home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Jinekomasti: Erkekler de Meme Büyümesi ve Tedavisi

Jinekomasti Ameliyatı Erkekler de Meme Büyümesi Kontrolsüz şekilde zaman ve geçen yıllar içerisinde büyüyen yağlanan memelerin küçültülmesi için yapılan estetik operasyondur. Jinekomasti Ameliyatı ile Erkeklerde Meme Büyümesi sorunu ortadan kalkar ve Meme olması gereken boyuta küçültülür. Jinekomasti kesi olmadan hızlı ve ağrısız olarak yapılabilmektedir.

Erkeklerde meme dokusunun kontrolsüz şekilde büyümesine jinekomasti, bu problemi ortadan kaldıran estetik müdahalelere ise, jinekomasti operasyonu adını veriyoruz. Kadınlara özgü ve erkek anatomisine uymayan bu yağlanma, erkeklerin ikili ilişkilerde sorun yaşamasına ve sosyal yaşantısı içinde özgüven kaybına neden oluyor. Şişman ya da zayıf pek çok erkekte görülebilen bu sorun sebebiyle kliniklerimize gelen hastalarımız, denize giremediklerinden, çıplak kalmaya çekindiklerinden ve hatta istedikleri gibi giyinemediklerinden bahsediyorlar.

Bir erkek için, genişlemiş göğüsler yapısı son derece stresli ve utandırıcı bir durum olabiliyor. Jinekomasti sorununu gizlemek için ikili ilişkilere girmekten çekinen, ergenlik çağında ise, alay konusu olduğu için psikolojik travmalar yaşayanların sayısı çok fazla. Günümüzde her 5 erkekten birinde gözlemlenebilen jinekomasti sorununun üstesinden gelmek, basit bir uygulamayla mümkün. Fakat ilerleyen yaşınızın ve hormonlarınızın size ihanet ettiğini düşünerek, kendinizi mutsuz hissetmemelisiniz. Jinekomasti operasyonlarına ek olarak eğer anksiyete ve jinekomasti nedeniyle depresyona girdiğinizi düşünüyorsanız, mutlaka geciktirmeden tedavi planlaması yapmanızı öneriyoruz.

Erkeklerde meme büyümesi neden olur?

Jinekomasti sorunu çağımızın estetik problemleri arasında yer alıyor. Meme dokusunun bu denli büyümesinin altında en fazla sağlıksız beslenme, gıda endüstrisinin kontrolsüz şekilde katkı madde kullanımı ve buna bağlı olarak hormonal değişimlerin yaşanması yatıyor. Ayrıca buna ek olarak hareketsiz yaşam tarzlarının da meme büyümesini tetikleyici etki olduğu düşünülüyor. Erkeklerde meme büyümesine yol açan diğer etkenler ise, sağlık sorunları sebebiyle mecburen kullanılan ilaçlardır. Alkol ve uyuşturucu kullanımının, hipogonadizm, yaşlanma, tümörler, hipertiroid, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve hormonal dengeyi bozacak yetersiz beslenme diğer jinekomasti nedenleri arasında sayılabilir.

Jinekomasti en fazla ergenlik döneminde ya da 60 yaş üstünde olanlarda, atletik performans için steroid veya androjen içerikli takviyeler kullananlarda ve bazı kronik hastalıkları olanlarda görülme riski artan bir durumdur.

jinekomasti erkeklerde meme büyümesi kücültme ameliyatı

Erkeklerde meme büyümesi önlenebilir mi?

Eğer meme dokusunda bu tarz bir büyüme gerçekleşmişse, egzersiz ve diyet uygulamaları fayda etmeyecektir. Bölgeye depolanan yağ, çoğu zaman inatçı ve sabit yapıdadır. Fakat bu durumdan korunmak için hormonal dengeyi sağlamak adına, sağlıklı beslenme ve egzersiz takvimine dikkat etmek gerekir. Duygusal ve psikolojik açıdan erkekleri son derece etkileyen bu sorundan kurtulmak için jinekomasti operasyonlarını düşünebilirsiniz. Kesisiz jinekomasti operasyonları büyümüş meme dokusu için en konforlu işlemlerdir.

