home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol
Online Tedavi Danışma

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Bülent Cihantimur 28 Haziran 1970 tarihinde Kars’ta dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinin ardından, 1999 senesinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisasını tamamladı. Bir süre İngiltere St. Lawrance Hospital’da çalıştıktan sonra, 1999 senesinde Estetik International’ı kurdu. İlk olarak Bursa’da açılan ve bugün İstanbul ve Ankara’da şubeleri bulunan Estetik International Sağlık Gurubunun halen genel koordinatörlüğünü yapmaktadır.

 

Op Dr. Bülent Cihantimur; Tetik Parmağın Ameliyatsız Tedavisi, İple Örümcek Ağı Estetiği, Cihantimur Yağ Transferi, İple Kepçe Kulak Estetiği, Genital Gençleştirme ve Basit Burun Estetiği gibi kendi geliştirdiği tekniklerle, pek çok akademik makaleye konu olmuştur. Tekniklerin çoğu uluslar arası kongrelerde sunulmuş ve tıp makalelerinde referans olarak gösterilmiştir.

 

2014 senesinde Türkiye’de yılın “Tıp Adamı” ve estetik cerrahiye olağanüstü katkılar yapan kişilere verilen dünya çapındaki organizasyonda“ Golden Bistoury”- “Altın Bistüri” ödülüne layık görülmüş ve ayrıca Dünyanın en iyi 50 Plastik Cerrahı arasına seçilmiştir.

 

Yurt içinde ve yurt dışında, alanında birçok bilimsel çalışmaya imza atan Cihantimur, yazılı basında yer alan makale ve köşe yazılarıyla halkı bilinçlendirmeye ve estetik cerrahi konusunda bilgi vermeye çabalamaktadır.

 

Mesleki birikimini çoğaltmak amacıyla sık sık yurt dışına çıkıp farklı kültürlerin estetik cerrahi gelişimlerini takip eden Cihantimur ayrıca katıldığı ulusal ve uluslar arası kongrelerden her zaman feyz alarak dönüyor.

chat Doktora Soru Sor
--> -->