home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Bahar Temizliğine Bedeninizden Başlayın

07 Mar

Kışın yorgunluğunu bir tarafta bırakmak, bahara yenilenmiş bir bedenle girebilmenin formülü ozon terapi
 
Estetik International Sağlık Grubu bünyesinde yapılan Ozon terapi hakkında, kurum açıklamalarda bulundu: “Ozon terapi, hastanın kendi bedeninden alınan kana medikal ozon gazı enjeksiyonu yapıldıktan sonra, tekrar aynı kanaldan verilmesi suretiyle yapılıyor. Toksinlerin atılması, dokuların yenilenmesi, bağışıklık ve dolaşım sisteminin güçlenmesi amacıyla yapılan ve bedene çok fazla fayda sağlayan ana ozon terapi yöntemidir. Kan alındıktan sonra bir süre ozonun kanla homojen bir kıvama gelmesi için beklenir. Bu süre zarfında kanın bir nevi demlendiğini, kanın çok daha parlak ve kırmızı renge dönüştüğünü gözlemleyebilirsiniz. Alınan kan ozonla birleştirdiğinde içinde bulunan patojenlerden arındırılmış olur ve tekrar hastaya enjekte edildiğinde ise otojen bir etki yaratarak yani bir nevi kendi aşınışını üreterek, nüfuz etmesi sağlanır.
 
Enerji kazanın
 
“Ozon terapinin bu doğrultuda, çok sıkı protokollere sahip, tıbbı bir işlem olduğunu söylemeliyiz. Eğer majör tedaviden olumlu yanıtlar almak istiyorsanız, mutlaka konusunda uzman bir klinikte tedavi olmanızı öneriyoruz. Kliniklerimizde uygulanan ozon terapi mevcut yapılan tedavilerinizin önüne geçmeden kümülatif bir fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ozon terapi sayesinde gençleşerek 18 yaşındaki birinin enerjisine kavuşabilirsiniz. İktidarsızlık, stres, kanser, kronik yorgunluk, unutkanlık, ülser, mantar hastalıkları, romatizmal ağrılar, obezite, kabızlık, astım, Alzheimer gibi pek çok hastalığın tedavisinde ozon terapi kullanılabilir.
 
Oksidatif stresi azaltır
 
Ozon tedavisi ile oksidatif stresin azaltılmasının veya yok edilmesinin mümkün olduğunu böylece hücrelere verilen zararın önlenebileceğini söyleyebiliriz. Hasarın durması var olan hastalıklarda geri dönüşü ve iyileşmeyi ciddi anlamda destekler. Ozonun üç önemli etki mekanizması ile etki gösterdiğini, oksidatif stresi dolayısıyla hücre ve organ hasarını engellediğini artık çok iyi biliyoruz. Tüm bu olumsuz tabloyu yenmeniz ve sağlıklı, dinç bir bedene kavuşmanız için, bu bahar temizliğine ihtiyacınız var”.

  • chat Doktora Soru Sor
    --> -->