Jinekomasti Operasyonu nasıl yapılır?

Jinekomasti operasyonu öncesinde doktorunuz fiziki muayene yaparak, mevcut meme dokusunun incelemesini yapar. Memede gelişen dokunun büyüklüğü ve dokusu dikkatli bir şekilde incelenir. Herhangi bir meme başı akıntısı veya başka bulguların olup olmadığı değerlendirilir. Hastanın gerçekten jinekomasti ve pseudogynecomastia sorunu olup olmadığına bakılır ve varsa arasında ayrım yapılır. Bazen doku değerlendirilmesi için test istenebilir. Büyüklüğü ve var olan yağın nodüller bir yapıda olup olmadığına bakılır. Aynı zamanda kronik karaciğer hastalığı, tiroid hastalığı ya da böbrek hastalığının herhangi birisinin varlığı araştırılır.

Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde, kesisiz, minimal şişlik ve morlukla tedavi ettiğimiz jinekomasti operasyonları yapmaktayız. Meme büyümesinin nedeni öncelikli olarak araştırıldıktan sonra jinekomasti ile benzer belirtilere neden olan diğer koşullar irdelenir. Söz gelimi bazı erkek ve erkek çocuklarında jinekomastiye benzer göğüs kitlesi vardır ve jinekomasti ile aynı değildir. Ergenliğe bağlı gelişen bu tip meme büyümesi 1 ila 3 sene içinde kendiliğinden kaybolacaktır. Meme kanseri erkeklerde nadir olmakla birlikte, oluşabilecek bir durumdur ve genellikle tek memede seyreder. Ayrıca meme apsesi (mastitis) denilen ve meme dokusunda oluşan bir enfeksiyonun olup olmadığına muayene sırasında bakılır. Bunların dışında kalan jinekomasti operasyonuna uygun olan adaylardır. Kesisiz jinekomasti operasyonuna karar verildiğinde ise, son derece pratik ve konforlu bir uygulama yapılır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskiden memeye yerleşen yağlı dokunun kesilerek çıkartılması işleminin yerine, mikro deliklerle açılan çok daha konforlu bir uygulama yapıyoruz. Eski uygulamalarda hastanın sosyal hayatına dönüşü çok uzun süreler alabiliyor ve meme dokusunda bulunan yapı, damarlar ve hücreler zarar görebiliyordu. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği kesisiz jinekomasti operasyonu, lokal anestezi altında noktasal girişlerle yağlı dokunun dışarıya çıkarılması şeklinde yapılıyor. Memenin mevcut yapısı ve iç özellikleri bozulmadan operasyon pratik bir şekilde uygulanıyor.

Kesisiz Jinekomasti Operasyonu Nedir?

Memedeki yağ dokusunu çözmeye ve açılan mikro girişlerle dışarı çıkartılmasını sağlayan bu teknik, aynı zamanda sinirlere ve damarlara zarar vermiyor. Bu sayede klasik jinekomasti ameliyatlarında gözlemlenen şişlik ve morluk gibi komplikasyonlar oluşmuyor ve hasta anında sosyal hayatına geçiş yapabiliyor. Uzun nekahet dönemini kısa ve son derece konforlu bir iyileşme dönemine bırakan bu teknik, pek çok erkek tarafından tercih edilmektedir.

Kesisiz jinekomasti operasyonunun avantajları

• Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir
• Kısa sürede uygulanır
• Kesi yapılmadan mikro girişlerle yapılır
• Operasyon sonrası anında sosyal hayata geçiş yapılabilir
• Sinirlere ve damarlara zarar vermez
• Şişlik, morluk ve ağrı minimal düzeyde seyreder
• Hastaya maksimum konfor sağlar

Jinekomasti riskinden korunmak ve riski azaltabilmek için bazı önerilerimiz var.

• Sağlıklı beslenmeye gayret edin
• Aşırı alkol kullanımından kaçının
• Uyuşturucu kullanmayın
• Vücut geliştirme için kullanılan steroid ve androjen gibi takviyeleri sadece konusunda uzman bir spor beslenme uzmanı kontrolünde kullanın
• Kullandığınız ilaçları kontrol edin. Eğer jinekomastiye neden olduğu bilinen bir ilaç içiyorsanız, mutlaka doktorunuza konuyla ilgili sorular sorun, danışın.

Sıkça Sorulan Sorular
Jinekomasti operasyonu için öncelikle kendinize şu soruyu sormalısınız, meme dokusundaki bu büyüklük beni fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız ediyor mu? Cevabınız evetse, kliniklerimize başvurarak, sorunun çözümlenmesi için girişimde bulunabilirsiniz.
Genel olarak, 18 yaşına kadar beklemenizi öneririz. Ergenlikle birlikte oluşan hormonel dalgalanmalar, birkaç sene içerisinde kendiliğinden düzene girer ve memedeki büyüme de aynı şekilde geçebilir.
Jinekomasti doktorunun seçiminde en önemli konu, cerrahın bu özel prosedürde deneyime sahip olmasıdır. Ayrıca cerrahın ofis personeli ve doktorunuzla sağlayacağınız iletişim de büyük önem taşımaktadır. Tüm sorulara tam ve tatmin edici cevaplar almanız, jinekomasti ameliyatı öncesi ofis personeli ve cerrahınız ile uyumu yakalamanıza yol açar ve başarılı bir sonuç için önemlidir. Estetik International kliniklerimizde jinekomasti operasyonunu oldukça sık yapıyor ve son derece iyi geri dönüşler alıyoruz.
Alacağınız sonuçlar için, ameliyattan önce doktorunuzla bu konuyu görüşerek tamamen gerçekçi beklentiler içerisinde bulunmanız gerekiyor. Deneyimli cerrahlarımız size bu konuda yardımcı olacaklar ve sonucun ne şekilde olacağı konusunda size bilgilendirme yapacaklardır.
Kliniklerimizde kesisiz jinekomasti operasyonu yapılmaktadır. Bu sebeple sosyal yaşantınıza dönmeniz operasyondan sonra 1 gün sonra olabilir.
Kesisiz jinekomastide göğüs bölgenize kesi yapılmadan, ince mikro kanüllerle yağ çekimi yapıldığı için noktasal boyutlarda bir iz oluşabilir.
Genellikle minimal ağrı veya hiç ağrı hissetmezsiniz.
Anestezi şekline hastanın tıbbı durumuna ve toleransına bakılarak karar veriliyor. Lokal veya genel anestezi şeklinde yapılabilir.
Jinekomasti operasyonu öncesinde size ayrıntılı talimatlar verilir. Kullanmamanız gereken ilaç ve bitkisel takviyeler söylenir. Sıkı veya göğüs bölgenizi hapseden kıyafetler yerine, rahat ve önden düğmeli kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

emrah

kafaya takmayın yaptırın ben yaptırdım şimdi çok rahatım

5

ufuk

hem karın kası ameliyatı hemde bu işlemi oldum sonuçlarından çok memnunum üzerine sporla güçlendirmeyede devam ediyorum kesinlikle öneririm

5

Rami

ne kadar fitness salonlarında mücadele etsemde kalıcı bir çözüm bulamamıştım ama doktor Bülent beyle tanışınca tüm sorunumu çözdüm onun önerisi ile karın kası ameliyetı da oldum daha zahmetsiz olmasından öte sporlarla gerçekleştimemin zor olduğu bir form yakaladım gidip muayene olmanızı öneririm

5

Uğur

kilolu olmasamda bu sıkıntıyı çekiyordum , en sonunda cesaret edip operasyon olmaya karar verdim şimdi eski resimlerime gülüyorum boşa bunca sene bunlarla uğraşmışım herkese tavsiye ederim.

5

Cemal

halı saha maçlarında çok sıkılırdım sırf bu yüzden jinekomasti operasyonu oldum desem yeridir ama iyikide olmuşum şimdi çok rahatım ve bir hafta sonraki maçımada yetiştim. doktorum ve ekibi güzel insanlardı

5

fikret

kliniklerinde çalışanların sizle ilgisi mükemmel ve doktorlar büyük bir disiplinde çalışıyor, önce sonralarını size göstermelerivüde işlerinin arkalarında durmaları çok iyi. Gidip muayene olun ve bu derdi boşuna çektiğinizi görün.

