home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

FibroPlus – FibroGel Tedavisi

FibroPlus- FibroGel Tedavisi

Otolog Fibroblast Hücresel Tedavi olarak da bilinen FibroPlus yaşlanmayı tersine çeviren, durduran, cilde canlılık veren, çok önemli bir hücre tedavisi olduğunu söyleyebiliriz. Hastanın kendi fibroblast hücrelerini kullanarak, aslına bakarsanız kişiselleştirilmiş, hastanın kendi dokusundan yapılmış bir ilaç kombinasyonudur. Yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar hem erkeklerin, hem de kadınların en muzdarip olduğu konuların başında gelir. Aslında burada gelişen konu, cilt altında kolajen ve elastinin zamanla yıpranması ve bu hücrelerin sayısının giderek azalmasıdır. İşte bu durum FibroPlus Tedavisi ile önlenebilir.

FibroPlus FibroGel nasıl uygulanır?

Uzmanlarımız mevcut durumunuzu inceler, en iyi sonucu almak için tıbbi geçmişinizi ve diğer bilgilerinizi tam olarak gözden geçirir ve ihtiyaçlarınız için detaylı, sistematik ve tamamen benzersiz bir tedavi bakım planı yapar.

Bir mercimek büyüklüğünde deri dokusu, steril koşullar altında kulak arkası, kol ya da kasık bölgesinden alınır. Uygulama alanı daha önce anestezik bir krem ile uyuşturulduğundan ağrı hissetmezsiniz. Ayrıca bir miktar kan alınarak, PRP içeriği hazırlanır. Bu şekliyle kültüre edilerek çoğaltılan hücrelerde hem kalite artışı hem de yenilenme hedefine yönelmiş kök hücre sayısında artış gözlemlenir. Kısaca etkisi çok daha fazlalaştırılmış olur.

Alınan doku örneği, tam donanımlı soğuk zincirli aseptik solüsyonlarla birlikte laboratuvara gönderilir ve üretime hazırlanır.

Bir ay -4 hafta sonunda hücreler istenilen yoğunluğa ulaşıldığında, fibroblast hücreleri steril koşullar altında ve bir soğuk zincirde doktorunuza iletilir. Üretilen hücreler tedavi edilecek alana enjekte edilir. Her seansta 20 ila 40 milyon fibroblast hücresi enjekte edildiği için tedavi üç seans halinde gerçekleştirilir. Toplamda, üç seansın tamamında 100 milyon fibro hücre, hastanın cildine enjekte edilir.

FibroGel nerelerde kullanılır?

 • Yaşlanmanın gözlemlendiği gerekli alanlara transplante edilen fibroplast hücreleri, cildin eski görünümünün ve sıkılığının geri kazanılmasını sağlar.
 • Saç dökülmesinin ve kelliğin tedavisinde
 • Çatlakların tedavisinde
 • Mezoterapi uygulamaları ile kombinlenerek yüz gençleştirme işlemlerinde
 • Suçiçeği veya sivilce gibi hastalıklardan sonra kalan aşırı açık gözenekler ve lekelerde
 • Yanık, travmatik cilt veya cerrahi izlerde
 • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde
 • Yüz kırışıklıklarında

güvenle kullanılır.

 

SSS

Neden FibroGel?

Yaşlanma, hücrelerin zamanla aşamalı olarak hasar gördüğü ve nihayetinde hücrelerin öldüğünü gözlemlediğimiz karmaşık bir süreçtir. Yeni kök hücreler ve yardımcı tedaviler bu süreci potansiyel olarak yavaşlatır veya tersine çevirir. Gelişen teknoloji ile biliyoruz ki kök hücreler, günlük yaşamımızda maruz kaldığımız stres ve çeşitli toksinlerden zarar gören organların rejenerasyonu, onarımı ve bağışıklık fonksiyonlarının iyileştirilmesi için eşsiz bir antiaging etkiye sahiptir. FibroGel yaşlanma karşıtı tedavide alınan muazzam sonuçlar cinsiyete bakılmaksızın tüm yaş gruplarında gözlemlenmiştir.

FibroCell ne işe yarar?

