home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Basit Burun Estetiği

Basit burun estetiği, neştersiz burun estetiği olarak da geçen son teknolojik bir uygulamadır. Burnun insanın ifadesini ve yüz güzelliğini tam manasıyla değiştirdiği ve sorunlu bir buruna sahip olan herkesin burun estetiği yaptırmayı düşündüğünü biliyoruz. Fakat burun estetik ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin uzaması ve yüzün 2-3 hafta kadar şişlik ve morluklar altında kalması, çoğu insanın burun estetiğinden kaçmasına sebep oluyor.

 

Basit burun estetiği ise, işte tam bu noktada en güzel alternatiflerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Lokal anestezi ile 15-20 dakika süren basit burun estetiği, şişme ve morarma gibi sorunların neredeyse hiç olmadığı, tampon ya da alçı kullanılmadan, ertesi gün işinize dönebileceğiniz bir konfor sağlıyor.

 

Son yıllarda estetik cerrahideki en büyük gelişmeleri incelerseniz, ameliyatların kısaldığını ve farklı teknikler sayesinde oldukça kolaylaştığını fark edersiniz. Bu noktada amaç hastaların çok daha çabuk iyileşmesi, işlerine en kısa zamanda dönmeleri ve elbette ameliyat risklerinin azaltılması olarak söylenebilir.

 

Basit Burun Estetiği Hakkında

 

Basit burun estetiği ameliyatı yaptırdığınızda, estetik operasyon sonrasında görülen şişliklerin çok az olması tekniğin önemli bir avantajlarındandır. Morarma ise bu kolay burun estetiği ameliyatında hiç beklenmiyor. Bu teknik ile ameliyat olan bir hasta ertesi gün normale yakın bir şekilde işine dönebiliyor. Burun ameliyatlarında kullanılan tamponlar yada burun alçıları da bu teknikte kullanılmıyor. Neştersiz burun estetiği de denilen bu operasyonlarda, ağrı ve iz diğer burun ameliyatlarına nazaran çok daha az seyrederken, ameliyatın çapı küçüldüğü için riskler de yine azalıyor.

 

Basit burun estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Basit burun estetiği, lokal anestezi yöntemi kullanılarak yapılan bir operasyondur. Çalışma yapılacak alan uyuşturulduktan sonra sadece burun içerisine çok küçük kesiler yapılarak, ince uçlu aletlerle burun düzeltilmeye başlanır. Basit burun ameliyatının temel işlevi burnun uç kısmının şekillendirilmesi ve yükseltilmesidir.

 

Basit Burun Estetiğinden sonra Normal Hayata Dönüş

Basit burun estetiği işlemi oldukça basit bir operasyondur, işlem sonrası hasta, hastaneden hemen çıkabilir, ertesi gün normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yaşam boyu kullanacağınız güneş koruma losyonları, güneşten alınan hasarı minimize ederek gençleşmiş görünümünüzü korumaya yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

 

Basit Burun Estetiğinin Avantajları

  • Basit burun estetiği ortalama 15-20 dakika süren oldukça kısa bir operasyondur.
  • Morluk ve şişliklerin neredeyse hiç görülmediği kolay burun estetiği operasyonunda, herhangi bir ağrı ve sızı yaşanmıyor.
  • Basit burun estetiği operasyonu gerçekleştikten 1 saat sonra eve gidilebilir ve hatta ertesi gün tekrar iş hayatına başlanabilir.

 

Daha fazla bilgi almak için lütfen Burun Estetiği sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Videolar

 

Sıkça Sorulan Sorular
Alçısız, tamponsuz, maksimum konfor sağlayan bir burun operasyonudur. Burun ucunu kaldırmaya yönelik, burnunda radikal bir değişim istemeyen hastalara yapılır
Evet, farklıdır, özellikle revizyon tedavileri en zorudur.
Burnun ucunu kaldırmak isteyen, klasik burun estetiği operasyonundan korkan, anında sosyal hayata geçiş yapmak isteyen, radikal bir değişim istemeyen herkese yapılabilir.
18 yaşını tamamlamalarını öneriyoruz
Evet dijital simülasyon sayesinde operasyonun nihai sonucunu gösterebiliyoruz. Hastamız operasyondan sonra nasıl gözükeceğini görebiliyor ve bu sayede sürprizlerle karşılaşmıyor.
Medikal iplerle kesi yapmadan sadece noktasal girişlerle burnun ucunu yukarı kaldırıyoruz. Lokal anestezi altında yapılıyor. Ortalama 15, 20 dakika sürüyor.
Her mevsim yapılabilir. Kesi yapılmadığı için klasik burun ameliyatı gibi burnu güneşten olabildiğince korumaya çalışmak gerekmiyor, yeterince, olması gerektiği gibi korunması yeterli.
Hemen seyahat edilebilir. Duruma göre, 1 gün istirahat edilmesi önerilebilir.
Ertesi gün iş hayatına dönüş yapılabilir.
Hayır, zaten tekniğin en büyük ve konforlu özelliği de tampon kullanılmıyor olmasıdır.
Tamponsuz, alçısız ve neştersiz bir uygulamadır
Kesi yok, mikro, noktasal uygulama yapılır
Lokal anestezi altında yapılır
İyileşme süreci son derece kısadır
Sosyal hayata anında geçiş sağlanır
Basit, risksiz bir uygulamadır
Klasik burun estetiğinden korkanlara alternatif bir operasyondur
Hastaya operasyon sonrası hali, dijital ortamda tasarlanarak gösterilir
15-20 dakika içinde uygulama tamamlanır
Evet, ufak bir müdahale ile kemer törpülenebilir
Birkaç gün burnu dış etkenlere ve darbelere karşı korumak yeterlidir
Sizin ağrı eşiğinize bağlı bir durumdur ama hastalarımızın % 98’i ağzı ve ya sızı duymadıklarını söyler
15-20 dakika
Lokal anestezi altında yapılıyor
Ortadoğu başta olmaz üzere dünyanın hemen her yerinden ziyaretçilerimiz var
Sınır ötesi hasta henüz evindeyken tüm süreç planlanıyor. Randevu saatinden kalacağı yere, havaalanından karşılama sürecinden dönüş yolculuğuna kadar her şeyi bilerek gelir. Kendisine eşlik eden hasta danışmanları her zaman yanında, tüm süreç boyunca ona eşlik eder. Randevuyu evindeyken alır ve ön muayenesi bile evindeyken yapılır. Bize dijital ortamda resimlerini gönderir ve bizler ilk görsel muayeneyi bu şekilde yaparız ve operasyonun planlanması da ortaya çıkar.
Havaalanında uluslara arası hasta birimimizden bir sağlık danışmanı arkadaşımız hastamızı karşılar. Planlama nasıl yapıldıysa, bu sürece uygun şekilde hareket edilir. Randevu saati, operasyon günü kısaca her şey bir organizasyon kapsamında yapılır. Aksaklıklar yaşamamak için tüm bunlar titizlikle yapılıyor.
Telefon, e mail, dijital platformlar her daim sınır ötesi hastamızın hizmetindedir. Dilediği zaman arayabilir, soru sorabilir. Zaten sağlık danışmanı arkadaşlarımız ve uluslararası hasta birimi personelimiz sınır ötesi hastayı ülkesine döndükten sonra sürekli takip eder ve bilgiler alır, aktarır.

(20 oy, 4,05)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->