home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Burun Estetiği Neştersiz ve Acısız

Burun Estetiği 10 Dk. Ameliyatsız Dahi Yapılabilmektedir

 

Burun Estetiği artık çok daha kolay yapılıyor. Burnundaki küçük kusurlardan rahatsız olanlar ya da ameliyat olmaktan korkanların imdadına Basit Burun Estetiği yöntemi yetişiyor. Neştersiz acısız, morluksuz ve iz bırakmadan uygulanan bu yöntem sadece 10 dk. sürüyor ve burun yepyeni bir görünüme kavuşuyor. Böylece Ameliyatsız Burun Estetiği mümkün oluyor, fakat problemi daha büyük olanlar da hiç korkmamalı gelişen yöntemler ile Burun Estetiği artık çok daha kolay yapılabiliniyor.

 

Dünya üzerinde en fazla uygulanan cerrahi girişimlerin başında geliyor. Burnun yüzün tam ortasında ve yüz güzelliğine etkili bir katkı yapması dolayısıyla, estetik açıdan sorunlu bulunan ve ayrıca sağlık açısından problemler de yaşatan burnun, iç ve dış şekil bozuklukları düzeltiliyor. Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde yapılan operasyonlar, hastanın psikolojisini birinci planda tutan yaklaşımla, iyileşme süreci boyunca konforu ilk günki gibi sağlayarak, yüz güzelliğinin bir bütün olduğu bilincinden hareketle planlanmaktadır.

 

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

 

       • Burun içyapısından dolayı, yetersiz ya da eksik nefes alan, horlama, uyku apnesi gibi sağlık sorunu yaşayanlar,
       • Burnunda estetik sorunları olanlar,
       • Sağlık ya da estetik açıdan problemli bir buruna sahip, ergenlik dönemini geçirmiş kişiler,
       • Burnundaki estetik sorunlar yüzünden özgüven kaybı yaşayanlar,
       • Bir önceki operasyonundan memnun kalmayanlar.

 

Burun estetiği nasıl yapılır?

 

Estetik International Sağlık Grubu olarak, burun ameliyatı öncesinde hastalarımıza dijital simülasyon teknolojisinden faydalanarak, operasyon sonrası nasıl bir görüntüye ulaşacaklarını, farklı versiyonlarla gösteriyoruz. Bu sayede hastalarımız, herhangi bir sürprizle karşılaşmadan, güven içerisinde operasyona giriyorlar.  Kliniklerimizde burun operasyonu olacak hastalarımızın burun sorununu netleştirdikten sonra, hangi tekniği kullanacağımıza ilişkin planlama yapıyoruz.

 

Basit Burun Estetiği:

  
Lokal anestezi altında yapılan ve Estetik International Sağlık Gurubu bünyesinde son derece kısa bir süre içerisinde uygulanan bir tekniktir. Burun ucuna şekil vermek, doğuştan ya da zaman içerisinde yer çekimine bağlı olarak da düşebilen burun ucunu kaldırmak amacıyla yapılan bir operasyondur. Kesi yapılmadan, tampon, alçı ve benzeri aparatlar kullanılmadan sadece iple uygulanan bu teknik, operasyon sonrası hastalarımıza en konforlu süreci yaşatmaktadır.

 

Burun Estetiği:

  
Kemerli ya da bir darbe sonucu formunu kaybetmiş burun yapısına uygulanan klasik burun ameliyatlarıdır. Burun ameliyatlarında en fazla dikkat ettiğimiz konu, hastanın yaşı ve cinsiyetidir. Ayrıca yeni burun tasarımında, total yüz kontürüne uygun olması ve mutlak kişiye göre tasarlanmış bir plan çerçevesinde yapılması hedeflenir.
Sekonder Burun Estetiği: Revizyon burun tedavileri olarak da söyleyebiliriz, daha evvel burun ameliyatı geçirmiş hastalara uyguladığımız bir operasyondur. Burnunda çökme olan, istediği gibi bir buruna sahip olamayan, iyileşme dönemi geçtikten sonra nefes almama ya da koku alamama gibi sorunlar yaşayan hastalar bu operasyonu yaptırabilirler.

 

Burun Estetiği Yaptıranlar

 

Burun Estetiğinin Olmazsa Olmazları

 

Her zaman dile getirdiğimiz gibi, burun yüzün tam ortasında, yüz güzelliğine katkı sağlayan bir organımızdır. Fakat özellikle vurgulamak isteriz ki, cilt, dudak, göz ve saçlar, her zaman burundan önce gelen ve mutlaka canlı ve taze kalması gereken bölgelerdir. Bu sebeple burun estetiğine bakış açımız, çoğu estetik cerrahi kliniğinden farklı olup, kişiye özel burun tasarımlarının yapılması gerektiği düşüncesindedir ve bu öğretiyle hareket etmekteyiz. Her hastanın yüz kontürü, cilt yapısı birbirinden farklıdır. Herkese aynı burun tipinin yapılması, güzel bir burun ama yüze uyumsuz, total güzelliği gölgeleyen bir unsur olarak karşımıza çıkar. Burnun gözle, dudak yapısıyla ve çene ve elmacık kemikleriyle uygun olması ve tasarımın tüm bu öğeler ışığında planlaması gerekmektedir.