Yaşlanma sırasında kök hücre sayısı azalır. Yaşlanma karşıtı tedavi olan FibroCell’de kendi kök hücrelerinizin alınarak çoğaltılmasını ve onların tekrar size geri verilmesi işlemidir.  Bu Kök Hücre tedavisi ile cildinizin onarılmasını ve gençleştirmesini sağlayan kök hücrelerin beslenmesini sağlarsınız. Doktorunuz 4 hafta sonra hazır hale getirilen bu içerikle ince çizgileri doldurur, kolajen düzeyi bu içerikle artar ve daha genç bir görünüm kazanırsınız. Aslında azalanın yerine takviye yapma işlemidir.

FibroCell tedavisinin sonuçları nedir?

Daha genç görünüm, daha az yaşlanma noktaları, daha az kırışıklık, daha gençleşmiş bir yüz

Vücuduma ne kadar kök hücre enjekte edilecek?

Kök hücre tedavisi sırasında bir hastaya her defasında 200 – 300 milyon kök hücre transfer edilir. Geri yüklenen hücrelerin miktarı sadece günlük kayıpları kapsamakla kalmaz, aynı zamanda bin katı oranında bir miktardadır. Böylece, son 15 – 20 yıl içinde pratik olarak kaybedilen kök hücreler tekrar kazanılmış olur. Bu şekilde bir aktif hücre ikmalinden sonra ilgili organ yenilenir çünkü yeni ve aktif hücreler eski ve hasarlı olanlarla yer değiştirmiş olur.

Alerji yapar mı?

Kullanılan kendi hücrelerinizdir. Dolayısıyla vücudunuz kendi hücrelerini tanır ve yabancı maddelere verdiği reaksiyonları göstermez. Yapay medikal dolgu enjeksiyonlarının içerisinde bulunan Hyaluronik Asit gibi içeriklere göre alerji riski yoktur.

Kalıcılığı ve etki süresi nedir?

FibroGel’de yapılan işlem aslında sayısal olarak çoğaltılan canlı otolog fibroblast işlemidir ve hastanın doğrudan hedeflenen bölgesine enjekte edilir. Bu sayede enjekte edilen yerde sürekli kollajen onarım sistemi oluşturulur. Yapılan son araştırmalarda ise en az 12 aydan 48 aya kadar ölçülebilir bir iyileşme olduğunu gözlemleniyor ve çok daha uzun süre bu artış devam ediyor. Aslında analizlerin sonucuna göre FibroGel enjeksiyonları kollajen artışını sağlarlar ve bununla birlikte dermal kollajenin yoğunluğunu da artırdığı için, yaşlanma sürecine eşlik ettikleri söylenebilir.

FibroPlus/FibroGel nerelerde kullanılır?

 • Yüz kırışıklıkları
 • Dudak dolgunlaştırma ve dudak üstü çizgilerinin giderilmesi
 • Yanık, akne, suçiçeği izi tedavisi
 • Yüzdeki oyuklar, çukurlar, uzun süreli izler
 • Mezoterapi ile birlikte yapılabilecek antiaging tedaviler
 • Kapanmayan kronik yaralar

 

Bu uygulamalar kaç yaşında yapılabilir?

Yaş sınırı yoktur, her yaşta yapılabilir.

İşlem ağrılı mı?

Parçanın alınacağı alan önceden anestezik kremle uyuşturulduğu için herhangi bir acı hissetmezsiniz. Sonrasında yapılan enjeksiyon işleminde de yine aynısı geçerlidir.

Parça nasıl alınıyor?

Uygulama alanı önce anestezik kremle uyuşturulur.  Ardından kulak arkasından veya kulak memesi arkasından (veya kasık ya da koldan) yaklaşık 2×4 mm’lik doku parçası alınır. Punch biyopsi denilen bu alım sonrası işlem biter.

Dikiş atılıyor mu?
Çoğu zaman gerekmez ama mevcut duruma göre doktorunuz buna karar verecektir.

Doku parçasının laboratuvara gönderilişi nasıl gerçekleşiyor?

Biyopsi yapıldıktan sonra hazır bulunan kitin içine örnek doku ve periferik kan örneği tüpü usulüne uygun olarak yerleştirilir ve görevliye teslim edilir. +4ºC de taşınan kit, en geç 12 saat içerisinde laboratuvara ulaşır.

Enjeksiyon ne zaman ve nasıl yapılır?

1 ay sonra istenilen yoğunluğa ulaşmış fibroblast hücreleriniz hazır olduğunda Estetik International Sağlık Grubu tarafından aranır ve randevu planlamanız yapılır. Randevunuza geldiğinizde ise. mL’sinde 7-10×106 hücre olacak şekilde istenilen yoğunluğa ulaşmış hücreleriniz doktorunuz tarafından ilgili alanlara enjekte edilerek yapılır. Dilerseniz uygulama öncesi anestezik kremlerle uyuşturma sağlanabilir.

FibroPlus/ FibroGel uygulama sonrası neler yapmalıyım?

Sosyal yaşantınızı etkileyen bir uygulama değildir bu sebeple hayatınıza eskisi gibi devam edebilirsiniz. Diğer bu tarz tedavilerde olduğu gibi hafif bir kızarma ve ödem oluşması doğaldır, 1-2 saat içerisinde geçecektir. Enjeksiyonun yapıldığı gün sadece aşırı güneş ışığı ve makyajdan, aşırı buhar, sauna gibi banyolardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Hücrelerimi dondurup saklatmak ve ilerde kullanmak istiyorum, bu mümkün mü?

Elbette mümkün. Hücre bankacılığı kapsamında hastalarımızın istek ve talepleri doğrultusunda, çoğalttığımız hücrelerini, onların adına olması gereken koşullarda saklayabiliyoruz. Çoğaltılmış hücrelerin uzun yıllarca, herhangi bir sorun yaşamadan, bozulmadan saklanabilmesi için özel solüsyonlar eklenerek -196°C sıvı azot tankında depolanır. İstenildiği zaman planlaması yapılarak, uygulama günü, çözülerek işlem için hazır hale getirilir.

,………………………………………………..

 

 

PShot, OShot, StemShot

 

 

PShot

 

P-shot prostat büyümesi, prostat kanseri, yaş, çeşitli ilaç ve tedavilerin yan etkisi nedeni ile cinsel performans kaybı yaşayan erkekler için hastanın kök hücresi alınarak tekrar hastaya enjekte edilmesi ile tasarlanmış, hiçbir yan etkisi olmayan prosedürdür.

Güvenilirdir

P-Shot uygulamasında hastanın kendi kök hücresi kullanılarak yapılması nedeniyle herhangi bir alerjik reaksiyon olması söz konusu değildir.

 

Etkilidir

P-Shot uygulamasında elde edilen damar yapıcı kök hücreler ve büyüme faktörleri nedeniyle etkisi uzun süreli ve kalıcıdır.

 

Hızlıdır

P-Shot hızlı ve ameliyat gerektirmeyen bir uygulamadır

Doğaldır

P-Shot uygulamasında vücuda herhangi yabancı bir madde verilmez, hastanın kendi kök hücreler ve büyüme faktörlerinin ayrıştırılarak hastaya enjeksiyonu yapılır.

 

PShot’ın Faydaları

 • Penis boyunda artış
 • Cinsel hazda artış
 • Erken boşalma sorunlarının azalması
 • Geliştirilmiş cinsel yetenekler
 • Penisin sertliğinin ve ereksiyon kapasitesinin artırılması

 

PShot süreci

 

Hastadan kemik iliği ve 30ml periferik kanı alınır. 20 dakika süren bir prosesin ardından büyüme faktörleri içeren trombositlerden zengin plazma ve kök hücreler hazır hale getirilir. Uygulama öncesi penis bölgesi anestezik etkiye sahip özel bir krem ile uyuşturulmakta böylelikle işlem sırasında hastanın uygulamadan duyacağı rahatsızlığın önüne geçilir. İşlem aşamasında çok küçük bir iğne yardımı ile penis derisinin belli noktalarına ve penis içine PShot enjeksiyonu yapılır.

 

PShot uygulamasındaki büyüme faktörleri

 

PDGF; Damar endotel hücrelerinin büyümesini, yeni kapiller damar oluşumunu, fibroblast sayısı artışını sağlar.
TGF ; Kollagen oluşumunu artırır, ekstrasellüler matriks oluşumunu sağlar.
EGF; Kemotaksiste işe yarar ve kolajen oluşumunu artırır.
VEGF;Damar endotel hücrelerini artırır, yeni damar oluşumunu arttırır, damar geçirgenliğini arttırır .
IGF: Damar endotel hücrelerini uyarır.Yeni damar oluşumunu artırır. Yeni doku hücresi oluşumunu artırır.

 

PShot nasıl etki gösterir?

 • Yeni damar oluşumu
 • Yeni hücre ve doku oluşumu
 • Kan dolaşımının artması
 • Penise gelen kan miktarının artışı

 

OShot

 

OShot Nedir?

The Orgasm Shot kadınlarda cinsel haz, orgazm fonksiyonu ve idrar kaçırma problemleri yaşayanlar için hastanın kendi kanı alınarak tekrar hastanın vajina bölgesine enjekte edilmesi ile tasarlanmış, hiçbir yan etkisi olmayan prosedürdür.

Klitoris çevresine yapılan O-shot ile klitoris etrafındaki bağ dokusu artar böylelikle cinsel haz, duyarlılık oldukça yoğunlaşmaktadır.

Güvenilirdir

O-Shot uygulamasında hastanın kendi kanı kullanılarak yapılması nedeniyle herhangi bir bulaş ya da alerjik reaksiyon olması söz konusu değildir.

Etkilidir

O-Shot uygulamasında elde edilen kök hücreler büyüme faktörleri nedeniyle etkisi uzun sürelidir.

Hızlıdır

O-Shot hızlı ve ameliyat gerektirmeyen bir uygulamadır.

Doğaldır

O-Shot uygulamasında vücuda herhangi yabancı bir madde verilmez, hastanın kendi kök hücreler büyüme faktörlerinin ayrıştırılarak hastaya enjeksiyonu yapılır.

 

 

O shot süreci

 

Hastadan 30ml periferik kan alınır. 20 dakika süren bir prosesin ardından büyüme faktörleri içeren trombositlerden zengin plazma ve kök hücreler hazır hale getirilir.

Uygulama öncesi penis bölgesi anestezik etkiye sahip özel bir krem ile uyuşturulur böylelikle işlem sırasında hastanın uygulamadan duyacağı rahatsızlığın önüne geçilmektedir. İşlem aşamasında çok küçük bir iğne yardımı ile vaginanın içine O-Shot enjeksiyonu yapılır.

 

Stem shot

 

Genel PShot işleminde hastanın kanı alınarak büyüme faktörlerinin etki göstermesi beklenir. P/O Stem Shot uygulamamızda ise kendi kök hücreleri alınıp içinden penis ve klitorisin ana yapısını oluşturan damar yapının gelişmesini ve büyümesini sağlayan damar yapıcı kök hücreleri transfer edilir. Dolaysıyla dolaylı değil doğrudan etki sağlanır.

 

P-Shot ve O-Shot a alternatif olarak geliştirilmiş daha komplike ve etkili bir uygulamadır. Hasta kanı almak yerine, hastadan kemik iliği aspirasyonu yapılır.  Laboratuvar ortamında sayısı milyonlara ulaşan Hematopoetik ve mezenkimal kök hücreler penis ya da vajinaya enjeksiyon yapılır. Mezenkimal kök hücreler bağ dokuyu oluştururken hematopoetik kök hücreler damar oluşumunu sağlar.

 

Stem shot süreci

 

Hastaya kemik iliği aspirasyonu yapılır. Transfer kitine kemik iliği ve 3 tüp hasta kanı koyulur. Personelimiz kiti soğuk zincirde (+4°C) laboratuvarımıza ulaştırır. Kemik iliğinden izole edilen kök hücreler kültür yapılır. Kök hücreler 37°C  inkübatörde uygun besiyerleri eklenerek çoğaltılır.  3 gün sonra hastaya hematopoetik kök hücreler verilir. 1,5 ay sonra kalite kontrol testlerinin ardından mezenkimal kök hücreler verilir. 1 ay sonra son  eansda kalan mezenkimal kök hücreler verilir.

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
 • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->