home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

İple Kepçe Kulak Operasyonu

İple Kepçe Kulak Operasyonu Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

Kepçe kulak sorunu, anatomik olarak farklı bir pozisyon alan kulakların kafatasına dikey bir biçimde kıvrık olmasından kaynaklanır. Estetik olarak yüz güzelliğini etkileyen bu biçim bozukluğu, özellikle çocukluk çağlarında, alay konusu olarak özgüven zedelenmesi de yaşatmaktadır. Saçlarını diledikleri gibi toplayamamaktan, istedikleri şekli verememekten ve hatta şapka kullanamadıklarından şikayetçi olan çoğu kepçe kulak sorunu yaşayan hastamız, İple kepçe kulak estetiği sayesinde bu deformiteden kolaylıkla kurtulabiliyorlar.

 

İple Kepçe Kulak Estetiği Nedir?

 

İple kepçe kulak estetiği, kulak kepçesinde dışarı doğru açıklık olan hastalara, klasik otopilasti yerine yapılabilen, kesisiz bir operasyondur. Estetik International klinikleri bünyesinde 2010 yılından beri uygulanan iple kepçe kulak estetiği kurucumuz Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilmiş bir tekniktir. Kulak kepçesinin makul yere çekilmesi için kullanılan medikal ipler sebebiyle iple kepçe kulak estetiği ismini almıştır.

 

Kimler İple Kepçe Kulak Estetiği yaptırabilir?

 

İple kepçe kulak estetiğini kulağında simetri sorunu, kulak kepçesinde açıklık olanlar, ameliyatların olası risklerini almak istemeyenler, genel anestezi ve kesi izi istemeyen herkes yaptırabilir. Kulaklar 6 yaştan itibaren gelişimini tamamladıkları için, özellikle çocukların psikososyal gelişimine destek olması ve özgüven sorunu yaşamamaları açısından, 6 yaş itibariyle, okul öncesi dönemde iple kepçe kulak estetiği yaptırmalarını önermekteyiz. Ayrıca iple kepçe kulak estetiği kulağın dış bölgesine yapılan bir müdahale olduğu için, işitme ile alakalı olarak bir problem yaşanmaz.

 

İple Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları

 
·İple kepçe kulak estetiğinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Özellikle;
     • Çok kolay uygulanabilen ameliyatsız bir tekniktir
     • Cerrahi operasyonların olası risklerini barındırmaz

     • 10-15 dakika içerisinde operasyon tamamlanır (9.5 dakikada iple kepçe kulak estetiği olan hastalarımız mevcut)
     • İyileşme süreci son derece hızlıdır
     • Kıkırdağa müdahale edildiği için ve mikro girişlerle yapıldığı için kanama olmaz
     • Mikro girişlerle, iğne yardımıyla ipler yerleştirildiği için kesi yoktur.
     • Anında sosyal hayata geçiş yapılabilir
 

İple Kepçe Kulak Estetiği muayenesi nasıl yapılır?

İple kepçe kulak estetiği muayenesinde kulaklardaki açıklık ve simetri kontrol edilir. Hastanın ve cerrahın tercihine göre, genel ya da lokal anestezi kararına varılır.

 

Başlıca Sorular ve Cevapları

 

İple Kepçe Kulak Estetiği nasıl yapılır?

 

İple kepçe kulak estetiğine belirlenen anestezi uygulamasıyla başlanır. Kulağın üst kıkırdak dokusundan bir iğne yardımıyla yerleştirilen medikal ip çekilerek kulağa makul açının verilmesini sağlar. Diğer kulağa da aynı işlem yapılır ve iğnenin girdiği yerler ufak bantlarla kapatılır. Hasta işlem sırasında ve sonrasında kulağına verilen açıyı kontrol edebilir.

 

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrası

 

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrasında son derece konforlu bir iyileşme süreci geçirilir. İşlem tamamlandıktan sonra hastanın kafasına bir saç bandı takılarak taburcu edilir. Hasta anında sosyal hayata geçiş yapabilir sadece birkaç gün kulağını olası darbelerden koruması önerilir.

 

İple Kepçe Kulak Estetiği sonrası açılma olur mu?

