home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Estetik International, IMCAS Dünya Yıllık Kongresi’nde Ekip Olarak Yer Aldı

05 Şub

Geçtiğimiz günlerde Paris’te 17. si düzenlenen IMCAS Dünya Yıllık Kongresi’nde bulunan Estetik International ekibi, ülkemizin adını uluslar arası bilimsel bir platformda başarıyla duyurup ve estetik plastik cerrahi alanında farklı konularda deneyim kazanarak Türkiye’ye döndüler.

 

Paris’te 29 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen IMCAS Kongresi, 80 farklı ülkeden, 6000’e yakın katılımcının yer aldığı muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti. Bu sene Estetik International Sağlık Grubu’nun ekip olarak yer aldığı kongrede, Op. Dr. Bülent Cihantimur, kendi geliştirdiği Örümcek Ağı Estetiğini, Çarpık Bacak Estetiğini ve Monaco’da aldığı Altın Bistüri ödüllü Genital Güzelleştirme tekniklerini anlattı.

 

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları yine dikkatleri üzerine çekti

 

Estetik International ‘da Op.Dr.Bülent Cihantimur yönetiminde geliştirilen teknikler yine kongrenin en çok dikkat çeken uygulamaları oldu. Kongre açılışını geleceğin estetik cerrahisi olarak nitelendirilen Genital Güzelleştirme tekniği ile yapan Cihantimur’un sunumu ilgiyle izlendi. Sonraki gün sunumunda, ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak, yüz, göğüs, karın, kol ve bacak gibi bölgelere uygulanabilen Örümcek Ağı Estetiği’ni anlattı. Kongre’nin kapanışını ise dünya tıp literatüründe soyadıyla anılan Cihantimur Yağ Transfer sistemiyle uygulanan Çarpık Bacak Estetiği ile yapan Op.Dr.Bülent Cihantimur, tekniğin klasik ameliyatlarının olası risklerini ortadan kaldıran, kesisiz ve son derece kısa bir sürede uygulanan avantajlarına dikkat çekti. Ayrıca, 2 farklı oturumda da başkanlık görevini yerine getirdi.

 

Ekip sunum ve workshoplara katıldı

 

Aynı anda pek çok oturumun gerçekleştiği, sektöre ait bilgi paylaşımlarının yapıldığı, eğitimlerinin verildiği ve çok kapsamlı bir fuar alanının olduğu kongrede, Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Uzm.Dr. Nihal Çalışkan Ergen ve dijital pazarlama müdürü Salih Budak da kendi alanlarında mesleki sunum ve workshoplara katıldılar.

 

 

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->