home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Karın Kası Estetiği

 

Karın Kası Estetiği Hakkında

 

Karın kası estetiği, bir başka değişle six pack estetiği ya da baklava karın estetiği, karın bölgesine kas görüntüsü veren ve belirgin bir kontür oluşturan etkili bir operasyondur. Birçok erkek ve kadın karın kaslarında bu belirgin görüntüyü sağlamak için yoğun spor ve diyet uygulaması yaparak başarıya ulaşmaya çalışıyorlar. Zorlayıcı karın egzersizleri, kasların kalınlığını artırmak için gerekli olan birincil kuraldır ve mutlaka düzenli yapılması gerekir. Fakat tüm bu sürece rağmen yağ katmanının altında kaldıkları için, bireylerin istedikleri estetik görüntüye kavuşmaları bazen mümkün olamayabilir veya zaman ister. İşte karın kası istediği, karın bölgesindeki bu yağlara müdahale ederek, kasların üzerindeki yağlara kas görüntüsü verme ve ayrıca alttaki kasları belirgin hale getirme, ortaya çıkarma işlemidir.

 

Kimler karın kası estetiği yaptırabilir?

• Spor yapmasına rağmen istediği karın kası görüntüsüne ulaşamamış olanlar
• Daha estetik ve sportif bir vücut isteyenler
• Daha kısa sürede karın kası görüntüsüne sahip olmak isteyenler karın kası estetiği yaptırabilirler.

Karın kası estetiği nasıl yapılır?

 

Karın kası estetiği Estetik International kliniklerinde liposculpture metodu kullanılarak yapılmaktadır. Liposculture bir çeşit beden şekillendirme yöntemidir ve ağrısız liposuction olarak da isimlendirilmektedir. FDA onaylı ve güvenilir bir sistem olan liposculpture etkili bir şekilde hassas olarak yağa şekil veryeve fayda sağlar. Mikro girişlerle ince titreşimli kanüller arayıcılığıyla çalışır. Hareketlenme yağ hücrelerini bozar ve yağ emülsiyonu haline dönüştürür. Tüm bunları yaparken kan damarlarına ve sinirlere zarar vermez ya da kasları yırtmaz. Yüksek titreşim ve emme fonksiyonu olduğu için, optimum darbe yapar ve cildin pürüzsüz kalmasına ve morarma olmamasına fayda sağlar. Kanüllerin yapısından dolayı, ulaşılması zor alanlardan da yağ dokusunun hassasiyet içerisinde çıkarılmasını sağlar.

 

Genel ya da lokal anestezi altında da yapılabilen karın kası estetiğinde öncelikle kasların yerleri belirlenir ve işaretlenir. Liposculpture tekniğini ile kasların kıvrım yerlerine uygulama yapılır ve bu alandaki yağları inceltilir. Mikro girişlerle yapılan bu işlem sayesinde kasların kıvrım yerleri incelerek, mevcut kas yapısının belirgin hale gelmesi sağlanır. Eğer karın bölgesinde yağlanma fazla ise, karnın tamamından yağ alımı yapılıp, sonrasında yine kıvrım yerlerine bir heykeltıraş gibi şekil verilir. İşlem ortalama 1 saat sürer ve kesi yapılmadığı, mikro girişlerle uygulandığı için iyileşme süreci de son derece konforludur.

 

Karın Kası estetiğinin avantajları

• Uygulama son derece pratiktir
• Kesi yapılmaz
• Ağrısız bir işlemdir
• Mikro girişlerle işlem yapılır, iz kalmaz
• İyileşme süreci kısadır
• Kısa süre içinde karın kaslarına ve estetik bir görüntüye kavuşmanızı sağlar

 

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->