Ameliyatsız Estetik ( Örümcek Ağı Estetiği)

Örümcek ağı tekniği ile zamanı tersine çevirin!

Ameliyatsız Estetik ( Örümcek Ağı Estetiği)

 

Örümcek Ağı Estetiği Mucizelerine Devam Ediyor
Hatice Hanım ince cilt dokusuyla Örümcek Ağı Estetiğine en uygun hastalardan birisi. Kendisine aynalara baktığında gördüğü ve ona mutsuzluk veren görüntüsünün burnundan değil, aslında form kaybetmeye başlamış olan cildinden kaynaklandığını anlattık. Sadece burnuna dokunarak, arzuladığı canlı ve enerjik yapının oluşturulamayacağını, U şekline dönmeye başlayan yüz hatlarını V şekline getirerek eski formuna getirebileceğimizi ifade ettik.

Bu doğrultuda Hatice Hanım’a tüm yüz Örümcek Ağı Estetiği başta olmak üzere, Basit Burun Estetiği, Cihantimur Yağ Transferi ve göz çevresine yağ enjeksiyonu yapıldı. 1 saat süren başarılı operasyon sonrasında hemen ertesi gün sosyal hayatına geçiş yapan Hatice Hanım’ın mutluluğu, bizlere pozitif enerji yükledi. Operasyon öncesi acı çekmekten çok korktuğunu dile getirmiş olsa da, uygulamanın hemen sonrasında ve ilerleyen günlerde defalarca hiç acı çekmediğini bizlere anlattı.

 

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak, daha da derinleşmeye başlar. Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden olur. Yüzünüzdeki değişimi eski resimlere bakarak çok daha net bir şekilde anlamaya başlarsınız. Örümcek Ağı Tekniği işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlemenize fayda sağlar. 

Ameliyatsız estetik tekniklerin en iyi uygulayıcısı olan Op. Dr. Bülent Cihantimur’un bizzat geliştirmiş olduğu Örümcek Ağı Yöntemi, isim ve patent hakkı kendisine ait olan bir tekniktir. Ameliyatsız Örümcek Ağı Estetiği ilhamını, doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil ve mekanizmasından almaktadır. Örümcek ağı estetik açısından son derece ilgi çeken şeklini, tesadüfen, gelişi güzel oluşturulmamış yapısı incelendiğinde, karşımıza insanlığa fayda sağlayacak bazı özellikler görülmüştür.  Tekniğin isim babası olan Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2000’li senelerden bu yana tekniğin geliştirilmesi için ARGE çalışmaları yapmış ve Estetik International kliniklerinde uygulamaya başlamıştır.

 

 

Örümcek Ağı Estetiğinin Temel Prensibi

Örümcek ağı estetiği uygulamasında, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağı gibi işlenir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz örümcek ağı estetiği temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Vücut reaksiyon vererek,  anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etki, yöntem ve işleyiş mekanizması farklıdır. 


Örümcek Ağı Estetiği Neden Çok Tercih ediliyor?
Ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri içerisinde en etkin sonuçların alınabildiği Örümcek Ağı Estetiği, sosyal hayattan koparmayan, kısa sürede uygulanan, şişlik, morluk gibi cerrahi işlemlerin olası komplikasyonlarına yol açmayan, çağdaş bir uygulamadır. Örümcek ağı estetiği yaptıranlar tekniği en çok “basit bir uygulamayla, cilt germe işlemini başarıyla yerine getirmesi” sebebiyle tercih ettiklerini ve sosyal hayattan koparmadan, işlem sonrası makyaj dahi yaparak klinikten ayrıldıkları için sıcak baktıklarını belirtiyorlar.

Örümcek ağı estetiği uygulamasından hemen sonra canlanmaya başlayan cilt, cilt tipine, beslenme tarzına ve mevcut yaşa bağlı olarak gelişimini devam ettiriyor. Örümcek ağı estetiği asıl etkisini 3. aydan başlayarak belli ediyor ve yine kişinin hayat tarzına göre ortalama 3 sene kadar etki mekanizmasını koruyor. Tekrarlanabilir bir uygulama olması yine örümcek ağı tekniği yaptıranların tercih sebepleri arasında yer alıyor. Yaşınızı bir nevi uygulama yaptırdığınız yaşta donduruyorsunuz diyebiliriz. Söz gelimi 30 yaşında örümcek ağı estetiği yaptırdıysanız, 35 yaşınıza geldiğinizde, hala 30 yaşında bir cilde sahip oluyorsunuz. Bu şekilde tekrarlayarak yapılan uygulamalar, yaşa bağlı olarak azalan kolajen üretimini uyarır ve yaşınızı dondurmanıza fayda sağlar.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Fayda Sağlar?

