home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Göz Altı Morluğu Tedavisi

Göz Altı Morluğu Hakkında

 
Göz altı morluğu bugün her 6 kişiden birinde rastlanan ve estetik dışı görüntüsü ile “panda göz” olarak da tabir edilen cilt pigmentasyon sorunlarından biridir. Kişileri olduğundan yaşlı gösteren, yorgun, bitkin ve hatta uykusuz bir görünüme sebep olan göz altı morluklarını genellikle genetik faktörlerin tetiklediği düşünülse de, bazı kronik hastalıkların da bu sorunun ortaya çıkmasını sağladığını biliyoruz.

 

Göz altı morluklarını gizlemek için her sabah makyaj hilelerine başvurmak zorunda kaldığını söyleyen hastalarımızın sayısı oldukça fazla. Göz altı morluğu için uygulayacağınız, evde yapılan kürlerden veya kozmetik uygulamalardan geçici ve pratik olmayan sonuçlar alırsınız. Bu sebeple sorunun nedenleri araştırılarak, direkt çözüme odaklanmak en konforlu seçenek olacaktır.

 

Göz altı morlukları neden oluşur?

 

Uykunuzu alıyor almanıza rağmen sabahları bile göz altlarınızda koyu halkalar mevcutsa, bu olağan dışı bir durumdur. Yorgunluk veya uykusuzluk, göz altında koyu halkalar için tek neden değildir. Gözlerin altında koyu halkalar çeşitli nedenlerle oluşabilir.

 

İlerleyen yaşla birlikte genel olarak vücudun her yerinde gözlemlenen yağ, kas ve kemik kaybı, göz çevresinde kendini çok daha çabuk ve belirgin şekilde gösterir. Yaşlanma sürecinde doku kaybının doğal bir sonucu olarak incelen yağ tabakası göz altı morluğunu tetikleyebilir.

 

Göz altı morluğunun bir başka nedeni ise, göz çevresi derisinin ve kan damarlarının genetik mirasla koyulaşmaya meyilli olmasıdır. Gözkapaklarının etrafını sarmalayan cilt dokusu, vücudumuzun en ince derisine sahip bölgesidir.  Söz gelimi diğer alanlarda 2 mm bir cilt kalınlığı varken, göz çevresi derisi sadece yaklaşık 0.5 mm kalınlığındadır. Derinin altından geçen kan, kırmızı renk tonuna sahiptir ancak göz çevresindeki derinin ince olması dolayısıyla kırmızı renk ışık vasıtasıyla emilir ve mavimsi bir tonda yansır. Yüzeye yakın damarlardan geçen kanın mavimsi bir tonla yansıması ise, zaten genetik olarak çok daha ince olan göz çevresinin mor ve mavimsi bir şekilde çevrelenmesiyle sonuçlanır. Ayrıca bu tarz bir incelik sorunu, ileri yaşlarda göz altı torbalanmasının da nedenlerinden biri olarak kabul edilir.

 

Burun tıkanıklığı da son derece hassas olan bu alanın cilt dokusunda renk değişikliğine sebep olabilir. Burun yapısındaki deviasyon veya tıkanıklığa sebep olan herhangi bir durum, öncelikle burun estetiği operasyonlarıyla düzeltilmelidir. Bunun için, sorunun burnunuzdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenebilirsiniz. Burna tuzlu su çekip, nefes almanızı rahatlattın ve bunu birkaç gün boyunca tekrarlayın. Hala morluklarınız devam ediyorsa, sorunun burundan kaynaklı bir durum olduğu düşünülebilir.

 

Ayrıca kronik böbrek rahatsızlıkları, sigara, alkol, sağlıksız beslenme ve alt göz kapağının altında oluşan bir alerjinin de göz altı morluklarını ortaya çıkardığını biliyoruz.

 

Kısaca göz altı morluklarının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

     • Yanaklardaki hacim kaybı
     • Göz çevresindeki yağ dokusu eksikliği
     • Alt göz kapağındaki gevşeklik
     • Göz altı cildindeki incelme
     • Sigara ve alkol kullanımı
     • Güneş hasarına bağlı hiperpigmentasyon
     • Aşırı kahve ve çay tüketimi
     • Uykusuzluk veya kaliteli uyku uyuyamama
     • Dehidrasyon
     • Hatalı beslenme
     • Melazma
     • Alerjiler
     • Burun tıkanıklığı
     • Egzama, tiroid gibi tıbbı nedenler
     • Göz kan damarlarındaki venöz tıkanıklık
     • Çevresel sorunlar
     • Kalıtım
 

Göz altı morluğu tedavileri

 

Göz altı morluğu tedavileri, bugün farklı medikal ve cerrahi uygulamalarla sorunun çözülmesini sağlıyor. Göz altı morluğu tedavisi için kliniklerimizde farklı protokolleri hastalarımıza sunarak, maksimum faydayı almalarını amaçlıyoruz.
 

Göz altı morluğunun tedavi edilmesinden önce bu sorunun neden kaynaklandığı araştırıyor, eğer tedavi edilebilir bir sorunun tetiklemesi ile oluşmuş göz altı morluğunuz varsa, öncelikle asıl tetikleyicinin tedavi edilmesi gerektiğinin de vurgusu yapıyoruz.
 

IPL

 

Kan damarlarının mor şekilde gözükmesi, göz altı morluğunu ortaya çıkarır. Bu karanlık çerçevenin IPL adlı lazer teknolojisinden faydalanılarak normal cilt rengine döndürülmesi mümkün.
 

Kimyasal peeling

 

Lazer teknolojileriyle entegre edilerek uygulanan kimyasal peeling işlemi, mevcut sorunlu alanda kolajenin artmasını, genel cilt kalitesinin iyileşmesini ve dolayısıyla göz altı morluklarının giderilmesini sağlar.
 

Hyaluronik asit içerikli dolgular

 

Hyaluronik asit içeren dolgular, göz çevresinde oluşan karanlık görüntünün düzeltilmesi için kullanılabilir. Gözyaşı çukurunun ve üst yanak alanının tekrar dolgunlaşmasını sağlayan bu medikal dolgular, hacim vererek mevcut göz altı morluklarını da giderir.
 

Yağ transferi

 

Hastanın kendi bölgesel yağı alınarak, kök hücre ile zenginleştirilen yağ enjeksiyonları, göz altı morluğu tedavisinde kullanılan en etkili yaklaşımlardan biridir. Yağ transferi, hyaluronik asit dolgularda olduğu gibi geçici bir işlem değildir. Kök hücre kullanılarak zenginleşen bir serum enjekte edildiği için uygulamanın sonuçları son derece başarılı ve uzun sürelidir. Yağ transferi ile aynı zamanda yanakların da dolgunlaştırılması sağlanarak, göz çevresine canlı ve dinamik bir görünüm kazandırılabilir. 

 

Cerrahi yaklaşım

 

Gözkapağı ameliyatı ya da blefaroplasti olarak bilinen cerrahi uygulama, genellikle kalıcı koyu halkalardan kurtulmak için en etkili yol olarak kabul edilir.

Gözkapağı cerrahisi ile göz çevresi baştan aşağı yapılandırılarak son derece canlı, ferah ve yenilenmiş bir şekil alır, göz altı morlukları giderilir. Göz çevresindeki olası tüm form kayıplarının, hatta alın ve kaş düşüklüğünün de ele alındığı bu cerrahi operasyon, tüm dünyada göz çevresi sorunlarını ortadan kaldıran en etkili yaklaşım olarak kabul ediliyor.
 

Bu tedavi yöntemi hakkındaki görüşlerinizi yazın ve uzmana puan verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar:

A.dEMİR

Geçirdiğim operasyon süresince ilgi ve ala şımartıcıydı, doktorum yücel beyin alakası operasyon sonrasında hiç olmayan ağrı hemşirelerimin ilgisi özellikle elif hemşireme çok teşekkür ediyorum ..

Petek,ş

Yurt dışından geldiğim için çok önceden randvu alma şansım olamamıştı geldiğimde hızlıca işlemleri hallettikleri için çok teşekkkür ederim hem tatil programım bozulmadı ve güzel bir operasyon geçirdim hizmetiniz için teşekkürler

füsün.a

ilk başta hep şüpheyle yaklaştığım bir operasyondu bu yıl itibari ile artık hem endişelerimin boşa olduğunu gördüm, şuan ödediğim ücreti hak ettiklerini düşünüyorum, bir çokkez göz altı morluğu tedavisi olmayı denmiş başarılı olamamıştım bu kez Bülen hocanın yöntemi sayesinde kurtuldum.

vildan

Şu ana kadar aldığım hizmetten personelin ilgi ve alakasından çok memnun kaldım , arkadaşlar gayet güler yüzlü ilgili alakalı ve hoş görülülerdi.

Binnaz

dişçiden bile korkan ben göz altı morluğu tedavisi olamaya karar verdim zamanla iyice belirginleşen morluklar bülent beyin geliştirdiği yöntemle kısa bir operasyonla yok oldu herkese teşekkür ediyorum

Nergis

kadınlar gününden aradaşım sizi öve öve bitiremiyordu ve bende kliniğinizde bu operasyonu ve örücek ağı operasyonu oldum . ayrıca çok tatlı bir ekibiniz var ayrıca

Dilem

Bülent bey samimiyeti ve ilgisi çok yüksek bir doktor, kliniğindeki çalışanları ilgisi ile konforlu bir operasyon geçirdim şikayet etmem şuan imkansız özellikle operasyondan sonra deyim yerindeyse 10 yaş gençleştiğimi sölüyorlar bu beni çok mutlu ediyo, göz altı morluklarından kurtulmak şuan yaptığım en güzel iş oldu

Aycan Çörek

Güler yüzlü insanların verdiği güvenle bu operasyona girdim daha önce çok met eden olmuştu ama bu kadar olacağını bende tahmin etmiyordum yepyeni bir yüzüm oldu herkese emekleri için teşekkürler

ebru

Saygın bir kurum olduğu yaptıkları operasyonların sonuçları , klinik ortamları ve Bülent beyin çalışmalarıyla belli olduğu için tercih etmiştim yanılmadım. İlk karşılaşmadan işlem öncesi ve sonrası dahil tatmin edici şimdilik herkese tavsiye ediyorum

Metin

Hiç bir makyaj malzeme ile kapatamıyordum hemen akıp gidiyordu terle, arkadaşımın önerisi ile bu klineğe baş vurdum, benden aldıkları az bir yağ ile ile yep yeni bir yüze kavuşmamı sağladılar bu yöntem ve sonuç için teşkkür edrim

Irmak

Ağrısız ve acısı olmayan bir operasyonla göz altı morluklarımdan kurtuldum hepinize teşekkür ederim

cansu

çocukluğumdan beri karşılaştığım sorulardan bıkıp facebook reklamında görüp karar vermiştim. şimdi çok mutluyum teşekkürler.

Zerda

göz altı morluğu tedavisinden Çok memnun kaldım doktor bey ve ekibi çok iyidi sonuç beklediğimden çok başarılı oldu herkese öneriyorum.

füsün.a

Karşılama ve ağırlamanız mükemmel çalışanlarınız çok güler yüzlü ve oldukça yardımcı. doktoruma ve ekibine çok teşekkür ederim , başarılı operasyounuz için ellerinize sağlık.

bircan

Piyasada çok fazla bu sorunu çözdüğünü iddaa eden klinik vardı ben arkadaşımın önerisi ile tanıştığım Bülent cihantimurdan çok memnun kaldım tavsiye ederim

Metin

ne kadar süredir düşünsemde sonra bozulabilir diye düşünüyordum ama bunca süre boşuna beklemişim , mor göz çok yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyordu alkol bile kullanmayan ben için . doktoruma ve ekibe selamlar teşekkürler

Binnaz

gün boyu bilgisayar ekranı karşısında geçen günler sonunda göz altlarımda morarmalar olmuştu düzensiz beslenmede elenince ice belirginleştiler. Bülent Cihantimur’un bu yöntemi ile kurtuldum

ebru

Herşey çok güzel bir şekilde başladı sizle tanışma anımızdan ve devam ediyor, ilgili ekip gayet kibar ve işlerinde gayet özenli çalıştılar, doktor bey için yazılanlar zaten az bile tüm dünyada bilinen bir isim olmuş onu tartışmak bile bence artık gereksiz bile herkese Bülent bey ve diğer kliniğindeki doktorları tavsiye ederim hepsi iyi doktor ve güzel insan. Göz altı morluğundan kurtulmak ise paha biçilemez.

alara

Tüm ekibin ilgisi ve ustalığı sayesinde rahat bir operasyondu, operasyondan sonra hemen toplantıma yetiştim hiç bir işimde aksamadı Yücel sarı altın ve ekibine teşekkür ederim

Neriman

Öncelikle geçirmiş olduğum operasyon çok iyidir ve oldukça başarılı kaliteli bir tedavi merkezi göz altı morluğu tedavim ve memnunum operasyonum için sizlere teşekkür ederim

Dilşat

Bütün personelinizin ilgi alakasından ve güler yüzünden çok memnun kaldık. Bütün ihtiyacı olanlara tavsiye ediyorum ilgi alakanız sayesinde çok rahat bir operasyonu geçirdim. hemen sonrasında iş toplantıma girdim, Teşekkür eder başarılarınızın devamını canı gönülden dilerim. Sevgi ve Saygılarla

Bülent

ilgili ve üstün çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. Bülent hocayada teşekkür ediyorum Elinize sağlık hocam. göz altı morluğu tedavisi en güzel işini bence

şükran

Göz altlarım mosmordu ve çevremden yalnış izlenimlere neden olabiliyordu, son kez bu kliniğide denemek istedim ve süper bir sonuç aldım herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Aycan Çörek

Size ne kadar teşekkür etsem az uyguladığınız işlemle göz altı torbalarım ve morluklarımdan kurtulup yepyeni yüze kavuştum doktorum Bülent bey çok maharetli elleri sahip hiçbir ağrı sızımda olmadı herşey için teşekkür ederim hayatımı değiştirdiz

pelin

10 ay önce yaptırdım operasyon öncesi ve sonrasında çok ilgilendirler müşteri memnuniyeti mükemmel. göz altı sorunu olanların estetik internationala kesinliklikle gitmesini öneririm

Burcu

Öncelikle Dr. Yücel Bey ve ekibine teşekkürlerimi iletirim. Temiz bir klinikte güler yüzlü ve güven veren çalışanlar sayesinde konforlu bir hizmet aldım.içtenlikle herse öneriyorum

Yalgı

Yücel hoca kliniklerinde en tatlı hoca ve işinde çok 15 dk da operasyonumu yaptı ve sonrasında hiç acı çekmedim herkese tavsiye ediyorum

Neriman

Bütün çalışanlar çok güler yüzlü bütün sıkıntılarıma çözüm olan kliniklerinizde oldukça rahat ve mutlu edici bir göz altı mortluğu tedavisi oldum teşekkür ederim

Aysel KAYMAKÇI

Ben 1 yıldır hastanelerinize Ankara’dan gidip geliyorum. Yapılan uygulamalardan personelin ve doktorumun güler yüzü ilgisi ve her yönüyle davranışlarından son derece memnunum. Bunu da her yerde belirtmekteyim .

Leman şirin

Leman Ameliyathanedeki ekip çok tatlı ve doktorumun elide çok hafifti, kısa ve acısız bir operasyon sonrasında başarılı bir sonuç aldım baş ağrımdan kurtuldum

Dilşat

Doktorların güler yüzlülüğü sayesinde memnuniyetim arttı , işlerini iyi yapsalarda karşısındakinin insan olduğunu unutan insanlardan değiller, hem güven hem huzur verdiler. bu sebeple içtenlikle tavsiye ederim

Neşe

Hastaneniz de geçirdiğim başarılı operasyon sırasında şahsıma gösterilen ihtimamdan aile sıcaklığından ve yakın ilgi alakadan dolayı başta şahsınız olmak üzere operasyonu gerçekleştiren doktoruma ve tüm çalışanlarınıza SEVGİLER YILLARDIR KURTULAMADIĞIM göz altı morluğundan 10 dakkalık bir operasyonla kurtardınız.

İbrahim şen

Hastenenize geldikten taburcu olan zamana kadar geçen süreçte her şeyin çok samimi bir şekilde ve öz veriyle yapıldığı yatarak kaldığım süreçte ilgilenen hemşire ve personeliniz mükemmellerdi , doktoruma sıkıntımı çözüp rahat bir iyileşme süreci yaşadığım için teşekkür ederim

renan

hocamın yaptığı göz altı morluğu operasyonu çok başarıllı kendimi yeniledim , şimdi çok memnunum herkese bu güzel ekibi tavsiye ederim

Rüstem

doktor bey harika bir adam hemşirlerse çok iyiydi. göz altı operasyonu olmadan öce çekiniyordum beni motivasyonları ve hizmetleri için teşekkür ederim

Mercan

Bu operasyon için çok şanslıyım teşekkürler, o şirin ekibinize sevgiler göz altımdaki morluk ve torbalardan kurulmak görse lolması kadar hayatımı kolaylaştırdı bu sıkıntıyla kimse yaşamak zorunda değil

Leyla

yorucu mesailerin sonunda zamanla göz altlarımda morluklar oluşmuştu yaptırdığım bu operasyonla kurtuldum , emeği geçen herkese teşekkür ederim

Dilma

klinik çalışanlarınızın ilgisi için ve böyle bir yöntemi bulduğunuz için teşekkür ederim. Sizleri tanıdığım için çok memnun oldum göz altı morluluğu kötü bir dertti

Elif

gözlemime inanamıyorum kelimleri bu kadar anlamlı olmamıştı göz altı morluğumdan kurtuldum sayenizde , işlerinde iyi insanlarla tanışmak güzel

Zeynep

Daha öce hiç estetik olmadığım ve bu yüzden heyecanlı olduğum halde çok memnun kaldım sonrasındahiç bir ağrım sızım olmadı , şimdi çok memnunum .doktorum bülent bey ve ekibinden çok mutlu kaldım herkese öneriyorum.

Nermin

uykusuz gecelerin cezasını göz altı morluğu ile oldu, yaşım çok genç sayılabilecek olmasına karşın vücudum çok yıpranmıştı , göz altı ve örümcek ağı estetiği oldum harika bir klinik ve doktorlar için kesinlikle uğramalısınız diyorum.

Sırma

Öncelikle Bülent beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım, kendisine minnettarım . Göz altı morluklarım ve yüz sarklamalarım tek bir operasyon ile kurtuldum. nesibe hanım ve tüm ekibinize sevgiler

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor