home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Cerrahi Yüz Germe Rafa mı Kaldırılacak?

07 Mar

Op. Dr. Bülent Cihantimur Örümcek Ağı estetiği ile 2020 yılında cerrahi operasyonlar kadar etkili sonuçlar alınabileceğini ve yüz germe operasyonlarının artık rafa kaldırılacağını söyledi
 
Op. Dr. Bülent Cihantimur:” 2011’den bu yana yaptığım Örümcek Ağı estetiği uygulaması, her geçen gün çok daha fazla avantajıyla geliyor ve sürekli tekniği geliştiriyorum. Söz gelimi artık ilk başlarda az da olsa bazı hastalarımızda yaşadığımız kızarma sorununu görmüyoruz. Günden güne gelen gençleşmeyi çok daha hızlı bir şekilde almaya başladık. Öngörülerime göre 2020 tarihlerinde artık cerrahi yüz germe, Örümcek Ağı estetiği sayesinde ortadan kalkacak. İnsanlar anında cevap alabildikleri, iz bırakmayan, sosyal hayatı engellemeyen ve en önemlisi doğal bir duruş sergileyen Örümcek Ağı estetiği ile gençliğin anahtarını alabilecekler, cerrahi yüz germe operasyonları rafa kaldırılacak” dedi.
 
Örümcek Ağı estetiğinin farkı
 
Örümcek Ağı estetiğinin neden bu denli sevildiğini anlatan Op.Dr. Bülent Cihantimur: “Çok seviliyor, çok popüler bir uygulama oldu çünkü yaptıranlara muazzam faydalar sağlıyor. Öncelikle ameliyatsız, kesisiz bir teknik. Acısız, iyileşme dönemi gibi bir süreci yok, işlemden hemen sonra makyaj dahi yapılarak ya da erkek hastalarımız için, zaman kaybına sebep olmadan iş hayatına dönebilecekleri pratik bir uygulama. Doğallıktan ödün vermeyen bir yapısı var, kolajeni aktif hale getiriyor, cilt kendi kendini onarıyor, yeniliyor ve kırışıklıklar, form kayıpları bu süreçte toparlanıyor, yüz küçülüyor. Örümcek Ağı estetiğini 6 seneye yakın bir zamandır yapıyorum ve tekniğin insanlar tarafından sevilmesi ve sonuçlarının çok iyi olması onu popüler hale getirdi ve birçok benzer yöntemler çıkmaya başladı. Örümcek Ağı estetiğinin en büyük farkı, yerleştirdiğimiz iplerin kalitesi, iplerin anatomiye uygun şekilde diziliş şekli ve uygulayıcının konuya hakimiyetidir. Sanatsal bir bakış açısı gerektiriyor. Herkese aynı adette ip yerleştiremezsiniz. Buradaki belirleyicilik, hastanın cilt yıpranma derecesidir. Dolayısıyla tek yanağa 100’den fazla ip yerleştirdiğim hastalarım var, bu da el becerisini gerektiriyor. İşe yaraması için anatomiyi bilmek ve malzemelerin kaliteli olması gerekiyor” açıklamasında bulundu.
 
Örümcek Ağı estetiği kimlere uygun değil
 
“Örümcek Ağı estetiğini herkes yaptırabilir. Sadece çektiğimizde cildinde 1cm’den fazla deri fazlalığı olmuşmuş bireylere önermiyorum, sonuç almakta zorlanabiliriz. Özellikle yaşlanma belirtileri başlamamış bireyler geciktirme tedavisi gibi görebilirler bu işlemi. Ayrıca ince çizgileri, kaz ayakları ve barkod çizgileri belirmiş veya cildinde form kayıpları yaşayanlar da yaptırabilir. Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi, çünkü önlemiş, yaşlanmanın önüne geçmiş oluyorsunuz. Cilt yıpranma derecesi ne kadar fazla ise, yerleştirdiğimiz ip sayısı da bir o kadar artıyor” diyen Cihantimur zamanında önlem almanın gençleştirme tedavilerinde çok önemli bir yeri olduğunun altını çizdi.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->