 

Çoğu hasta için önemli ve hatta bazen şaşırtıcı iyileşme ve değişim yaratabilmesine rağmen; gerçekte burun yapısının güvenle değişmiş olması, ileride hastaya yeni sorunlar çıkarmaması açısından çok önemlidir. Bu doğrultuda bu ameliyatı olmak isteyenlerin cilt kalınlığı, iskelet boyutu gibi anatomik hususlara ek olarak; fonksiyonel kısıtlamalar ve uzun vadeli dayanıklılık gibi konular dikkate alınmalı ve bu alt yapıya uygun olarak planlama yapılmalıdır. Hastanın istekleri çok önemli olmasına rağmen söz gelimi ultra-ince bir burun yapısı isteği ve bunu yapmak için girişilen teşebbüs komplikasyonlara yol açabilir. Bu sebeple hastadan gelen talepler, hastanın talebine karşılık anatomik yapısı ve yüz kontür hattı mutlaka irdelenmelidir. Zarif çizgileri ile daha iyi bir biçimle yeniden şekillendirilmiş bir burun ve buna uyum sağlayan hoş bir kontur yapısı hemen hemen her sağlıklı hasta için mümkündür. Bu sebeple bu operasyonda mutlaka yüzün tamamına bakılarak hareket edilir. Burun estetiğinde amaç sorunları giderip, yüz kontürüne uyumlu ve estetik olduğu anlaşılmayan yeniden şekil verilmiş bir yapıya ulaşmaktır.

 

Bilgisayarlı görüntüleme

 

Karmaşık bir ameliyat yerine, her zaman fonksiyonelliği ön planda tutulmuş ve yüz bütününe uyum sağlayan planlamayı uygun görmekteyiz. Estetik International kliniklerinde ayrıca oluşturulan yeni burun yapısını 3D dijital simülasyonla görebilir, operasyon sonrası burnunuzun alacağı nihai sonucu bilgisayarlı görüntüleme sayesinde inceleyebilirsiniz.

 

Burun Estetiği Sonrası

 

Ameliyat sonrasında yapılan tekniğe göre değişen şekillerde ve bünyenize bağlı olarak, şişme, morarma ve ağrı hissetmeniz son derece doğaldır. Hızla, günden güne fark eden seyirde burnunuzdaki ödem, morarma gibi sorunlarınız geçer. Ortalama 1 hafta sonra sosyal hayatınıza geçiş yapabilirsiniz. Basit burun estetiğinde ise, derhal sosyal yaşantınıza dönmeniz mümkündür. Bu dönemde burnunuzu güneşin zararlı ışınlarından ve dış etkenlerden kaynaklanan darbelere karşı korumanız gerekir. Geniş yakalı kıyafetler giymek ve geniş şapkalar takmak size kolaylık sağlayacaktır. Gözlük kullanımı yerine lens takmak, denize veya havuza girerken dikkatli olmanızı öneririz. operasyon sonrasında yeni burun şeklinizin tam manasıyla oturması 6 ayı bulabilir. Bu sebeple nihai sonucu görebilmek için sabırlı olmanızı ve süreç boyunca doktorunuzu olası gelişmelerden haberdar etmenizi öneriyoruz.

 

Tampon ve alçı

 

Burun estetiğinin tam manasıyla sağlıklı bir şekilde iyileşmesine olanak sağlayan alçı ve tamponlar, pek çok hastanın en fazla korktuğu konuların başında geliyor. Bugün delikli tamponlarla çok daha rahat nefes alındığını hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca burnunuza yerleştirilen tamponlar bir ya da 2 gün sonra acısız şekilde çekilerek çıkartılır, alçı ise ortalama 1 hafta sonra kaldırılır.

 

Hizmet Anlayışımız

 

Bu ve benzeri estetik cerrahi operasyonları kişiye özel yapılır. Kişinin kendisine en yakışacak oranların tespiti ve sonrası doktorunun önerileri ile yüzünüze en uygun ölçüler belirlenerek size dijital olarak sunulur. Dijital ortam da ameliyat sonrası gerçeğe en yakın şekilde ne ile karşılaşacağınızı büyük ölçüde görerek her türlü sürpriz sonucun önüne maksimum orada geçilerek hastaların memnuniyeti için gerekli tüm işlemler itina ile yerine getirilmektedir. Operasyon esnasında son teknolojiden tamamen faydalanılır. Doktorlarımız tüm dünyadaki bilimsel gelişmeleri kaçırmaksızın takip ederek çeşitli kongrelere bazen sunum yapmak bazen de yeni gelişmeler hakkında bilgi almak için katılarak her zaman en gelişmiş bilimi sizlerle paylaşmak için çaba sarf ederler.

 

Estetik İnternational İstanbul Merkezli olarak ülkemiz başta olmak üzere dünya geneli hastalarımıza uzun yıllardır hizmet vermektedir. Hastalarımız tamamı tüm çalışanlarımızın özverili çalışmaları ile birlikte Estetik Merkezimize ilk girişinizden taburcu olana kadar kusursuz hizmet almanız için çalışmaktadırlar. Taburcu sonrası da hastalarımızın takibini özenle yapıyor kendilerini mutlu ve güzel hissettiklerinden emin oluyoruz.

 

Ayrıntılı Bilgi

 

Daha geniş bilgi almak için lütfen hemen bizimle irtibata geçin. Temsilcilerimiz sizin tüm sorularınızı cevaplayarak merak ettiğiniz konularda sizlere yardımcı olmak için eğitilmişlerdir. Yüksek kalite standartlarımız hasta memnuniyeti için özenle düzenli olarak kontrol edilmekte ve tüm personelimiz sıklıkla eğitimlerden geçirilmektedirler.

Estetik International Sağlık Gurubu’nda kendinizi özel hissedersiniz…

Sıkça Sorulan Sorular
Tıp dilinde Rinoplasti olarak kullanılır ve burnun yeniden şekillendirilmesi manasına gelir. Sadece burnun yeniden şekillendirilmesin de değil, doğum kusurları veya sonradan oluşmuş travmalar sebebiyle fonksiyon kayıpları yaşayan burunlar için gerçekleştirilen cerrahi işlemlerdir.
Fiyatlar için Estetik International kliniklerimizi veya çağrı merkezi hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı kamuya açık mecralarda estetik cerrahi maliyetleri hakkında bilgi verilmesini yasaklamıştır.
Genellikle güvenli cerrahi işlemdir, ancak hercerrahi operasyonda olduğu gibi, bazı olası riskleri barındırmaktadır. Gelişen teknoloji ve kurumumuzda görev yapan profesyonel cerrahlarımız, risklerin azalması ve hasta memnuniyeti için ellerinden gelen performansı göstermektedirler.
Öncelikle Bu operasyonunu yapacak olan cerrahla bir araya gelerek muayeneniz yapılır ve gerçekçi beklentiler üzerine yoğunlaşarak planlama yapılır. Burun ve yüz hattınıza uygun olan operasyon tekniği belirlenir. Bu sırada doktorunuz size operasyon öncesinde yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken konulara dair bilgiler aktarır. Ameliyat için kararlaştırılan güne kadar doktorunuza kafanıza takılan herhangi bir soru için ulaşmanız mümkündür.
Sigara dokuların oksijensiz almasına neden olan zararlı bir alışkanlıktır. Sigara içerek ameliyat sonrasında iyileşme sürecinizi uzatırsınız, hem de alacağınız anestezinin verimini azaltırsınız. Bu sebeple sigara içtiğinizi mutlaka doktorunuza söylemeli ve en az 2 hafta önceden sigarayı bırakmalısınız. Belki de bu, tamamen sigarayı bırakmak için iyi bir zaman olabilir.
Seçilen tekniğin çeşidine göre ameliyat prosedürleri farlılıklar içerirler. Genellikle genel anestezi altında ve mevcut burun durumunuza bağlı olarak, açık ya da kapalı teknikle operasyon yapılır. Fonksiyonel ve estetik açıdan burna şekil verildikten sonra operasyon tamamlanır.
Size yapılan cerrahi tekniğe göre, burnunuza ilk bir hafta için tampon ve alçı konulur. Ameliyattan sonra yine ilk hafta göz çevresinde orta seviyede şişlik, hafif ağrı ve morarma olabilir. Bu süre boyunca doktorunuzun önerilerine dikkat etmelisiniz. Bir hafta sonra günden güne hızlanan bir şekilde iyileşme sürecini yaşarsınız.
Sonrasında en fazla iki hafta boyunca yorucu faaliyetlerden kaçınmalısınız. Burnunuzu darbelere ve güneş ışınlarına karşı korumalısınız. Bunun için büyük koruyucu şapkalardan faydalanabilirsiniz. Doktorunuz size günlük aktivitelere dönüş için güvenli bulduğu zamanı bildirecektir.
Burnunuzdaki şişlik iner inmez burun estetiğinizin sonuçlarını genellikle görebilirsiniz. Solunumla alakalı olarak genellikle sorun yaşamazsınız. Nihai sonuç ve tam manasıyla görüntünün oturması 6 ayı bulabilir.
Eğer nefes alma veya fonksiyon kaybı gibi sorunlarınız yoksa, ameliyatsız basit burun estetiği veya dolgu uygulamalarıyla burnunuza şekil verilebilir, profil eksiklikleri giderilebilir ve hatta burun ucu kaldırılabilir.

 

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
 • Uzmana Danışın

eda

 

Yapılan operasyonlardan ve hizmetlerden çok memnun kaldım ...

5

Yeşim

 

Kendi geliştirdiği teknikler ile meşhur biryer değiilmiş s...

5

Sena

 

hemşirelerinin güler yüzlülüğü sayesinde memnuniyetim artt...

5

gökçec

 

Estetik burun ameliyatından çok korkuyordum ama yaptırmakt...

5

Şulecan

 

hiç ameliyat olmamıştım çok korkuyordum fakat çok memnun k...

5
chat Doktora Soru Sor