5

Tahir

Bülent Cihantimur bu iştede süper estetiğin tüm dallarında başarılı olan çok nadir doktorlardan biri , Güvenle bu kliklere gelebilirsiniz tavsiye ederim , ben aldığım tüm hizmetlerden memnun kaldım

5

Taner

yanlış spor teknikleri sonrasında spora devam edemeyince böle bir sorunla karşılaştım , daha önce bu operasyonu olan arkadaşımın önerisi ile bu sorunumdan kurtuldum tavsiye ederim

5

Nihat

Kız arkadaşımın şakada olsa alınıyordum erkekler için meme küçültme ameliyatı olduğundan haberim yoktu internette düğünden önce ani bir kararla yaptırdım tavsiye ederim

5

Özgür

ağrısı acısı hiç olmadı dişçide daha çok sıkıntı çekiyordum şimdi kendimle daha barışığım jinekomasti erkek meme küçültme amelliyatı çok kolaymış herkese tavsiye ederim.

5

Ömer

araştırıp estetik international İstanbul kliniğinde bu yöntemi buldum, ayrıca karın kası operasyonuzda oldum burda herkese tavsiye ederim

5

Nihat

Uzun süredir bu bir çare arıyordum spor çözüm olmadı internette reklamlarını görüp ücretsiz muayeneye geldim iyikide gelmişim kısa bir operasyonla sorunu çözdüler yıllarca çekmeye değmezmiş

5

Mur.A

Saç ekimi ve jinekomasti oldum yaptırmayı düşünüyorsanız burada muayene olmadan karar vermeyin ben çok mennun kaldım boş yere çekilen bir sıkıntı hemen hallediyorlar

5

Sermet

Yaz tatili öncesi rahatsız edici stres veren bir durumdu bu benim için facebooktaki estetik reklamlarından burayı buldum , yarım saat sürmedi ve operasyondan sonra iş toplantıma bile yetiştim . spor filan benim gibi çözemiyorsanız kesinlikle öneririm.

5

Polat

erkek olarak estetik olmak her ne kadar bana ters gelsede bu durumu yaşayınca daha kötü olduğunu anladım, kısa bir işlemle beni bu dertten kurtardıkları için onları tebrik ediyorum. İkinci planım şuan karın kası ameliyatı olmak

5

Murat

yani türk tipi bir vucüt biçimi ve biraz fazla tüylü olmanın erkekliğe laf sürdürmeden kimene der gibi takılsakta içten içe bir sıkıntı oluyordu, burda lazer epilasyon ile birlikte bu operasyonu oldum yaptırdığın meme küçültme beni çok rahatlattı . doktora gitmeye üşenip utanmayın tavsiyem ben çok memnun kaldım

5

nail

Beyler olarak estetik operasyona biraz kapalı olsakta konu biraz erkeliğe geldimi işler değişiyor böyle bir derdi çekmek yerine tedavi olmak çok mantıklı geldi pişmanda olmadım herkese öneririm.

5

Ahmet

Doktor ve ve ekip sizinle ilgisi güzel rahat bir operasyon sarsı işlerinize kaldığınız yerden devam ediyorsunuz tam erkeklere uygun bir operasyon kısa ve hızlı

5

A.s

Basit ve kolay bir işlem ancak kime olduğunuz çok önemli işinde usta olmayan bir doktor başınızı daha çok ağrıtabilir. Ben estetik international ve hizmetlerinden çok memnun kaldım herkese öneririm

5

Cağrı

Bu yazı bu sorundan kurtularak başladım operasyondan sonra en ufak komplikasyonda yaşamadım böyle bir derdi olan herkese öneriyorum

5

Mert

Erkekte mem sorunu kimseye çektirmesin her yaz tatili kabusum oluyordu kışın hadi kalın giysilerle belli olmuyordu. Bu operasyonu duyup araşatırdım ve estetik internatioanala geldim mem küçültme için ve basit bir operasyonla beni gün içi,nde taburcu ettiler. herkese burayı öneriyorum

5
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor