home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Estetiğin amacı daha fazla mutluluk

27 Tem

Saç ekimi, yağ transferi ve birçok estetik müdahale sürekli gelişiyor. Estetik trendlerini ve bu alanda beklenen gelişmeleri Estetik International Plastik ve Rekonstrüktrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur yazdı.

akşam

Kadınların saçları sıktır. Gelecekte, kadının sağlıklı donör sahalarından erkeğin kafa derisine saç transplantasyonu yapmak mümkün olabilir. 3D yazım, dijital bir modelden her türlü nesnenin üç boyutlu somut bir formunu elde etmeye denir. CAD yönergelerini izleyerek insan hücrelerini üretmekte mümkündür. Başka bir alanda, meniküs doku oluşturmak amacıyla canlı hücreler püskürtmek için 3D yazıcı kullanılabilir. Ayrıca, kol ve hatta yüz uzuvlarının protezleri içinde 3D yazıcılarından yararlanılabilir.

 

Günümüzde, yağ nakli, estetik ve rekonstrüktif amaçlı birçok alanda kullanılıyor. Ancak, kontur bozukluğu tedavisi, akne izlerinin silinmesi gibi ihtiyaçları bulununan zayıf insanlar için bu şimdilik mümkün değil. Tek yumurta ikizleri arasında, genetik yapılarının aynı olmasından dolayı, yağ nakli mümkün; ancak her zaman için vücudun yağı reddetme riski var. Bilim adamları yağ hücrelerinde bulunan HLA’ ları engellemenin bir yolunun arıyor. Buldukarında, insandan insana yağ nakli mümkün olacak.

 

HEPİMİZ GÜZEL VE MUTLU OLABİLİRİZ

 

Bu tür teknikleri uygulamak için kat etmemiz gereke uzun bir yıl var. Ancak teknoloji ilerledikçe, estetik cerrahi daha ucuz, daha güvenli, daha kaliteli ve daha popüler hale geliyor. Hepimiz daha sağlıklı ve daha güzel olursak, geleceğimiz çok daha aydınlık olacaktır.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->