home
444 77 07
dr-stet Ücretsiz Muayene Ol

Basit burun estetiği, neştersiz burun estetiği olarak da geçen son teknolojik bir uygulamadır. Burnun insanın ifadesini ve yüz güzelliğini tam manasıyla değiştirdiği ve sorunlu bir buruna sahip olan herkesin burun estetiği yaptırmayı düşündüğünü biliyoruz. Fakat burun estetik ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin uzaması ve yüzün 2-3 hafta kadar şişlik ve morluklar altında kalması, çoğu insanın burun estetiğinden kaçmasına sebep oluyor.

 

Basit burun estetiği ise, işte tam bu noktada en güzel alternatiflerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Lokal anestezi ile 15-20 dakika süren basit burun estetiği, şişme ve morarmanın neredeyse hiç olmadığı, tampon ya da alçı kullanılmadan, ertesi gün işinize dönebileceğiniz bir konfor sağlıyor.

 

Son yıllarda estetik cerrahideki en büyük gelişmeleri incelerseniz, ameliyatların kısaldığını ve farklı teknikler sayesinde oldukça kolaylaştığını fark edersiniz. Bu noktada amaç hastaların çok daha çabuk iyileşmesi, işlerine en kısa zamanda dönmeleri ve elbette ameliyat risklerinin azaltılması olarak söylenebilir.

 

Basit burun estetiği ameliyatlarında, operasyon sonrasında görülen şişliklerin çok az olması tekniğin önemli bir avantajlarındandır. Morarma ise bu kolay burun estetiği ameliyatında hiç beklenmiyor. Bu teknik ile ameliyat olan bir hasta ertesi gün normale yakın bir şekilde işine dönebiliyor. Burun ameliyatlarında kullanılan tamponlar yada burun alçıları da bu teknikte kullanılmıyor. Neştersiz burun estetiği de denilen bu operasyonlarda, ağrı ve iz diğer burun ameliyatlarına nazaran çok daha az seyrederken, ameliyatın çapı küçüldüğü için riskler de yine azalıyor.

 

Basit burun estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

 

Basit burun estetiği, lokal anestezi kullanılarak yapılan bir operasyondur. Çalışma yapılacak alan uyuşturulduktan sonra sadece burun içerisine çok küçük kesiler yapılarak, ince uçlu aletlerle burun düzeltilmeye başlanır. Basit burun ameliyatının temel işlevi burnun uç kısmını şekillendirme ve yükseltmektir.

 

Basit Burun Estetiğinden sonra Normal Hayata Dönüş

 

Basit burun estetiği işlemi oldukça basit bir operasyondur, işlem sonrası hemen hastaneden çıkabilir, ertesi gün normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yaşam boyu kullanacağınız güneş koruma losyonları, güneşten alınan hasarı minimize ederek gençleşmiş görünümünüzü korumaya yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzı da sonuçların uzun ömürlü olmasına fayda sağlar.

 

Basit Burun Estetiğinin Avantajları

 

Basit burun estetiği ortalama 15-20 dakika süren oldukça kısa bir operasyondur.
Morluk ve şişliklerin neredeyse hiç görülmediği kolay burun estetiğinde, herhangi bir ağrı ve sızı yaşanmıyor.
Basit burun estetiği operasyonundan 1 saat sonra eve gidilebilir ve hatta ertesi gün tekrar iş hayatına başlanabilir.

Uzmana Danışın
Soru sorabilirsiniz
  • Uzmana Danışın
chat Doktora Soru Sor
--> -->