home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Erkeklerin yeni gözdesi: Medikal Estetik

12 May

Medikal dolgu ve botoks uygulamaları erkeklerin de gözdesi oldu. Artık erkekler de medikal estetikten faydalanarak daha canlı ve enerjik bir görüntüye sahip olmak istiyorlar.
 
Ülkemizde erkeklerin medikal estetiğe artan taleplerini; dolgu ve botoks uygulamalarını, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur anlattı:
 
Günümüzün rekabetçi iş pazarında, erkekler, ilerleyen kariyerlerini şansa bırakmamak ve daha taze bir görünüm elde etmek için artık yüz ve bedenlerine son derece dikkat ediyorlar. ABD’li erkeklerde kırışıklık karşıtı enjeksiyon yaptıranların sayısı, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği tarafından yayınlanan 2012 raporuna göre, 2000 ve 2010 yılları arasında 258% artış gösteriyor.
 
Pratik, vakit almayan uygulamalar
 
Ülkemizde de durum farklı değil. Son 5 senedir, özellikle dolgu ve botoks için kliniklerimize gelen erkek hastalarımızın sayısında büyük bir artış var. Dolgu ve botoks, pratik, vakit almayan uygulamaları ve iyileşme dönemi gibi bir zorluğu olmaksızın, anında sosyal hayata dönme şansı veren kolaylıklarından ötürü, çok tercih ediliyor. Fakat elbette kadına ve erkeğe yapılan uygulamalar arasında farklılık var. Çünkü kadın ve erkeğin yüz anatomisi, cilt biyolojisi ve yaşlanma süreci arasında belirgin farklar vardır. Erkekler kadınlardan daha farklı bir uygulamaya tabii tutulmalıdır. Erkek cildi daha kalındır, büyük gözeneklere sahiptir. Erkeklerde daha az deri altı yağı vardır, daha fazla ter ve sebum üretir. Dolayısıyla botoks ve dolgu uygulamalarında bu noktalara dikkat edilmelidir.
 
Birincil hedef: Maskülen estetik
 
Erkeklerin yüz kemik yapısı kadınlara nazaran daha güçlü ve daha belirgindir. Botoks ve dolgu uygulamalarında yapmaya çalıştığımız yaşlanma belirtilerinin önüne geçip, daha taze bir görüntüyü elde etmektir. Zaten erkeklerinde istediği bu, çoğu erkek taze, enerjik ve sağlıklı bir görünüm elde etmek istiyor. İstedikleri pürüzsüz, yumuşak, ipeksi bir cilt ya da yüksek kemerli bir kaş hattı değil. Var olanı korumak ve kesinlikle maskülen çizgiden çıkmamak erkeklerde dolgu ve botoks uygulamalarında birincil hedeftir.
 
Ne işe yarar?
 
• Yanaklar, gözyaşı kanalında beliren çukurluk, nazolabial çizgiler (burun ve yanak arasında belirginleşen çizgiler), belirginliğini kaybeden elmacık bölgesi, barkod çizgileri(dudak üstü ve çevresindeki dikine çizgiler), alt çene bölgesindeki çökme ve sarkma sorunu yaşayanlar
 
• Maskülen yüz hatlarını tekrar ortaya çıkarmak isteyenler
• Yüzündeki ifadeyi kaybetmeden özgün karakteristiğine uygun gençleşmek isteyenler
• Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler
• Anında yüz gençleştirme uygulamasından sonuç almak isteyenler
• Kısa sürede günlük rutin hayatına dönmek isteyenler
• Yüzünde asimetri sorunu olanlar
• Burnunda estetik dışı kavis ve düşüklük olanlar
 
Medikal dolgulardan ve botoks uygulamalarından faydalanabilirler.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->