    •  Yüzünde kırışıklıkları olan,

    •  Yüzünde sarkma yaşayan,

    •  Alt göz kapak ve çevresinde kırışıklıkları olan,

    •  Dudak ve ağız çevresinde form kaybı yaşayan,

    •  Çene altı çizgisi ve gıdısı belirgin hale gelen,

    •  Yüzünü gençleştirmek ve yenilemek isteyen,.

    •  Kadın ya da erkek fark etmeksizin her iki cinsinde faydalanabileceği ameliyatsız bir tekniktir.

 

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Örümcek Ağı Estetiği öncesi cilt temizlenir ve cilde lokal uyuşma sağlayan anestezik krem sürülür. Muayene esnasında belirlenen sorunlu bölgelere ince uçlu iğneler vasıtasıyla ipler cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlenir. Belirlenen adette ip yerleştirildikten sonra, cilt tekrar temizlenir ve işlem tamamlanır. Örümcek Ağı Estetiği ortalama yarım saat sürmektedir.
 

Örümcek Ağı Estetiğinde Kaç Adet İp Kullanılır?
Kaç adet ipin kullanılacağı hastanın yüzündeki deformasyona ve yaşına göre değişkenlik gösterir. 30’lı yaşlardaki bir bayana genel olarak 100 adet uygulanırken, yaş ilerledikçe kullanılan ip sayısı da artar.
 

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Neler Yaşanır?
şlem sonrası hemen sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz. Cildinize uygulamanız gereken herhangi bir bakım ya da kür yoktur, her zaman kullandığınız nemlendiricinizi sürebilir, makyajınızı yapabilirsiniz. Hastalarımızın %98’inde herhangi bir morarma, şişme, alerji ya da diğer cilt reaksiyonlarına rastlamazken, %2 lik bir kısımda geçici süreçler yaşanabilmektedir. Cilt altında yaşananlar ise şu şekilde özetlenebilir: Cilt yerleştirilen iplere anında tepki vererek, kolejen üretimini hızlandırır, iplerin etrafına kendi ağını örmeye başlar. 6 aylık süre zarfında ipler erir ve cilt nihai gergin, canlı ve pürüzsüz haline ulaşır. Uygulama sonrası aradaki fark hemen gözlemlenir. Cilt giderek gerilir. 3 ay sonra değişimi, 6 ay sonra ise, büyük değişimi deneyimlersiniz. 
 

Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları 

   •  Ortalama yarım saat süren son derece kısa ve etkili bir uygulamadır,

   •  Ağrısızdır,

   •  Kesi yapılmaz,

   •  Uygulama sonrası hemen makyaj yapılabilir,

   •  Uygulama sonrası anında sosyal hayata dönüş yapılır,

   •  Kullanılan ipler kendiliğinden eriyen, zararsız medikal ürünlerdir,

   •  Son derece basit, risksiz ve güvenli bir işlemdir,

   •  İz ya da diğer olası komplikasyonları yoktur,

   •  Tekrarlanabilen bir uygulamadır,


 
 
Yorumlar
Gül Ünal
28.02.2015 10:12:21
Doktorum Mehmet Beye Ankara personelizden çok memnunum özellikle Dilek hanım Sevim hanım resepsiyonda çalışan arkadaşalara Hepsine güler yüzlü ve ilgili olmalarından dolayı teşekkür ederim Ankara Şube
Semra Kartal
28.02.2015 10:08:58
Herşey fevkalade 10 üzerinden 10 veriyorum güleryüzlü personele teşekkür ederim Ankara Şube
Saniye Bozkurt
28.02.2015 10:07:52
Gayet sıcak ve ilgili bir ortam .En başta güler yüzü ve samimi açılkamalarıyla beni aydınlatan Dilek hanıma pozitif enerjisinden ve ilgisinden dolayı Sevim hemşireye ve değerli dokoruma taşekkür ederim Ankara Şube
kamurn uzun
05.11.2014 18:03:09
hizmet olarak son derece memnunum yaptırdığım uygulamanın neticelerini zamana bağlı olarak görüyorum memnuniyetim her geçen güne bağlı olarak değişiyor.devamını düşünüyorum temizlik ve hijyen son derece güzel personel mükemmel böyle bir hizmet verdiğiniz iin sonsuz teşekkür ederim Ankara Şube
Gülizar K.
05.09.2014 09:58:38

Kliniği çok hoş ve samimi buldum. Hizmet kalitenize sözler kafi değil. Doktorum Bülent beye ve ekibindeki bayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

Birsen E
31.08.2014 16:05:48
Ankara´ daki Dr.Mehmet bey ve ekibi de Bülent bey´in başarılarından nasibini almış şiddetle tavsiye ederim.Tum Ankara ekibine başta Mehmet bey olmak üzere teşekkürler.
Ebru H.
27.08.2014 11:24:01

örümcek ağı teknğini yaptırdım ve çok memnun kaldım dr bülent bey ve asistanlarına ilgileri için çok teşekkür ederim

Nil Y.
22.08.2014 17:01:25
Göstermiş olduğunuz ilgiye ve sağladığınız konfora güler yüze çok teşekkürler. Bülent Cihantimur´un ellerine sağlık. yapılan işlemden son derece memnun ve tatmin olmuş durumdayım...
Gülseren D.
15.08.2014 16:22:04
Doktor bey çok güler yüzlü personel çok ilgili ve güler yüzlü herkese tavsiye ederim. Ben her konuda tatmin oldum. Mükemmel ortam
İnayet Ş.
15.08.2014 16:19:07
Tüm personel son derece mükemmel samimi cana yakın ,ilgili yıllardır bu kurumla yıllardır iş yaptığımdan çok memnunum iyi ki varsınız.
İklim Duru D.
15.08.2014 16:15:45
Gelmeden önce çok tereddütlerim vardı. Ama personelin sıcak ilgisini görünce tereddütlerimin yerini uygulamanın nasıl geçeceği ile ilgili heyecana bıraktı. Bülent beyin usta ellerinde kendimi çok güvende hissettim. Her şey yolunda gitti operasyon boyunca. Umarım bundan sonraki süreçte de bir sorun yaşamam. Teşekkürler Bülent Bey ve Estetik international ekibine...
Maria G.
09.08.2014 18:24:21
Doktorumuzdan Bülent Bey ve tüm personelden çok memnun kaldım. Herkese çok teşekkür ederim. Tüm arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum zaten. İyi günler!!! Başarılarınızın devamını dilerim!!!
Nalan T.
09.08.2014 14:29:47

Her şey ve herkes dört dörtlük. Her şey için teşekkür ederim.

Emine U.
01.07.2014 16:07:42

Bu sektörde çok kişi tanıdım ama Dr. Bülent Bey ve asistanları gibi sıcakkanlı kimseyi görmedim. Teşekkürler.

Dilek S.
15.03.2014 12:59:59

Doktorumun güler yüzü işine olan hakimiyeti daha fazla güven duymamı sağladı. Çok ilgililer. Arkadaşlarımı da gönül rahatlığı ile yönlendirebilirim. Herkese teşekkürler.

 

Ayten Ç.
12.03.2014 16:49:03

Ben Fethiye de yaşıyorum.Örümcek ağı ile ilgili aldığım olumlu bilgiler neticesinde estetik international kliniğine geldim. Bülent Bey ve personeli tek kelime ile muhteşemler.Gerek karşılama şekilleri gerekse Bülent Bey’in tecrübeli ve kaliteli kişiliği sayesinde örümcek ağı operasyonumu başarı ile geçirdim.Birinci seans olmasına rağmen sonuç harika.Teşekkürler Bülent Bey.Teşekkürler Şirin Hanım , Emine Hn. , Neslihan Hn.Yine geleceğim Hoşçakalın…

Mine Y.
11.03.2014 16:08:26

Kapıdan içeriye girer girmez insanı evinde hissettiren bir gülümsemeyle karşılanmak çok güzel bir duygu.Burada bulunduğum sürece her daim yardımcı olan , tüm sorularımı yanıtlayan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. NOT: Eşime saç ekimi operasyonu nedeniyle hayli bir zaman geçirdim ve benden hiç sıkılmadılar:)

Nurten S.
05.03.2014 17:24:06

Doktorum Bülent Bey çok mükemmel bir Hoca. Her şeyi ona bırakırsanız sizin için en iyisini uygular. Ben yaptırdığım uygulamalardan çok memnun kaldım. Bülent hocam çok espirili bir doktor. Tüm personel çok ilgili ve mükemmel.

feray t.
04.03.2014 15:57:56

Bülent by ben ankara da yaşıyorum biz ankaralı hanımlara da bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Sinem G.
19.02.2014 17:27:31

Tüm personel oldukça ilgili ve güler yüzlüydü. Bülent Bey, Nasibe Hanım ve İlkay Hanım tüm sorularıma sabırla cevap verdiler. Her şey için teşekkür ediyorum.

Yergül A.
03.02.2014 00:32:08

Örümcek ağı için randevu almak istiyorum.

Yorum Yaz