 
2010 senesinden beri kliniklerimiz bünyesinde uyguladığımız ve kurucumuz Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen İple Kepçe Kulak Estetiği, binlerce hastamızın kepçe kulak deformitelerini düzeltmek amacıyla yapılmış ve oldukça iyi sonuçlar aldığımız etkili bir tekniktir. Açılma sorunu sadece %1’lik bir kısım hastamızda görülmüş ve bunlarda uygulamanın hemen sonrası yaşanan tarihsiz darbelerden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Revizyon tedavileriyle yine kolaylıkla işlem tekrarlanabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular
Kepçe kulak sorunu genellikle doğuştan, genetik kaynaklı bir kulak açı sorunudur. Salt bir estetik sorunu olan kepçe kulak, kişiyi rahatsız eden bir estetik yapıya sahipse, sorunun çözüm yollarına gidebilir
İple kepçe kulak estetiği, kulağın geniş açılı kepçe yapısına iplerle yapılan, acısız, sargısız ve kısa süre içerisinde uygulanabilen bir estetik operasyondur.
Cerrahi bir uygulamanın olası risklerini taşımadığı, neştersiz bir şekilde uygulama yapıldığı için, daha kolay ve hasta açısından çok daha konforlu bir uygulamadır.
İple kepçe kulak estetiği kulağında kepçe kulak sorunu yaşayan ve durumdan rahatsızlık hisseden, 4 yaşından büyük herkese yapılabilir
Kulaklar gelişimini 4 yaşına kadar tamamlarlar. Bu sebeple 4 yaşından sonra herhangi bir zaman iple kepçe kulak estetiği olabilirsiniz.
Özellikle okul öncesi dönem olan 4 ila 6 yaş arasında iple kepçe kulak estetiğinin yapılması, çocuğun özbenlik ve özgüveninin yıpranmamasına vesile olur. Okul arkadaşları tarafından alay konusu olabilme ihtimali ve kendi bedenini tanıma ve farklılıklarını gözlemleme yaşlarında bunu sorun etme olasılığına karşı önlem olarak alınabilir.
Hastanın kulak kıkırdağını törpülemek ve kesi yaparak, kulak arkasından müdahale etmek yerine, ince ipler ve iğneler vasıtasıyla, yanlış açı yapan kulağı kafatasına yaklaştırmak suretiyle yapılır. Noktasal girişlerle yapılan bu işlem, herhangi bir iz ya da yara oluşturmaz, kullanılan iplerse, medikal, bedene herhangi bir zararı olmayan tıbbı malzemelerdir. Bir nevi iple tutturmak da diyebileceğimiz bu yöntemle, kulaklardaki geniş açı sorunu yani kepçe kulak deformitesi kaybolur.
Mevsimsel olarak herhangi bir sorun teşkil etmez, herhangi bir mevsim iple kepçe kulak estetiği yapılabilir.
Ameliyat sonrası derhal sosyal hayata dönüş yapılabilir. Sadece birkaç gün bu bölgeyi olası dış etkenlere karşı korumanız önerilir.
Hayır, herhangi bir sargı yapılmaz, sadece birkaç gün saç bandı takılması önerilir.
İple kepçe kulak estetiği, kolay uygulanır, iyileşme süresi çok hızlıdır, dikişsizdir, kanama yoktur, kesi izi kalmaz.
Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, iple kepçe kulak estetiğinde de olası risk ve etkiler beklenebilir. Kulaklarda açılma riski, klasik kepçe kulak ameliyatlarıyla aynı istatiksel oranlara sahiptir.
Herhangi bir yasak yoktur, sadece birkaç gün saç bandı takmanız önerilir.
İple kepçe kulak estetiği yaptıran hastalarımızdan alınan geri dönüşlere göre ağrı düzeyi minimal seyrediyor. Kesi yapılmadığı için, doku ağrısı yaşanmıyor.
Ortalama 15-20 dakika sürüyor. Bazı hastalarımıza 9-10 dakikalık uygulamalar da yapıldı.
Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

Hüseyin

Arkadaşlar bu yer nerde yardımcı olurmusunuz bana bende yaptıracam ama nasıl bilmiyorum

1

Melda

Yaptıkları işlerde iyiler en önemliside bu benim için, ama hizmet ve ilgileri de yüksekti tavsiye ederim

5

Ece

kulaklarım beni görsel olarak rahatsız ediyordu burada uyguladıkları teknik ile kolayca bu sorunumdan kurtuldum doktorum yücel bey ve ekibi çok tatlış insanlar tanışmanızı dilerim

5

özlem

duyduğum hiç birşey abartı çıkmadı basit burun operasyonum ve kepçe kulak operasyonum kısa sürede gerçekleşti , klinikte yepyeni biri olarak çıktım , doğallığı bozmadan bana ufak dokunuşlar yaptığınız için teşekkür ederim.

5

beril

rahat ve temiz bir klinikte doktor Bülent beyin kısa sürede süper bir operasyonuyla kepçe kulaklarımdan kurtuldum :))

5

Ilgın

Öncelikle Dr. Yücel Bey ve ekibine teşekkürlerimi iletirim. Temiz bir klinikte güler yüzlü ve güven veren çalışanlar sayesinde konforlu bir hizmet aldım. her sorunun burda bir çözümü var.

5

Fikret

Saygı değer doktorumuz hemşireler ve personele binlerce teşekkür. Çok şaşkınım Hayal gibi harikalar yarattınız. Kendime güvenim arttı Benim için çok önemliydi her şey gönlünüzce olsun.(

5

Hicoş

Güler yüzlü ve anlayışlı bir ekipte çok basit ve rahat bir operasyon geçirdim. İlgilenen herkese çok teşekkür ederim.

5

Ülker

İlk lazer epilasyon için kliniklerine gitmiştim orda kulaklarım için sorduğumda ne yapacağım beni Bülent hocaya yönlendirdiler , çok memnun kaldım herkese öneririm

5

şükran

Yıllardır istediğim kulak ve göğüs ameliyatımı istediğim gibi gerçekleştirdiği için Bülent beye çok müteşekkirim. iki operasyonum oldukça güzel ve rahat geçti, klinik ortamlarında evdeki kadar rahat ettim. Operasyonu olmadan estetik international ve Bülent bey hakkında çok fazla güzel yorum okudum şikayet edene nadir rastlamakla beraber kendi deneyimim itibari ile çok memnunum emekleri için yeniden teşekkür ederim

5

Olgun

İnternette gezinirken kliniklerinizi buldum başta kafamda şüpheler vardı, ancak kliniklerinize gelince tüm sorılar yerini mutluluğa bıraktı , çok başarılısınız daha büyüklerini hak ediyorsunuz.

5

ahsen

Dişçinin yanında sinek ısırığı bile olmayacak basit bir operasyon ve yıllardır çekilen bir sıkıntıdan kurtuldum kepçe kulak estetiği için gelmiştim sadece şimdi yeni ufak operasyonlarda düşünüyorum.

5

gamze

Başımın derdi kulaklarımdan kısacık bir operasyonla kurtuldum, fiyat konusunda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz ama önerim böyle iyi bir kurumdan aldığım hizmet ve operasyon sonrasında mutluluk karşısında kıyas olmaz derim . Ayrıca taksitlendirme imkanı için teşekkür ederim

5

Özgür

klinik ekip ve sonuç diyorum başladığı gibi güzel bir işlem oldu kepçe kulak kafaya takılıcak konu değilmiş 10 -15 ddaklık kısa bir operasyon oldu

5

Nida

Uzun lafın kısası tek kelimeyle mükemmel bir ekipsiniz kepçe kulak operasyonunuzdan çok memnun kaldım

5

Tülü

15 dakikada süper sonuç aldım bu estetiği düşünen korkuları olan varsa boşuna yanılıyorlar , operasyonumu yapan ekip çok tatlı bir ekipti doktorum ve tüm çalışanlara teşekkürler, kliniklerinde ben ve benim gibi bir çok hastanın önce ve sonralarını görebilirsiniz.

5

ahmetB

Erkek olunca kulaklarınızıda saçla kapatamıyorsunuz bir süre saç uzatıp kapatmıştım ama kurumsal hayata geçince saçlarda gitti, bir arkadaşımın önerisi ile kliniklerinize geldim geldiğim gün içinde 15 dkda operasyonum oldu şimdi çok memnunum , herkese tavsiye ederim

5

N.d

kepçe kulak şakalarından çocukken çok üzülüyordum, şimdi şimdi sizin ellleriniz sayesinde kurtuldum. sorumlu personelinide ayrıca harika insanlardı. Ücretsiz muayene için gidenler benim önce ve sonralarmı görebilirler.

0

Vildan.c

15 dakikada kepçe kulaklra ve buruna elveda harikasınız

5

Vildan.c

estetik bir sağlık operasyonu olduğu için çok dikkati olunması gerekli olduğunu düşünüyordum , estetik internationalla tanışınca bu özeni gördüğüm için kepçe kulak operasyonu ve örümcek ağı estetiği yaptırdım şimdi çok memnunum herkese bu kliniği içtenlikle öneriyorum.

5

Özgür

Bu klinikte doktor ve çalışanların ilgisi korkumu yenmem yardımcı oldu ve operasyon sonrasında da size çok yardımcı olan bir kurum , ödediğim her kuruşun hakkını aldım teşekkür ediyorum

5

şükran

Bir sürtü yerle görüştüm fiyatlar konusunda uçurumlarla karşılaştım fakat size gelen bir arkadaşımın estetik işi şakaya gelmez ben buraya gidiyorum dedi için size geldim ve kepçe kulak estetiği ile bir başka operasyon oldum . Arkadaşımı dinleyip size güvendiğim için mutluyum , işinizde çok iyisiniz.

4
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor