözle görünür sonuçlar vermektedir. Ancak seanslar bittikten sonra ortalama üç yıl içerisinde tüylerin bir bölümünün tekrar çıkabilme olasılığı bulunmaktadır.
Ten renginin ve kıl yapısının uygunluğunun tam olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Yanlış uygulamalarda yanıklara yol açma riski taşıyan Lazer epilasyon sadece doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Yetersiz bilgiye sahip olan kişiler tarafından uygulama yapılması, vücudunuzda sonrasında geri dönüşü zor olabilecek zararlara neden olabilir.
İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla uzun yıllardır en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri Alexandrite’ tır. Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği ile birçok kişi tarafından kullanılan bir epilasyon yöntemidir.
Alexandrite lazer cihazlarının etkinlik alanı sınırlıdır. Bu lazer tipi kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok etmektedir. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda bulunduğu için Alexandrite lazerler açık renkli tüylerde istenen sonucu vermemektedir. Bu nedenle ancak açık tenli ve koyu kıl rengi olan kişilerde kullanılabilmektedir. Koyu ten rengi olan kişilerde kullanılması durumunda ise ciltte yanık oluşturma ihtimali vardır.
IPL (Intenses Pulsed Light) bir lazer tekniği değil yoğunlaştırılmış ışık sistemidir. Lazer cihazlarında lazer ışığı tek dalga boyundadır. Bu nedenle her türlü kıl tipine uygulanamaz. Sadece koyu kıl tipinde düzgün bir sonuç verir. IPL’ de ise dalga boyu ayarlanabildiği için her kıl tipine göre epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.
Bu konuda görüşler değişmektedir. Bir kısım uzmanlar IPL ‘in kıl köküne tam ulaşamadığını ve bu nedenle kökten bir çözüm sağlayamadığını belirtirlerken bazı uzmanlar da ince tüylerde IPL’ den başka bir sistemin kullanılamayacağını savunmaktadırlar. Estetik International Sağlık Gurubu doktorlarına göre IPL’ in tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi konusunda yetersiz kalabildiği ve modern ağda olarak kullanılabileceği yönündedir.
Ucuzluğu cihazında ucuz olmasından kaynaklanır. IPL cihazlarının fiyatları lazer epilasyon cihazlarına oranla daha ucuz olduğu için piyasada çok çeşitli IPL cihazları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sonuç vermeyen ve oldukça ucuz cihazlardır. Bu cihazlar ile yapılan epilasyonlar ne yazık ki hiç sonuç vermemektedir. Bu nedenle istediğiniz sonuca ulaşabilmek için gittiğiniz merkezdeki cihazın özelliklerini iyice öğrenmeli ve o şekilde seanslarınıza başlamalısınız. IPL uygulaması da aynı lazerde olduğu gibi uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır çünkü uygun enerji düzeylerinde verilmediğinde, yanık riski bu cihazlarda da geçerlidir.
Ciltte kıl kökünün derin olduğu sırt, kol ve yüz gibi bölgelerde, dalga boyu kısa olan ve cildin derinine inemeyen Alexandrite lazerler tam olarak etkinlik gösteremezler. En etkili oldukları bölgeler kıl kökünün daha yüzeyde olduğu bacaklar, koltuk altları ve genital bölgedir

Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

Duygu. Top

Hastasına yaklaşımı güler yüzlü ve kibarlığıyla çok korktuğum lazer epilasyon sürecinden çok memnun kaldım. malum çok yanık vakası olabiliyor. süreçten çok memnun kalmamı sağlayan sevgi hanıma teşekkür ederim .Kampanyalarınızı sürekli almak istiyorum umarım diğer işlemlerde kampanyalarınız olur.

5

Elif Tuğçe

Evet çok memnun kaldım özellikle şirin hanım ve sevgi hanımın ilgisinden ayrıca yapmış olduğu işlemlerden çok hoşnutum çok teşekkürler

5

Elif Tuğçe

Kurumsal yapılanmayı takiben seçtiğim bu hizmetten bana dönüşü iyinin üstü seviyesindedir.Özellikle belirtmeliyimki Sevgi ve tuğba hannımla gerçekleştirdiğim her seansta ilgi alaka v hüler yüzün yanında profesyonel bir hizmet aldım, herkese teşekkür ediyorum

5

Büşra Ulu

Sevgi Abladan çok memnunum hem çok ilgili hemde işini çok iyi yapıyor. Sadece randevuları istediğim zamana alamıyorum çok yoğun ve dolu oluyor saatler, bİrde başlayalı çok olmasına rağmen tedavim hala sonuçlanmadı ama sevgi abkanın ilgisinden çok memnun kaldım

5

Büşra Ulu

Sevgi hanımın temiz ,,titiz ve zamanlama konusunda hassasiyetini beni bu kuruma bağladı herşey için teşekkür ederim

5

Sevgi Avcı

İlgisinden Ve lazerin yapılışından gayet memnun kaldım. Sıcak ve samimi bir personel hizmet kalitesini çok beğendimHerkese tavsiye ediyorum

5

Duygu Cağ

Bundan Önce 3-4 klinikte daha lazer epilasyon için başvurmuştum fakat daha önce sevgi hanım kadar işini iyi yapan hastasına ilgili davranan bir personelle karşılaşmadım . evine 2 saat uzaklıktada olsa sadece sevgi hanım için burayı tercih ediyorum. Her ay bıkmadan geliyorum, çalışanlar ve kendisi mükemmel insanlar. Son derece memnunum Sevgi hanımın emeğine sağlık iyiki var.

5

Dila Özer

Sevgi hanımın yaklaşımından ve uygulamalarından çok memnunum kendisi hem çok profesyonel çalışmakta hem de yaptığı işin uzmanı olduğunu göstermektedir. Bundan sonraki randevularımda kendisi ile çalışmak isterim ve arkadaşlarıma öneririm.

5

Ayşe Alkan

Çok memnun kaldım. Özellikle Sevgi Hanım’ın güler yüzlülüğü ve titizliği beni çok memnunum etti.

5

Manolya

Öncelikle önerim eğer aşırı bir tüylenme için lazer epilasyona baş vuruyorsanız sonuç almak için öncesinde bir doktora görünün yoksa lazer epilasyondan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz, ben doktorumun önerisi ile desteklemek amaçlı gittim ve memnun kaldım zafer plaza şubelerinden tavsiye ederim.

5

Filiz

ekip çok tatlı kendimi güvende hisetitiriyorlar bu lazer epilasyon işinde sıfır hata ve mükemmel sonuç için onlara teşekkür ederim özellikle hormonal bir sıkıntınız varsa destek amaçlı devam edebilirsiniz

5

Gülay

MAKİNELERİ VE EKİPLERİYLE TAM PROFESYONEL BİR KLİNİK , ayrıcada çok tatlı bir ekipleri var. seanlarda çok rahat ettim ve hiç bir yanık gibi sorunlada karşılaşmadım

5

Seyhan.s

Aşırı tüylenme sorununuz var ise önce doktora gitmeli ve sonrasında buraya gelmenizi öneririm, hem daha çok memnun kalırsınız hemde beklentiniz boşa çıkmamış olur . klinikler temiz ve ferah kendimi evinizde gibi hissettiren hoş bir ortamı var

5

Günay

Sabırla benle ilgilenen lazer epilasyon ekibinize çok teşekkür ederim 8 seanta sorunumu giderdiler verdikleri hizmetin güzelliği sayesinde hiç aklımda yokken şuan örümcek ağı içinde gün aldım herkese öneririm

5

Erkan

kıl tüy için estetik merkezine gitmeye sıcak bakmıyordum ama kız arkadaşımın ısrarı ile geldim hoş ve sıcak insanlar karşıladı ve yaz öncesinde hormonal olmayan aşırı tüylenme problemini yendim. herkese tavsiye ederim.

5

esra

Profesyonel ve işine hakim doktor ile çalışanların olduğu güzel bir yer ,lazer epilasyon için makinaları ve ortamın temizliğinden çok müteşekkirim

5

Akman

erkeğin bu tip operasyonla gitmesi bizde ters birşey ama şuan iyi ki millete uymamışım denizde çok çirkin bir görüntü oluyordu ve bundan çok rahatsızdım kolayca kurtuldum burası sayesinde herkese öneririm

5

Kamuran

Yanıklarla uğraşmak istiyorsanız başka klinikleri tercih edebilirsiniz, sağlık ve güzellik hizmeti aldığım en iyi yer burası, sıcak bir ekibin sizinle ilgilenmeside diğer artıları

5

Cansu

Tüm çalışanlarına sevgiler kendi evimdeymişim gibi hizmet aldığım çok şirin bir ekibi olan bir yer

5

Nazan

klinikleri harika Bursa da oturuyorum lazer epilasyon ve ayrıca cilt bakımı için sürekli gittiğim bir klinik hizmetlerinden çok memnunum.

5

Mükü

Yaptırdığımğım işlemlerden ve personel alakasından çok memnunum. temiz klinikleri ve hayatısz operasyonları ile beni çok mutlu ettiler lazer epilasyon içn tek geçiyorum sevgilerimle

5

hülya

Temiz ve ferah ortam var lazer epilasyonları ile en ufak sıkıntı çekmeden 6 seansta tertemiz oldum tavsiye ediyorum.

4

Ilgın.K

Şimdiye kadar iki estetik operasyon ve lazer epilasyon için gittim ,çok memnun kaldım artık arara cilt bakımına gidiyorum paramın karşılığını fazlasıyla aldığım için memnunum . Sıcak ilgileri ile ice akraba gibi olduk zaten , herklese öneriyorum

5

hülya

lazer epilasyon merkezleri çok fazla var ama burası aynı zamanda bir sağlık kuruluşu olduğu için oldukça temiz ve güler yüzlü bir ortam var bu sebeple geliyoruz tavsiye ederiz

5

Bilge.B

önce temiz ortam ve sonrada tabiki kızarmış tavuğa dönmemek en önemlisi sonrada çalışanların ilgisi bütün bunları karşılayan bir klinik

5

yangı

ortam süper , yanık problemi yaşamadan güzel bir sonuç aldım, hoş sohpet ekipleri ile güzel zaman geçirdim herkese kliniklerini görmesini öneriyorum

5

Serap.Ç

Lazer epilasyona gidip 2. derece yanıl olmak istemiyorsanız doğru yer burası 8 seanta beni tüm sıkıntılarımdan kurtardırlar

5

laçin

Sıcak atmosferi ve tatlı çalışanları ile müdavimi olabilirsiniz, kısa seanslar ile sorunsuzca tüylerimden kurtuldum yanık ve acı hiç hissetmedim. Yakında burun estetiği olmak içinde buraya gideceğim

5

Gülden

tatlı ve titiz bir ekipleri var işlerini bilerek yapıyorlar. gösterdikleri özenle hiç bir sıkıntı yaşamıyorum seanlarımda lazer epilas yon , cilt bakımı yaptırdım belki yakında estetik operasyon çinde gelebilirim.

5

elif Güneş

Tüm seanslar esnasında kliniklerindeki hizmet kalitesi hiç değişmedi çalışanlar yoğunluk olsada sizin rahatınız için tüm özeni gösteriyor. Epilasyon sonrasında hiçbir sıkıntı yaşamadım ve hormonal bir sorunum olmadığı içinde lazer epilasyondan başarılı bir sonuç aldım herkese öneriyorum

5

olcay alçı

biz Kadınlarla uğraşmanın ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu bilen biri olarak sabırla size yardımcı olmaları ve güler yüzle karşımaları takdir edilesi. estetik internationalı hem lazer epilasyon hemde diğer işlemler Tavsiye ederim

5

Özge

bir çok yanık ve lazerden sonuç alamadığını söleyen arkadaşım olmuştu başka klinikler için , Estetik international byomed de ben aldığım seanslardan sonra hem tüy sorunumu giderdim ve seanlar esnasında mükemmel insanlar tanıdım ayrıca çok büyük değişim yaşayan estetik yaptıran müşterilerin deneyimine rastladımki aklımda yer ettiler.

5

Oytun

kliniklerine gittiğimde gördüğüm ilgi ile kendimi rahat hissetti , erkeklerin çok tercih etmediğini sanırdım ama pek öğle değilmiş. Estetik İnternational ın tüm hizmetlerinden memnun kaldım,

5

Çiğdem

Sağolsun çok güler yüzlü ilgili çok titiz çalışıyorlar. Temiz yapıyorlar tek bir kıl kalmıyor. İlginiz emeğiniz için çok teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.

5

Bilge.B

8 seans ve sonrası yepyeni bir ben için bazı minik operasyonlar, lazer seansları için gidip gelirken aklınıza mutlaka biri düşüyor burnumu yaptırsam örümcek ağımı diye düşünüyorsunuz kesin. Çalışanlar çok tatlı hepsine sevgiler.

5

Betül

Ankara şubelerinde 4 sean sonunda sonuç aldım , güzel ve temiz bir klinik tavsiye ederim.

5

Tülay

rahatınıza düşkünseniz kesinlikle buraya gelmelisiniz hem özel bir ilgi hemde epilasyon sonrasında hiçbir olumsuzluk hissetmiyorsunuz

5

Günay

Temiz bir klinikleri ve şekermi şeker personelleri olan güzel bir yer Bursa Zafer plazadaki şubelerine gitmenizi öneririm.

5

Büşra

içim rahat gittiğim nadir kliniklerden lazer epilasyon dışında Bülent hocaya örümcek ağı estetiği yaptırdım oldukça kaliteli ve insana değer veren bir kurum .

5
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor