home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

 

Göz Kapağı Estetiği için bize gelen hastalarımızın göz çevresini bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Oldukça hassas olan bu bölge de çalışırken oldukça özen gösterilmesi gerekir. Göz Kapağı Estetiği Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği olarak ikiye ayrılır. Üst Göz Kapağı Estetiği fazla derinin ya da fazla yağın alınma işlemleri olarak sıralanabilir. Bu tür işlemler için ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemler uygulanabilir elbette bu hastanın mevcut durumu ile alakalıdır.

 
göz kapağı estetiği nasıl yapılır
 

Üst Göz Kapağı Estetiği olacak hastalar için eğer ameliyatlı yöntem seçilirse hastanın hızlı iyileşmesi, izsiz ve hızlı toparlanma için en güzenli ve gelişmiş yöntem olan lazer ile üst göz kapağı estetiğini tercih ediyoruz. Bu yöntem ile hastanın çok daha hızlı toparlanması ve istenilen sonuçların alınması mümkün olmaktadır. İz kalması gibi sorunları da bu sayede yaşamamaktayız.

 
göz kapağı estetiği anestezi nasıl yapılır
 

Üst Göz Kapağı Estetiği lokal anestezi altında yapılabilmektedir, eğer kişinin ağrı eşiği düşük ise bunu hafif sedasyon ile destekliyoruz böylece göz kapağı estetiğini ağrısız bir şekilde yapabiliyoruz.. Ardından iyi bir bakım ve güzel pansumanla iyileşmenin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi mümkün olur. Eğer göz kapağı estetiğini yaptırmak istediğiniz zaman yaz aylarına denk gelirse gözleriniz güneşe aşırı maruz kalan bir bölge olduğu için hastalarımıza güneş gözlüğü kullanmalarını ve mümkün olduğunca güneş ışınlarından korunmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Üst Göz Kapağı Estetiği olduktan üç gün sonra su ile temasta her hangi bir sorun yaşanmamaktadır. Beşinci günün ardından sosyal hayata kaldıkları yerden devam edebilirler.

 

Gözlerimiz en önemli organlarımızdan bir tanesi. Göz ve çevresi ise, bu önemli organımızı korumayla görevli bir yapıya sahip. Mutluluğumuz, üzüntümüz ve gündelik sıradan hayatımızda bile yaptığımız ufacık bir mimik hareketiyle bile, günde milyonlarca kez göz çevresi hareketleniyor ve göz kapaklarımızı açıp kapatıyoruz. Bu denli hareketli bir alan olmasının yanı sıra, göz çevresi aynı zamanda en hassas dokuya sahip ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalıyor. Tüm bunlara ek olarak bir de yaş almaya bağlı gelişen sorunlar eklenince, göz çevresinde, göz kapaklarında, alın ve gözaltlarında bir takım problemler yaşanmaya başlıyor.

 

Göz kapağı estetiği nedir?

 

Estetik International kliniklerimizde göz kapağı estetiğine bir bütün olarak bakıyoruz. Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır. Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir. Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilir. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır. Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir.

 

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

 

Göz çevresi estetiği içerisinde öncelikle hastanın görüş açısını bozan sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa yol açan deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.

 

Gözaltı torbaları alt göz kapağını aşağı doğru çekerek hem sağlık açısından görme sorununa yol açar, hem de olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye sebep olur. Gözaltı torbalarının alınması dünya üzerinde yapılan en zor ve en çok dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesidir. Alan yapısal olarak çok hassas bir dokuya sahip olduğu için, yapılan herhangi bir kesi, uzun süren iyileşme dönemine ve buna ek olarak, kızarma ve morarmalara neden olur. Estetik International kliniklerimizde bu sebeple alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle, lazer teknolojisinden faydalanarak, mevcut yağ bezelerini buharlaştırarak yok ediyoruz. Bu sayede hastalarımız son derece konforlu, morluk ve kızarıklık sorunu yaşamadan iyileşme süreci geçiriyorlar.

 

Göz çevresi estetiğinin bir başka konusu ise, kaş düşüklüğüdür. Kaşlar hem göz kapaklarının sarkmasından kaynaklanan bir çekimle ve alnın zaman içinde form kaybetmesi sebebiyle düşmeye başlar. Kaş kaldırma içinde yine kesisiz bir şekilde iple kaşın asılmasıyla oluşan düşüklüğün ve kırışıklığın önüne geçilir.

 

Ayrıca yerçekimine bağlı olarak aşağı düşen yanaklar sebebiyle oluşan ve alt göz kapağının yanaktan ayrılmasıyla sonuçlanan çökük hatta da, Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz.

 

Operasyon sonrası hasta 3-4 gün içinde toparlanıyor ve göz çevresindeki genç görüntüyle hayata daha taze ve özgüven içinde bakmaya başlıyor.

 

Ameliyatsız Operasyonların Avantajları

 

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinin avantajları;

• Kesi yapılmaz
• Lazer teknolojisi kullanılır
• Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir
• Baş ağrısına neden olan sarkık üst gözkapağı forma sokulur
• Taze ve genç bir görüntü sağlanır
• Çabuk iyileşme
• Komplikasyon riski minimal

Ameliyatsız kaş kaldırma estetiğinin avantajları ;

• Kesi yapılmaz
• İple asma tekniği kullanılır
• Komplikasyon riski minimal
• Gözler ortaya çıkar ve yorgun görüntü kaybolur
• Çabuk iyileşme

 

Ameliyatsız gözaltı torbalarının alınma avantajları

• Kesi yapılmaz
• Mikro girişlerle yağ torbacıkları buharlaştırılır
• Minimal morarma ve kızarıklık yaşanır
• Çabuk iyileşme
• Genç ve taze görünüm

 

Göz Kapağı Estetiği ile yorgun bakışlardan ya da sarkan deri sebebiyle görme zorluğu çekilmesinden kurtulabilirsiniz. Göz ve çevresi oldukça hassas olduğu için bu bölgeye oldukça hassas yaklaşmak gerekir. İleri teknoloji ve tecrübeli doktorların yapması gereken bir operasyondur.

 
göz kapağı estetiği
 
(15 oy, 4,20)

Loading...

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->