home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

3 Boyutlu Kaş Yöntemi

Kaşların yüz güzelliğini tamamlayan ve son derece etkili estetik bir duruşu vardır. 3 boyutlu kaş yöntemi ise, hem kaş şeklinden memnun olmayanlara, hem de kaşlarında seyrelme, eksik çıkma gibi sorunları olanlara fayda sağlayan son teknoloji bir tekniktir. 3D kaş yöntemi sayesinde yüz bütününe uyum sağlayan ve özellikle total göz çevresi güzelliğini tamamlayan bir kaş tasarımı yapılır.

 

3 boyutlu kaş yöntemi nedir?

3 boyutlu kaş yöntemi daha estetik bir kaş şekli oluşturmak amacıyla manuel olarak yapılan ve dünyada da son teknoloji olarak kabul edilen yarı kalıcı ve en doğal pigmentasyon tekniğidir. Kullanılan pigmentler yani boyalar cildin yüzeye en yakın bir alt tabakası olan epidermise yerleştirilir. 3 boyutlu kaş tekniğinde özel olarak üretilmiş microblading kalemi ve iğneleri kullanılarak kaş kılı gibi ince çizimler yapılır. Manuel olarak çizilen bu kıl yapısı gerçeğinden ayırt edilmesi son derece zordur ve son derece doğal bir görünüm sağlar. Yarı kalıcı olan bu pigmentler ortalama 1-2 sene bozulmadan kullanıcıya çok büyük bir konfor verir.

 

Kimler 3D Kaş yaptırabilir?

  • Mevcut kaş şeklinden memnun olmayanlar
  • Kaşlarında hatalı alma sonucu incelme yaşayanlar
  • Farklı hastalıklar sebebiyle kaşları dökülmüş olanlar
  • Kaşları seyrek olanlar
  • Kaşlarını vurgulamak isteyenler
  • Kaşlarında asimetri sorunu yaşayanlar
  • Kaş kalemine alerjisi olanlar
  • Sürekli kaş kalemi kullanmaktan sıkılanlar
  • Kaş estetiğine önem verenler

3 boyutlu kaş tekniğini yaptırabilirler.

 

3 Boyutlu Kaş yöntemi nasıl yapılır?

3D Kaş yönteminde en önemli konuların başında, kişiye özel planlanmış ve total yüz ve göz estetiğine uyum sağlayacak kaş tasarımının yapılmasıdır. Bu sebeple ilk etapta bireyin yüz ve göz orantısı incelenir. İstenilen kaş ve uygun görülen kaş şekli beraberce planlandıktan sonra işleme geçilir. İğnelerin acı vermemesi için isteğe bağlı olarak anestezik krem sürülür. Ölçeklendirilen yeni kaş tasarımı cilt üzerine çizildikten sonra manuel olarak pigmentasyon çalışması yapılır. Tek tek kaş kılı çizilir ve işlem tamamlanır. Ortalama 1 hafta sonra rötuş yapılabilir.

 

3 Boyutlu Kaş yönteminde dikkat edilmesi gereken konular

3 boyutlu kaş yönteminde en fazla dikkat edilmesi gereken konu, kullanılan özel kalem ve iğnelerdir. Microblading kıl tekniğine özel olarak üretilen bu gereçlerin hijyenik olması ve iğnelerin tek kullanımlık olması son derece önemlidir. Farklı inceliklerde tasarlanan iğneler, kaşa istenilen şeklin ve formun sağlanmasına yardımcı olur. Söz gelimi kaşın başlangıç noktasında kullanılan iğne inceliği ve bitiş noktasında kullanılan iğne inceliği birbirinden farklı olmadır. Ancak bu şekilde en doğal form verilir.

 

3 Boyutlu Kaş yönteminden sonra

3D kaş yönteminden sonra hafif bir kızarıklık yaşayabilirsiniz. Ortalama 1-2 saat içinde kızarıklık geçecektir. İşlemin yapıldığı bölgeye 4-5 gün su değdirmemeniz önerilir. Aynı şekilde kan basıncını artıracak hamam, sauna, buhar banyolarından 1 hafta kadar uzak durmalısınız. İşlem yapılan bölgeye bir süre makyaj malzemesi sürülmemelidir. Tavsiye edilen losyonlar ve kremler kullanılabilir.

(Hiç oy kullanılmamış, ilk oy kullanan sen ol!)
Loading...
Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->